Jump to content

uroplatus

Klubowicz
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Urwitałt

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I tak i nie. Sam zajmowałem się wiele lat półprofesjonalnie terrarystką. Oczywiście wiem że terrarystka to nie akwarystyka. Jednak z mojego doświadczenia wiem ze tzw. amatorzy, zapaleńcy mają nieraz większe doświadczenie niż niektórzy profesjonaliści. Problemem jest w tym, że w kosztorysie nie przewidziano pieniędzy na oddzielny projekt/koncepcję części dotyczącej żywych zwierząt. Całą ekspozycję musi być zrobiona jednym przetargiem. Wystawa to w dużej mierze ekspozycja edukacyjna z multimedialnymi i interaktywnymi eksponatami. Wiemy że firmy robiące takie wystawy boją się jak ognia żywych zwierząt (i biorą jako pod wykonawców nieraz kto się nawinie). Mało tego mało kto (a podejrzewamy że może prawie nikt) w Polsce ma doświadczenie w utrzymywaniu naszych polskich bezkręgowych zwierząt wodnych, a takie głównie maja być prezentowane. Wystawa ma pokazywać znaczenie małych zbiorników wodnych w środowisku. Stąd są zaplanowane małe (nano) akwaria zimne ze zwierzętami z naszych polskich "kałuż". Stąd zdecydowaliśmy się że większość weźmiemy na siebie jako pracownicy Centrum. Cały ten rok i następny planujemy testować różne rozwiązania. Oczywiście od początku zakładaliśmy, że w wielu miejscach będziemy się radzili osób z większym doświadczeniem.
 2. Przepraszam za zwłokę. Akwarium ma prezentować nasze polskie oczko wodne. Będzie częścią ekspozycji w centrum edukacyjnym (http://mazury.biol.uw.edu.pl/). Woda będzie chłodzona (około 15C). Głębokość wody będzie od 40 do 60 cm. W dużej części dość gęsto obsadzone roślinnością. Część roślinności będzie również wystawała na zewnątrz (trzcina). Oprócz tego dużego akwarium planujemy kilkanaście mniejszych akwariów i terrariów ale z nimi powinno być łatwiej. Testujemy różne rozwiązania od prawie roku jednak nie mam doświadczenia z tak dużym akwarium. Nie wiem czy wystarczy taki opis.
 3. wiem, ale może ktoś potrafi doradzić. Poza tym dość często spotykałem wątki na tym forum dotyczące osprzętu do akwariów słodkowodnych.
 4. Dzień dobry, Potrzebuję porady. Muszę napisać specyfikację pod zamówienie osprzętu obsługującego akwarium o wymiarach 450 cm długości, 60 cm szerokości i 80 cm wysokości. Będzie to akwarium biotopowe słodkowodne. Na początek mam pytanie jakie zestaw oświetleniowy doradzacie do takiego dużego akwarium. Zależy mi oczywiście żeby to już był zestaw w pełni sterowalny. Z góry dziękuję za wszystkie porady.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.