Jump to content

KONSTRUKTOR666

Klubowicz
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Krosno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jajco haha Konstruowanie na zamówienie, cena 70 zł netto za godzinę konstruowania: poniżej tematy, które skonstrułowałem, niestety jeden światowy najlepszy produkt nie powiem jaki bo mnie powiążecie z nim... -form wtryskowych do tworzyw sztucznych, -przedmiotów z plastiku dostosowanych do produkcji na wtryskarkach. -kokili do odlewania aluminium, -form piaskowych do żeliwa. -form do szkła - obrotowych i cichodmuch, -oprzyrządowania dla przemysłu samochodowego: sprawdziany, szlifierka bezkłowa, zatłaczarki, przyrządy spawalnicze, -domów, więźby dachowej, kanalizacji, przewodów elektrycznych, okablowania skrzynki rozdzielczej elektycznej, podłogówki. -samolotów ultralekkich, -maszyn rolniczych hydraulicznych, -schodów, balustrad, -urządzeń do produkcji soku na małą skalę, -komór nadciśnieniowych, podciśnieniowych, -piszczałek organowych, -hamowni silników elektrycznych. -i wiele innych Programowanie mikro kontrolerów z procesorami AVR w środowisku Bascom, Projektowanie i wykonywanie układów scalonych. Programowanie prostych urządzeń PLC Programowanie językiem C++, Robienie elektro-pneumatyczno mechanicznych urządzeń. Wykonywanie profesjonalnych zdjęć produktowych. Własnoręczne rzeźby, może ktoś potrzebuje ??
 2. Nie miejsce na to. Ocenicie mnie po czynach z tego zakresu co forum. Na razie, pytam się a chcecie mnie zjeść :P. Nie rozumiem, w jakie towarzystwo nie wpadnę, to pierwsze każdy myśli żem głupi, a na końcu każdy chce bym dla niego coś robił... W pewnej fabryce wnerwiłem kierownika dawno temu, jako jedyny, nikt od 20 lat go takiego nie widział, a nawet jeszcze nie zacząłem go denerwować... mam talent
 3. Szkoła nic do tego nie ma, po prostu nie chce tego liczyć, więc tego nie studiuję w książkach póki co :D. Nie ma cudów na tym świecie, każdy książkę pożyczy i obliczy kwestia chęci i czasu, by cokolwiek zrobić. I dobrze śmiech to zdrowie :D. Jak by moje pomysły co je wdrożyłem i są świetne, poddawały się od gadania innych to nic bym nie zrobił. Nie chcę tu toczyć walki co kto w życiu zrobił, a jestem pewien że jest wiele rzeczy, których nie zrobiliście a ja tak. Nie miejsce na to, piszcie merytorycznie :). Mogę zapewnić że co zaczynam to kończę, a co mi nie wyjdzie to się przyznam. Nie chcę nikogo obrażać, więc co niektórzy bądźcie mili również.
 4. Sterownik pompki i bąbelków zrobię prymitywny i dolewki a nie miernik chemiczny haha , nie chce mi się chyba robić mierników chemicznych ale kto wie... Jak bym zrobił miernik 10 substancji za 3 tysie sprzedawał to bym był jeszcze biznesmenem akwariowym... Łatwa sprawa papierków by sterta była do fiolki by się maczało i do wody i fotomiernik by mierzył długość fal i wynik wyskakiwał...Wiadomo diabeł tkwi w szczegółach a nie wiem czy chce mi się robić ze 3 lata taki miernik ze 4 prototypy...
 5. To nawet Pan KATANI mierzy 10 parametrów, jak by się samo mierzyło to był by cud dał bym 4 tysiaki choć to kupa kasy i miał spokój z tym.. Nic bym wtedy nie przeoczył jak idzie o chemię.
 6. Jaki szoł, każdy może zrobić co i ja.. Szukam swojej ścieżki. Fajnie było by mieć stały pomiar wszystkich parametrów. Nie bawią mnie testy papierkowe ... Na razie to widziałem za drogi dla mnie bo test za 4000 co tylko 3 podstawowe parametry mierzy 20 razy na dobę bodaj.. Nie wiem po co tak często ale takie widziałem.. Jak nie przemyślę wszystkiego chaotycznie to nie dojdę do szczegółu, tak się projektuje. Jak mam zrobić maszynę o tylu parametrach że nie spamiętam, to rysuję a potem patrzę czy spełnia wszystko i modyfikuję.... No chyba prostsze jest jedno pudełko z 10 chemiami i 10 czujnikami światła niż 10 podpiętych 10 wtyczkami...? Nie mówię o Hance bo ręczna na baterię... Jest to prymitywne urządzenie i i niezawodność jego nie wzrośnie gdy robi to samo z 10 fiolkami na raz... najwyżej nie wyświetli jednego parametru... Z rzeczy odkrywczych to filtr z wkładem rudy żelaza przed całym układem RO. Czy może już macie zamontowany? Bo nie widzę by ktoś miał.
