Jump to content

kar_sci

Klubowicz
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kielce

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kar_sci

  Znikająca ryba

  Ryba była w akwarium już jakieś 8 miesięcy. Wyskoczyć nie mogła bo mam siatkę. Poza tym tez pierwsze co to szukałem na podłodze i w każdym zakamarku
 2. kar_sci

  Znikająca ryba

  Witam, posiadam dość mały zbiornik bo kostkę 50l. co do obsady to kilka korali ponadto ślimak trohus, nassarius, krewetka czyszcząca, boksująca, krab pustelnik, 2x blazenek i hexatenia która nagle z dnia na dzień zniknęła. Zwłok brak. Początkowo myślałem ze gdzieś się schowała. Podczas dzisiejszej podmiany sprawdzam pod skałami i żadnych śladów rybki. Od czasu zaginięcia zauważyłem że błazenki są bardzo płochliwe. Proszę o jakieś sugestie.
 3. kar_sci

  Problem z glonami, dino?

  Niedawno a dokładniej półtora miesiąca temu zmieniałem lampe na al prime. Bakterie dozuje co ok miesiąc ale teraz dałem kolejna dawkę po 2 tygodniach. Używam biodigesst i bioptim.
 4. kar_sci

  Problem z glonami, dino?

  Cyjano miałem przy starcie zbiornika i inaczej wyglądało dlatego wnioskuje ze to dino. Poniżej zdjęcie w powiekszeniu
 5. kar_sci

  Problem z glonami, dino?

  U mnie w dalszym ciągu problem z glonami. Teraz już w 100% wiem ze jest to dino. Proszę o jakieś sugestie jak walczyć z tym dziadostwem? Niestety wszystko strasznie oklejone, przedmuchuje, odsyłam. Korale pochowane kilka już zaczyna padac... polecacie jakiś środek np dinox, wode utleniona czy może ozonowanie?
 6. kar_sci

  Problem z glonami, dino?

  Po zaciemnieniu zbiornika na 4 dni praktycznie wszystko zeszło. Ale już pierwszego dnia po kilku godzinach od okrycia pojawiło się znowu. Okleja skale i korale. Czy okrzemki tak szybko działają? Chyba ze to jednak cyjano.
 7. kar_sci

  Problem z glonami, dino?

  Cyjano miałem przy starcie zbiornika i trochę inaczej wyglądało. Było bardziej czerowne
 8. kar_sci

  Problem z glonami, dino?

  Niestety nie wiem czy to dokładnie dino. Robiłem testy i jest wszystko w normie. Zbiornik całkowicie zaciemnilem na 4 dni. W ciągu dnia znowu zaczęły wychodzić glony czy coś. Ciagle przedmuchuje skale i korale. Pytanie co to może być? Czy to może okrzemki? Woda zawsze RODI zerowa ale krzemiany nie sprawdzane.
 9. kar_sci

  Problem z glonami, dino?

  Witam, od ponad tygodnia ma problem. Prosiłbym o zidentyfikowanie i pomoc jak temu zaradzić. Na początku tygodnia robiłem testy i można powiedzieć ze wyniki w normie. Zbiornik założony początkiem kwietnia 2019. Glon okleja korale, skale, posiada tez kilka bąbli powietrza
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.