Jump to content

Nosaczpospolity

Klubowicz
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kłodzko

Recent Profile Visitors

985 profile views
 1. Witam, Zakupiłem trochę życia do akwarium i przy okazji poprosiłem by dorzucili kilka muszelek jeśli mają. Na jednej z muszli jest takie coś: czerwone z czarnych w środku i wyglada jak gąsienica. Czy wrzucać to do akwarium czy wywalić (może razem z muszlą)? z góry dziękuje za odpowiedz.
 2. Witam, posiadam mały zbiorniczek 60 l, a w nim 2 błazenki, kraby, krewetki oraz ślimaki. Zastanawiam się nad Ecsenius bimaculatus. Rybka podobno fajna do małych zbiorników. Co muszę wiedzieć o tej rybce? Czy potrzebuje ona czegoś specjalnego? Dodam tylko że co jakiś czas muszę wyjeżdżać i akwarium zostaje same na 3-4 dni.
 3. Zawsze daje zgodnie z instrukcją czyli 1 kropelka na 100L. A że ja mam 50 to daje jedną kropelkę ze strzykawki insulinowej. Wszystko podaję z takich strzykawek by nie przedobrzyć.
 4. Kurczę nie jestem pewny bo nie miałem jak robić testów ale myślę, że z 2 tygodnie to trwało. Podaje Jod, mikro e, żelazo i witaminy z AF. Korale SPS, LPS i miękkie. Niestety nie mam jak wstawić zdjęcia teraz.
 5. Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem, że moje korale nie pompują się tak jak zawsze. Są tak napompowane powiedzmy w 50 procentach. Miałem cyjano, ale właśnie zaczyna znikać, jeszcze chwila i go nie będzie. Co może być przyczyną nie pomopowania się korali w 100 procentach? Akwarium 54l ma prawie pół roku, a wszystkie testy były salifert, tylko mg był od Aquaforest. NO2-0 NO3~2. NO3 zawsze było koło 15 i dopiero teraz tak spadło. PO4-0 Ca-440 Mg-~1550. Od zawsze tyle mam, ale to pewnie dlatego, że mam w akwarium z 5 koralowców. Kh-7,5
 6. Umieściłem dziś malutki ukwaił na skale gdzie moim zdaniem powinien być słaby prąd. Kleiłem inne korale i filtr i skimmer wyłączyłem. Ukwiał ładnie się rozłożył i gdy włączyłem wszystko to się trochę schował.
 7. Witam, posiadam akwarium 60x30x30 (54L) a w nim filtr FZN 3 który ma moc max 1200l/h. Czy muszę go mieć na maksa czy lekko mogę go skręcić? Bo wydaje mi się, że razem ze skimmerem robią zbyt duży prąd w akwarium?
 8. Nosaczpospolity

  Pokarm

  Witam, posiadam nieduże akwarium 54l z dwoma błazenkami, krewetkami i krabami. Czasami muszę wyjeżdżać na 2-3 dni i nie ma kto pilnować zbiornika. Wiem, że życie bez problemu poradzi sobie przez ten okres bez pokarmu, ale jednak nie chce troszkę męczyć zwierzaków. Automatyczny karmnik średnio wchodzi w grę bo na razie dopiero uczę je jeść suchy pokarm i boje się, że po dwóch dniach połowa zbiornika będzie zasyfiona. Znalazłem na internecie takie fajny klipsy co przykleja się do akwarium i ryby mogą sobie skubać je kiedy tylko chcą. Czy te klipsy naprawdę działają tak jak myśle? Czy po kilku godzinach takie coś odpadnie i będzie gniło? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 9. Dzięki za odpowiedź, Vitality od AF
 10. Witam, Pytanie głupie, ale wole się upewnić. Dodaje witaminy do akwarium. Na butelce pisze by dodawaj je po zgaszeniu światła, a w pokoju gdzie jest zbiornik światło jest często zapalone dłużej niż swieci się w zbiorniku. Czy mogę je dodawać po zgaszeniu światła w akwarium czy muszę czekać, aż w pokoju tez się zgasi?
 11. Z tego co czytałem i pytałem w sklepach to mogę mieć-co nie oznacza, że będę. Podłoże mam 60x30. Dzięki
 12. Witam, co mogę kupić do akwarium 54l by przekopywało piasek? Może jest jakaś malutka babka? Akwarium ma 3 miesiące i na rozgwiazdę troszkę za wcześnie.
 13. Witam, Ostatnio miałem małą awarię w akwarium i był skok parametrów przez co ukwiał quadricolor zaczął sobie wędrować. Próbował się przecisnąć przez super małą dziurkę ale nie dał rady. Cofnął się i poszedł w inne miejsce, ale widziałem, że na skale koło tej dziurki zostawił kawałek "siebie". W ten sam dzień musiałem wyjechać na dwa dni. Gdy wychodziłem wiałem, że ukwiał jeszcze chodzi po akwarium, lecz gdy wróciłem po dwóch dniach ukwiał leżał na piasku zwinięty w kulkę. Wziąłem go i położyłem na skale. Teraz z ukwiała wystają wnętrzności, ale się rusza. Parametry wody są dość dobre, czy tego ukwiała da się uratować? Proszę o pomoc
 14. Witam, jakiś czas temu zmieniłem ustawienia lampy. Mam wrażenie, że te ustawienia co teraz mam jakoś źle działają na korale. Na przykład Euphylia rano jak dochodzi światło z okna jest lekko rozwinięta, a jak lampa zaczyna świecić to jest całkiem schowana. Czy może być to przez lampe czy raczej mało możliwe? Na początku świeciłem z mocą koło 25W teraz zmieniłem ustawienia i jest 49W i 23% białego. Standardowo te ustawienia są na 50% białego ale polecono mi żebym zaczął od 20% i co dwa dni dodawał 2/3% białego i obserwował korale. Akwarium 60x30x30 54l i świece AI Prime 16HD. KH-7 NO3-20 NO2-0 Po4-0 Ph-8 Ca-430 Mg-1440
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.