 7. Moje młode myśli mają między 35 - 40 lat. Irytują mnie sterowniki których sam nie zrobię, bo, zawsze mi coś nie pasuje w nich... Weźmy otwieranie okien w samochodzie, nie da rady uchylić jednym klikiem o 5 mm, trzeba 10 razy w górę 10 w dół aż się trafi, to wolę mieć korbę Nie interesuje mnie jak coś może być rozbudowane bo nie lubię rozbudowanych elektronicznych cudów. Polecacie jakieś mierniki co wszystko mierzą by nie trzeba było 10 Hanek kupować za 3000. Wolę dać 4000 za coś co wszystko ogarnie... ??
 8. Tak, KATANI racja, bo 10 minut tu tam i zaczyna czasu brakować. Zautomatyzuję wszystko mikrokontrolerem wgrywanym z komputera. Zrobię to na automatyce przemysłowej, FATEK (dlatego nie będę tworzył swojego układu scalonego by czasu nie tracić) Pisze się w programie takie drzewka i wgrywa po USB czy necie i działa i odporne na przemysłowe zakłócenia. Jak ktoś nie potrafi pisać tych prostych programów PLC to kurs na to 60 zł... albo samouczek za kilkadziesiąt zł.. Czyli będzie jakaś szafeczka sterownicza do akwarium. KATANI w książce widziałem taki stolik jak Twój, tylko z rurą górnej ramki o przekroju jakieś 40x80x4 mm, może masz rację z tą ramą alu, że to optymalne. Na razie się zastanawiam.. Z tą pancerną rurą może by mi pasowało... . Xenia pulsująca i ukwiały i gąbki, liliowce.
 9. Chyba będę podmieniał 10% wody co tydzień czyli 60L. Pewnie trzeba wyłączyć oświetlenie, wylać 6 cm wody i włączyć domowej roboty Niveumat podmiany :D. Bo niveumat dolewki bierze czystą RO.
 10. Co 20h? No pompę podepnę z histerezom załaczenia z miernikiem poziomu (Niveumat domowej roboty), i jak zacznę wylewać wodę z akwa to poziom się zmieni wody i pompa zacznie pompować wodę z zasobnika RO(zasolonej) do sumpa. No tak dolewkę bez soli będzie trzeba jeszcze osobno mieć zgromadzoną.... Racja, przeglądnąłem też zdjęcia i tak one głównie rosną, czyli będę miał wielką przestrzeń pod skałą, jaskinię gąbkową, gąbki lubią rosnąć u sufitu. Ma ktoś gąbkę niech pochwali się zdjęciem, bo mało gąbek widzę.
 11. Niedługo wszystko poznam, myślisz że co czytam godzinami, doktoryzuję się z każdej dziedziny. Na razie myślę że sump będzie taki: ODPIENIACZ | REFUGIUM | DSB | DOZOWNIK CHEMI + POMPA Jeszcze zbiornik na wodę RO 60L, gdzie dosypię soli skąd Niveumat pobierze dolewkę, jak wyleję 60 litrów z akwa.. Nie wiem gdzie w tym wszystkim będę chodował gąbki co światła nie lubią... Może pół akwarium oświetlę..? Na razie rzuca mi się w oczy, a zapycha RO, by podczas produkcji wody RO jako pierwszy przedfiltr dać rude żelaza oraz jeszcze jeden pewien pierwiastek, zapewne wiecie po co, pewnie już macie pozakładane, bo ja mało wiem...
 12. Na komin, dzięki temu może być krótszy bo wydajniejszy..
 13. Mam książkę za 23 zł, a na końcu napisane, że niedługo będzie jeszcze o koralowcach, super :), e-bok kupiony i u mnie po 30 sekundach :D. Nie kradnę za darmo bo goście się narobili zapewne.. i pobiera się pdf.
 14. Macie link do grzebienia ze stali 316 (kwasówki) czy blachy tytanowej, bo samo dziadostwo z plastiku gdzie ząb jest 3 razy szerszy niż otwór między zębami przez który leje się woda. To na laserze zamówię sobie tanio z blachy 1,5 mm; o kształcie jaki mi się podoba... czyli węższe zęby a szczelina taka jak w plastikowych. Czy może to ma jakiś sens. Wtedy spiętrzenie wody będzie 2 razy mniejsze dla takiego grzebienia lub krótszy zlew 2 razy. Co?
 15. Po to tu jestem, wyście błędy popełnili, wiec z założenia jak 10 osób co popełniło błędy oglądną w 3D mój projekt to zapewne będzie mniej błędów niż u Was, no chyba, że nie pomożecie. Nie wszystko zależy ode mnie. Cieszy mnie konstruowanie, a najbardziej to co z tego powstanie rzeczywiście bo po to konstruuję dla siebie. Tu pyci kawałek tego co zakonstruowałem i wdrożyłem :D. Nie gadam by gadać tylko by coś zrobić porządnie :). Porównujecie mnie do gadzaczy, którzy gadają a nic nie zrobili, rozumiem was ale to nie ja. Umiem też sobie wyliczyć co potrzebuję, kwestia poświęconego czasu (zegar czasu zegarowego słoneczny poniżej ), tyle o mnie, do roboty. A to dopiero, myślałem że 4 komory są super. ODPIENIACZ | żywa skała z wieloszczetami | algi do refugium | POMPA Polecacie jakieś książki bym się douczył?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.