Jump to content

Aca90

Klubowicz
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  Kostka 64 l
 1. Glony pojawiły się wcześniej, wirki po ostatnim zakupie szczepek, więc faktycznie to nie jest powiązane. Ok, czyli Twoim zdaniem powinienem wprowadzić do akwarium jakieś rybki lub krewetki i to pomoże zapanować nad wyglądem akwarium. Myślisz, że nie eksperymentować z chemią w celu pozbycia się wirków? Bo przyznam szczerze, że biję się z myślami, bo jak to robić to teraz póki w akwarium nie ma zbyt wiele życia. Nie wiem czy uda mi się znaleźć jakąś rybkę zjadającą wirki do mojego litrażu, jednocześnie czytałem, że często z ich upodobaniem do wirków jest loteria, jeden je, zaś drugi nie bardzo...
 2. Tak jak napisałem tylko ślimaki i kilka prostych koralowców.
 3. Cyrkulator mam oczywiście, Hsb w-10, więc myślę, że jak na kostkę to tragedii nie ma. Wszystkie testy mam Saliferta. Żeby było jasne, z życia mam jedynie koralowce i ślimaki, gdyż nie chciałem wprowadzać rybek dopóki nie ustabilizuje akwarium.
 4. Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie. Jeżeli chodzi o filtr to Versamax fzn 3, w środku life bio fil + węgiel, oświetlenie sterowalne DIY 64W. Ph - 8 Zasolenie - 1024 Kh - 7 (jestem w trakcie powolnego podnoszenia) NO2 - 0 NO3 - 0 NH3 - 0 PO4 - 0 Ca - 425 Mg - 1600 Wirki mam w na szybach, na koralach ichnie zauważyłem, aczkolwiek przyznam szczerze, że jest to mało estetyczne... Nalot na piachu to okrzemki? Bo są również w rogach na dole na szybach i nie wiem czy dlatego wirki się nimi interesują czy one generalnie na szybach będą przesiadywać.
 5. Jako, że jest to mój pierwszy post na Forum, chciałbym przywitać wszystkich użytkowników forum :-) Kilka miesięcy temu założyłem swoją pierwszą kostkę morską 64l. Start był całkowicie na suchej skale, piasku itp, więc dojrzewanie rozpoczynało się dosyć długo. Początkowo wrzuciłem kilka szczepek najprostszych koralowców, one rosły, więc postanowiłem troszkę urozmaić akwarium i zakupiłem jeszcze kilka szczepek od pewnego sympatycznego pana... I wtedy zaczęły się problemy, wraz ze szczepkami pojawiły się wirki, skała i piasek cały czas są brązowe i od kilku miesięcy nie mogę wyprowadzić tego na prostą. Stąd moje pytania o rady, po pierwsze jak poradzić sobie z wirkami, a po drugie jak zwalczyć no właśnie ten brązowy nalot na skale i piachu oraz brązowe glony na skale. Po ostatnim zakupie pojawiły się również białe glizdy na szybach. Nie wiem czy to wieloszczety czy coś innego. Aby wszystko było jasne załączam kilka zdjęć moich "problemów". Jak widzicie problemów sporo, więc za każdą radę będę bardzo wdzięczny. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.