Jump to content

pawel_c

Klubowicz
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za odpowiedzi, jestem wdzięczny za pomoc. Dzisiaj zobaczyłem coś co mnie zaniepokoiło. 1) Na skale pojawiły się przymocowane do niej nitki. Wstawiam zdjęcia może będzie coś widać. Na początku pomyślałem, że to może rybka załatwiła swoją potrzebę i gdzieś się zaczepiło, ale zacząłem uważniej oglądać skały i mam tego mnóstwo, co kawałem to jest tego po kilka sztuk. 2) Na moim błazenku zauważyłem białe kropki...już przeszukałem forum i to pewnie ospa.
 2. Oglądałem wcześniej w internecie zdjęcia ślimaków osiadłych i u mnie to chyba coś innego. Chociaż te, które widziałem to były duże, może tak wyglądają młode? Dzisiaj uparcie wpatrywałem się kilka minut w korala i zobaczyłem na caulastreii, że dwa robaczki normalnie po niej chodziły, raczej nazwałbym to czołganiem (poruszały się zwijając/zginając swoje ciało). Od razu po zakupie korala znalazłem na nim takiego robaczka przed umieszczeniem w akwarium, unieszkodliwiłem go, ale pojawiły się znowu. Myślałem, że to wirki, ale również przeglądałem zdjęcia i wydaje mi się, że to nie one.
 3. Dzień dobry, Akwarium ma 2 miesiące, dopiero teraz wrzuciłem pierwsze korale, po przyklejeniu zauważyłem dziwne włoski na korzeniu Euphylli, czy to jest część korala, czy jakiś organizm, z którego może coś wyrosnąć i zaszkodzić koralowi? Druga szczepka to caulastrea, czy tak powinien wyglądać korzeń zdrowego korala? Coś na nim siedzi, jakby mały robaczek i korzeń ma takie "kratery". Czy to mogą być organizmy żerujące na koralu? Może to nic takiego, ale wolę zapytać. To moje pierwsze akwarium i mimo zbierania wiedzy teoretycznej, praktyka jest brutalna i tylko pokazuje, że nie na wszystko da się przygotować. Wiem, że nieuniknione jest przynoszenie różnych niespodzianek ze szczepkami, chciałbym się po prostu upewnić, że to nic poważnego lub coś z czym należy walczyć. Korale były na podstawkach, ale je odkleiłem i myślałem, że będzie dobrze, a tu proszę, na koralu coś siedzi
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.