Skocz do zawartości

Patryk423

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Patryk423

  1. Obserwuj to i zobacz czy nie wychodzą z tego czasami takie jakby długie białe cienkie nitki. Jeśli tak to oznacza ,że są to ślimaki osiadłe. W takim przypadku będzie trzeba się ich jak najszybciej pozbyć zanim się to rozpleni.
  2. Patryk423

    Identyfikacja Kraba

    Odkopię temat. Od kwietnia do wczoraj żył sobie nie robiąc problemu nikomu jedynie kamyki lubił przenosić. Piszę do wczoraj ponieważ przyłapałem go jak zabił mi Nemateleotris decore. Widocznie dla zabawy bo dbałem o to żeby zawsze miał jedzenia ciut więcej niż zdoła zjeść, więc głodny nie był. Zastanawiam się teraz jedynie jak go upolować bez rozbierania skał.
  3. Mam niezliczoną ilość tych lampek, więc szybszą metodą było usunięcie ,jakby nie wyszło to biorę kolejną i bawię się od nowa Dzięki wielkie za odpowiedź
  4. Witam. Zastanawiam się czy taka oto lampka uv (zdjęcie poniżej) nadaje się na lekkie doświetlanie zbiornika po zgaszeniu świateł? Lampka ta w domyśle służy do utwardzania kleju w szkłach hartowanych na telefon (wiem nie brzmi to za dobrze). Zasilana jest przez usb i według producenta długość fal wynosi 395-400nm. Całość świeci dosyć mocno z tego powodu usunąłem dwie z trzech diod i efekt jest bardzo zadawalający ,lekka poświata pada na akwarium i pięknie, leciutko fluoryzują korale bezpośrednio pod nią. Jednak przeznaczenie tej lampeczki jest kompletnie inne i tu pytanie czy takie światło może zaszkodzić koralowcom albo silikonowi który skleja szyby?
  5. Patryk423

    Identyfikacja Kraba

    Aktualizacja dla osób które będą miały problem z identyfikacją podobnego kraba. Ten oto koleżka to Xantias Lamarckii. Według komentarzy na pewnym niemieckojęzycznym portalu największe zagrożenie stanowi dla ukwiałów które lubi wciągać do swojej norki i tam konsumować. Jeśli chodzi o konkretne gatunki to został przyłapany na obgryzaniu entacmaea quadricolor oraz zoanthusa. U mnie do tej pory pacyfistycznie spędza cały czas w swojej jaskini, jeśli jednak by się coś zmieniło to zaktualizuje wpis.
  6. Patryk423

    Identyfikacja Kraba

    Ogólnie on mi nie przeszkadza , jednak martwię się trochę o krewetki. Mam zamiar kupić kilka sztuk wundermani i nie wiem czy nie chciał by w nich zasmakować. Ewentualnie czy częste dokarmianie przytemperowało by jego zapędy łowieckie? Najchętniej bym go zostawił ponieważ złapanie go może być prawie niewykonalne. Nigdy nie opuszcza swojej mini jaskini pod skałami , nie wychodzi nawet za jedzeniem tylko czeka aż prąd wody mu coś pod nos przyniesie.
  7. Patryk423

    Identyfikacja Kraba

    Dziękuję bardzo za pomoc
  8. Patryk423

    Identyfikacja Kraba

    Wybrałem się na nocne ,,polowanie" i udało mi się go uchwycić na nagraniu w pełnej krasie. Może teraz da radę jakoś bardziej określić jego możliwości kulinarne :D https://youtu.be/MLsV-3Gi_WU
  9. Patryk423

    Patryk423

  10. Witam serdecznie. Mam spory problem z identyfikacją tego kraba. Szukałem na forum lecz nie znalazłem żadnego podobnego. Dostałem go razem ze skałą. Według poprzedniego właściciela ten osobnik ma jakieś 8 lat i przyjechał razem ze skałą z rafy. Jednak cały ten czas był w zbiorniku z samymi koralowcami i ślimakami dlatego interesuje mnie czy nie będzie stanowił zagrożenia dla ryb. Z cech charakterystycznych: -średnica jakieś 5 cm, -wychodzi tylko w nocy jednak nigdy nie opuszcza szczelin w skale, -bardzo ale to bardzo nie toleruje światła , odrazu ucieka i się chowa (przez co zrobienie mu zdjęcia graniczy z cudem). - niestety nie udało mi się zobaczyć obu szczypiec na raz żeby porównać ich rozmiar. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.