Skocz do zawartości

kajman2220!

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kajman2220!

  1. kajman2220!

    Dino czy cyjano

    Najbardziej nie pasują mi te długie nitki które pasują właśnie do Dino . Trzeba chyba zakupić mikroskop
  2. kajman2220!

    Dino czy cyjano

    Witam wszystkich serdecznie,zwracam się z prośbą o identyfikację. Myślę że to Dino chociaż kożuch który tworzy wygląda jak cyjano. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  3. kajman2220!

    "Zerowe" PO4-NO3 50

    Pierwsza sprawa to nie jest teoria tylko procesy jakie zachodzą oraz zależności. Druga sprawa nawet hannka posiada także do 0,04 dokładności odczytu. Więc twoje zero wcale nie musi być realnym zerem. Dlatego przyjęło się że jest nie wykrywalne , w innym przypadku niema możliwość by NO3 zjechało. Wiem to z własnego doświadczenia gdzie u mnie PO4 było realnie 0 po testach laboratoryjnych. W tamtym czasie choćbym nie wiem co lał, dodawał NO3 nawet nie drgneło.
  4. kajman2220!

    silikon do akwarium

    Kleiłem sump silikonem firmy HOBBY , na tubie jest nawet napisane że nadaje się do wody słodkiej jak i słonej.
  5. Witam wiem że stary temat ale może komuś się to przyda pokarm mrożony nawet po rozmrożeniu nadaje się do użytku. Najważniesze żeby ogrinalna folia alu nie była uszkodzona, jeśli jest cała niema żadnego ryzyka ( chyba że leżała by tydzień w pełnym słońcu ).
  6. kajman2220!

    Zbyt niskie NO3 i PO4

    Witam ja w akwa posiadam parę błaznów ,babki kopiące ,babka koralowa , mandaryn oraz chromisy do tego rozgwiazda piaskowa kraby oraz slimaki turbo . Codziennie daje dwie kostki lub kostka i suche nic nie zalega . Dodam że walczyłem z NO3 50 a PO4 nie wykrywalne , dopiero gdy zacząłem lać PO+ od Arki. Parametry się zbilansowały na PO4 ledwo wykrywalne a NO3 zeszło na 3 i od tygodnia siedzi na tyłku.
  7. kajman2220!

    "Zerowe" PO4-NO3 50

    Witam sorry za pózną odpowiedz zacząłem lać PO4+ od Arki ,ale ruszyło gdy dawkę zwiększyłem do półtora zalecanej . Dodatkowo nie płukałem mrożonek i zwiekszyłem karmienie mysinem. Oczywiście wszystko na regularnych testach ( Testy salifera na PO4 powinny mieć napisane że muszą być odczytywane przez panie ). Aktualnie PO4 na poziomie ledwo wykrywalnym a NO3 zajechało z 50 na 3 i jak na razie siedzi na d*pie.
  8. kajman2220!

    "Zerowe" PO4-NO3 50

    Witam wszystkich mamy przełom dzisiaj test PO4 wykazał poziom wykrywalny,a samo NO 3 zeszło z 50 na 25.
  9. kajman2220!

    "Zerowe" PO4-NO3 50

    Dziękuje pójdę za radą i spróbuje , może się uda. Pozdrawiam i dziękuje każdemu.
  10. kajman2220!

    "Zerowe" PO4-NO3 50

    Dokładnie to jest problemem nie samo niewykrywalne PO4 , tylko że system zachowuje się jakby go nie było ( czytaj brak reakcji NO3 ).
  11. kajman2220!

    "Zerowe" PO4-NO3 50

    Testy są wykonywane i saliferem oraz hannką w posiadaniu znajomego. Problemem jest że PO4+ lane już ponad tydzień w dawkach litrarzowych a PO 4 w baniaku ani myśli się podnieść.Wiadomą sprawą jest że bez PO4 nie zjedzie w dół za żadne skarby.
  12. kajman2220!

    "Zerowe" PO4-NO3 50

    Sugerujesz że za mało brudzą wodę . Wrócę do domu to spróbuje zrobić coś sensownego.@katani takie pytanie czy pojawienie się małego ogniska cyjano może wyciągać z wody całe PO4 ( sorki zapomniałem wspomnieć ) dodam tylko że cyjano pojawiło się po wymianie podłoża ,które miało miejsce na koniec lutego.
  13. kajman2220!

