Jump to content

Antekb

Klubowicz
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, mam w planach zacząć z przygodę z akwarystyką morską jednocześnie unikając prostych błędów, pisania głupich postów na forum itp. W tym celu chciałem przeczytać porządnie jakąś książkę na temat akwarystyki morskiej. Czy moglibyście polecić jakąś fajną literaturę? Fajnie byłoby gdyby ktoś miał taką książkę w wersji PDF i mógł się podzielić lub byłaby zwyczajnie dostępna do kupienia w internecie. Wstępnie myślałem o "Pierwsze akwarium morskie" Kur Ł., Zarzyński P. macie zdanie na jej temat? Z góry dzięki pozdrawiam i życzę miłej niedzieli
 2. No dobrze, w takim razie posłucham i poczekam A co masz na myśli na skale nie oszczędzaj? Żywa czy Real Reef Rock jest ok? Jak żywa to macie polecenie skąd?
 3. Więc nie planuje dorzucać skały, chciałem po tym czasie wrzucić suchy piasek, pytanie czy to ma sens? No, tylko zamiast beczki chciałem normalnie do akwarium wsadzić skoro szkło stoi w szafie i jednocześnie media w ten sposób przygotować na start. Potem przenieść tylko do innego miejsca dorzucić piach. Nie mam zamiaru startować akwarium z życiem. A co uważasz na temat skały, jaką najlepiej w takim wypadku? PS. Dziękuję za wszystkie wskazówki!
 4. Cześć, po pierwsze chciałem się przywitać, jako że to mój pierwszy post bardzo mi miło, że będę mógł się z Wami wymieniać wiedzą i doświadczeniami. Mam w planach założyć solniczkę 49l akurat tak się stało, że mam ten zestaw od Aquaela. W tym temacie istotne jest też to, że za jakieś 3-4 miesiące zmieniam miejsce zamieszkania. Jak się pewnie domyślacie, jak już stoi zestaw w domu to cięzko się czeka, ale o tym za chwilę. Po pierwsze chciałem zapytać Was o konsultację w sprawie sprzętu, co sądzicie o czymś takim?: -lampa z zestawu do wymiany - myślałem o spectra 30W z Chin -filtr zostaje, ale mam zamiar wrzucić do niego media, w jednym koszu siporax i węgiel, a w drugim matrix i watę -falownik jvp 110 -grzałka 50W -nie wiem jeszcze jaka sól i bakterie, dużo czytam w tym temacie i chętnie zobaczę co macie do polecenia I teraz w związku z tym, że zmieniam miejsce zamieszkania, a teraz i tak muszę czekać pomyślałem, żeby uruchomić w obecnym domu akwarium z nową wodą, nie z podmianki i wrzucić tam skałę (myślałem o RRR, ale chętnie posłucham podpowiedzi) oraz mediami do filtra - bez piasku, żeby było łatwo potem zrobić przeprowadzkę. Cel to przejść proces dojrzewania i potem startować możliwie szybko. No i pytanie do Was. Czy to ma sens? Czy już po ewentualnej przeprowadzce wrzucenie suchego piasku będzie wymagało ponownego procesu dojrzewania?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.