Jump to content

Sloso

Klubowicz
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeszcze tak dla porównania, 5 maj 2022 vs 5 maj 2023 Wszystko rosło z malutkich szczepek.
 2. Mała aktualizacja. Akwarium niedawno skończyło rok. Kilka fotek:
 3. Zasypuje czasem zoa po lewej stronie bo usypuje tam górkę przy norce, a tak to pracuje przy dnie. Dziękuję
 4. No fakt, CCS też teraz trochę pomogło napewno i podmianki co 2 tyg ale przed cyjano nie używałem ccs, a o piasek dbała tylko ekipa czyszcząca. I zawsze był biały. Co do walki z cyjano i ccs. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że ccs załatwił cyjano bo oprócz niego pozmieniałem cyrkulacje, porobiłem stojaki na kulki maxspecta i poprawiłem przepływ przez nie w sumpie, podmianki co 2 tygodnie plus odsysanie.
 5. Jedna Valenciennea puellaris ale bardzo pracowita, codziennie kopie w innym miejscu. Kilka nassariusów i niezliczoną ilość columbelli.
 6. Czysty piasek to zasługa babki kopiącej i slimaków. Narazie bylo samo ccs ale skonczyly sie bakterie special blend i teraz bedzie ccs+nitrobacter ale jescze nowych bakterii nie używałem.
 7. Raz tylko zrobiłem ICP. Muszę w najbliższym czasie zrobić znów z ciekawości. CCS środek na cyjano od reef scorpionfish.
 8. Tak, robię. Wcześniej robiłem regularnie co tydzień 10% czyli ok 24litry. Obecnie 10% co 2tygodnie. Zmiana dlatego, ze podmieniając co 2tyg + ccs, cyjano praktycznie w 100% zniknęło, piasek czyściutki, a po koralach różnicy nie widzę wiec narazie tak będę działał.
 9. Bo jak lałem SBS jak reszte to miałem ciągle szyby zielone.
 10. Hej, chciałbym pokazać Wam moje akwarium. Trochę ponad rok temu spełniłem swoje marzenie i założyłem morską kostkę 64L. Prowadziła sie bez problemu i nie myślałem narazie o większym akwarium ale w sumie przypadkiem trafiło się Red Sea Reefer 250. Odpalone jakieś 9 miesięcy temu RSR 250 90x50x53 Sprzęt: Lampy 2x reef factory pro S blue Odpieniacz Maxspect sk400 Pompa obiegowa jebao 6500 Level sensor od reef factory Thermo control od reef factory Pompa dozujaca coral box wf-04 Cyrkulatory sdw 15, sow 4 i maxspect mj-gf4k W sumpie kulki maxspect, life bio fil i troche skały. Sól aquaforest reef salt. Balling aquaforest + strongi. Bakterie special blend ale obecnie sie kończą i kupilem reef scorpionfish nitrobacter. Korale: Proste SPS, LPS i kilka miękkich Ryby: -hepatus -scopas -chrysus -pterapogon -decora - 2x błazny -Valenciennea puellaris -mandaryn Oprócz tego: -krewetka czyszcząca -jeżowiec mespilia globulus -ślimaki Podaję też od jakiegoś czasu reef scorpionfish ccs bo męczy lekkie cyjano. Zdjęcia może nie są najlepsze bo robione telefonem. Plany: pod koniec tego roku chciałbym większe szkło... 150-160cm długie Zapraszam także na mojego instagrama https://instagram.com/silesian.reef?igshid=ZDdkNTZiNTM= Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.