    "Zerowe" PO4-NO3 50

    Tak jest odpieniacz bez rolera Karmie dwie kostki ( Artemia,Mysin,Cyclop to w szczególności dla mandaryna , miks dla ryb morskich ) na parę błaznów ,parę babek kopiacych ,babka koralowa, dwa chromisy oraz mandaryn. Dodam że przestałem nawet płukać mrozonki w nadziei że pdobje to PO4.Mrożone z karmiam na przemian z suchym Akwarium brutto w obiegu 400 litrów, dodam tylko że ten problem jest u mnie już długo. Próbowałem już chyba wszystkiego. Obsada korali nie jest jakaś ponad miarę kilka SPS ( 2 Szt. ) LPS ( 2 szt. ) i do tego gonipora kilka zoa ,sarco, dwie ricordea oraz grupka discosoma. Dodam że same korale rosną i już niektóre podwoiły swoją objetość od zakupu. Akwarium założe cztery lata temu na 80% suchej skały od AF. Reszta uzupełniona żywą z pewnego zródła. Cała skała wykazuje oznaki ożwienia ( glony wapienne,pełno małych żyjątek po zgaszeniu światła ). Ostatnio już zaaplikowałem w dwa dni dawke tygodniową (bakterie )plus PO4 plus efekt żaden dodam że test PO4 sprawdzony na wodzie u znajomego wskazuje prawidłowo. Aktualnie AF Pro Bio F
  14. kajman2220!

    "Zerowe" PO4-NO3 50

    Wiem że bez PO4 nie zbiję NO3 tylko tak jak pisałem od prawie tygodnia leje PO4+ w dawce która na dobę powinna podnieść wartość o 0,1, a tu cięgle test pokazuje niby zero inaczej ujmę niewykrywalne. Bakterie dostają także pożywkę w postaci węglanów.
  15. Witam wszystkich jak w tytule zmagam się z problemem nie wykrywalnego PO4 przy jednocześnie wysokim NO3. Uprzedzę odrazu pytania typu czym mierzone itd. testy wykonywane niezmienie Saliferem ( nowy kupiony dwa tygodnie temu tak samo jak test na NO3 ), i tak wiem że jego dokładność nie jest 100% dlatego też wodę zawiozłem do sklepu gdzie wykonali test Hannką. Dodam że od prawie tygodnia leję PO4+ od Arki w dawce która na dobę powinna podnieść wartość o 0,1 a tu dalej nic.Sama chęć podniesienia PO4 wiążę się z chęcią zbicia NO3 jak wiadomo bez jednego z dwóch tych parametrów nie ma opcji regulacji drugiego. Inne parametry: KH:8,6 PH:8,2 Mg:1320 Ca:430 NO2:0 NO3:50 PO4: nie wykrywalne Zasolenie: 35ppt
  16. kajman2220!

    Ukwiał dywanowy

    A może jakaś inna propozycja,dobrze było by gdyby posiadał krótkie parzydełka
  17. kajman2220!

    NO3 poza skalą

    Dzięki spróbuję
  18. kajman2220!

    NO3 poza skalą

    Witam PO4 zerowe lałem wódkę ale nie przyniosło to żadnej zmiany,nie lałem żadnych preparatów na zbicie tylko używałem wkłady nitryfikacyjne
  19. Witam wszystkich serdecznie pytanie moje jest następująca czy ma ktoś pomysł na zbicie NO3 wszystkie inne parametry są wręcz książkowe a ten jeden na testach wychodzi 100. Próbowałem już chyba wszystkich znanych mi metod alko, wkłady nitryfikacyjne, zmiana baterii czy też mieszanie ze sobą różnych rodzajów bakterii ale ten parametry zostaje bez zmian, nawet przy zwiększonej podmianie nic nie ulega zmianie.
  20. Witam przychodzę z nie codziennym pytaniem drugi raz próbowałem wprowadzić lysmate amb. do zbiornika w dwóch przypadkach skończyło tak samo po około dwóch tygodniach bez żadnej przyczyny zdechły. Przy pierwszej próbie podejrzewalem jedną z ryb która wykazywała agresję w stosunku do krewetki ale ryba już została usunięta ze zbiornika i tu moje pytanie czy miał ktoś podobnie. Uprzedzę pytania testy i parametry wody kontrolowane na bieżąco
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.