Jump to content

Nosaczpospolity

Klubowicz
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kłodzko

Recent Profile Visitors

1902 profile views
 1. Witam, Muszę przykleić Ricordea, planuję ją przywiązać gumką do skały. Czy wystarczy zwykłą gumkę recepturkę przywiązać do skały na jeden dzień i koral sam się przyczepi? Gumka nic nie odda do wody? Jestem pewny, że widziałem gdzieś post na ten temat, ale nie mogę znaleźć.
 2. Witam, będę przenosić akwarium 54 litry z szafki na drugą szafkę oddaloną o kilka metrów. W akwarium leży około 6 kg piasku i 9 kg skały czyli pewne 15 kg którego nie da się wyciągnąć plus jakieś 5-10 litrów wody, która będzie w piasku w skałach itp. Więc mamy 20-25 kg ciężaru na szkle o grubości 4 mm na powierzchni 60x30. 1. Będziemy przenosić akwarium w dwie osoby i starać się podtrzymywać jak największą powierzchnie, czy jest możliwość, że szkło pęknie pod takim ciężarem (20-25 kg)? 2. W tym akwarium z korali mam tylko miękasy i ukwiały. Ukwiały będą "zraszane" wodą z akwarium za pomocą takiego opryskiwacza ręcznego (jak np do kwiatów) więc cały czas będą wilgotne. Obstawiam że woda będzie spuszczona przez 10 minut zanim przeniesiemy i ustawimy wszystko. Czy może się coś stać ukwiałom lub mogą zacząć później chodzić? 3. Wyławiać kraby i ślimaki czy wytrzymają te 10 minut? 4. Dodać później bakterie? 5. Czy w planie, który poniżej napisałem powinienem coś zmienić? Może ktoś z was już przenosił akwarium i podpowie różne "triki" do tego? Spuszczamy wodę i wyłapujemy ryby > Podnosimy akwarium i kładziemy je na blat (akwarium będzie stało na blacie dlatego od razu je na nim kładziemy by łatwiej się niosło i mniejsza szansa na pęknięcie dna) > W międzyczasie trzecia osoba cały czas opryskuję korale i ukwiały > Ustawiamy blat z akwarium na drugiej szafce i zalewamy Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 3. Czemu Martwa? Zdjęcie było robione w nocy, a w dzień naprawdę ładnie polipuje. Uzyskałem odpowiedź gdzieindziej, że podobno Montipora tak robi jak się jakoś ją podrażni. Czy to prawda - nie wiem, ale na drugi dzień piany nie było.
 4. Witam, Akwarium 60x30x30 (54l), grubość szkła - 4 mm będzie wystawało z każdej strony szafki o około 0,5-1 cm. I tutaj moje pytanie. Czy jeśli postawie na szafkę pod zbiornikiem idealnie dopasowany blat to jest szansa na to że ten blat lub szkło nie wytrzyma? Jaką grubość blatu kupić tak by na pewno wytrzymało przez kilka lub kilkanaście lat?
 5. Jest taki wspornik. Szafka będzie wystawać 10 cm z prawej i lewej oraz po 5 cm z przodu i tyłu.
 6. Witam, Nadszedł czas, że muszę zmienić szafkę pod akwarium. Akwarium 60x30x30 (54l), a w oko wpadła mi Aquaela Opti Set 125. Ma ona wymiary 80x36 czyli jest szersza i głębsza niż akwarium. Czy jeśli postawie zbiornik idealnie na środku to nic się nie stanie? Będzie trzymało idealnie jak w przypadku gdyby akwarium miało idealne wymiary jak szafka? Najpierw kupiłem szafkę od Aquaela ultrascape 60x30 ale okazało się, że akwarium wystaje na 0,5 cm poza szafkę i nie chcę ryzykować.
 7. Witam, Taka „piana” pojawiła się na końcówkach Montipory. Mam dwie szczepki od tej samej Montipory, ale tylko jedna ma taką pianę. Mierzyłem parametry dwa dni temu (teraz nie mam jak) i były: PO4 - 0 NO3 -7 Ca -460 Kh - 7,7 Mam nadzieje, że zdjęcie będzie w przyzwoitej jakości.
 8. KH - 7,7 CA - 450 NO3 - koło 7 niestety ale PO4 i MG mi się przeterminowany. Ale zawsze PO4 było zero. wszystkie testy mierzone Salifertem
 9. Artemią, tylko zawsze w jednym miejscu - wszystkie ryby podpływają do prawej strony akwarium i tam je karmie, a spsy dałem na lewo. Cześć, postaram się dziś zmierzyć wszystko, żeby wyniki były jak najbardziej aktualne i wszystko podam.
 10. Nosaczpospolity

  Karmienie

  Witam, kupiłem do półtora rocznego akwarium dwa spsy - Montipore i Acropore reszta to mięksy i ukwiały. Ogólnie akwarium malutkie bo tylko 70 litrów. Jaki powinien być poziom NO3 i PO4 od którego mam dokarmiać korale? Czy może przy takim małym litrażu i obsadzie w ogóle nie powinienem dokarmiać? Proszę o radę
 11. dzięki, ale co ile podkręcać? Np 5 % w tygodniu aż dojde do 40%?
 12. Witam, posiadam lampe AI Prime 16 HD, która swieci nad akwarium 60x30x30 (54l). Świece bez żadnych zmian juz pół roku, ale nie podoba mi się kolor akwarium. Chciałbym więcej białego, do ilu procent mogę podciągnąć biały kolor by korale miały się dobrze? I co ile podwyższać? Jestem w stanie nawet 1 procent co miesiąc dawać w góry tylko by koralom nic nie było. Poniżej moje ustawienia:
 13. Przepłukał czyli wylewam całość na sitko, później wodą z akwarium też przez sitko i wszystko gotowe tak?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.