Jump to content

Nemoaqua

Klubowicz
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzień dobry, Obecnie posiadam akwarium 25 litrów z dolewką grawitacyjną. Dużej butelki na szybie nie montuje aby nie wyłamać 3mm szkła. Prawie codzienne uzupełnianie dolewki 300ml jest trochę męczące. Chciałbym kupić jedna dolewka automatyczną, która będę mógł stosować w akwariach od 25 do 128 litrów. Mam w domu jeszcze akwarium 63 oraz 128 litów i jedno z nich wykorzystam przy upgradzie rafy. Zależy mi aby wybrać system dobrej jakości najchętniej do 400 zł, którego warto się trzymać bez zmiany producenta przez dłuższy czas.
 2. Dzień dobry, Już w kilku artykułach w sieci spotkałem się z opinią, że Sarcopythony czyli leather tooth stool coral można trzymać w bardzo małym zbiorniku. Z tego co wiem rosną one dość szybko. Czy faktycznie ten rodzaj koralowca nadaje się do małych zbiorników 25 - 60 litrów? Być może tak. Trzeba wtedy co jakiś czas odcinać fragment i jego zostawiać w akwarium a całego wydać komuś?
 3. Kilka tygodni temu kupiłem Rhodactisa. Przez cały czas ładnie rósł i był napompowany. Kilka dni temu coś zaczęło mu przeszkadzać i przestał się pompować. Być może stało się to z powodu tego, ze kilka dni wcześniej go przesunąłem na podstawce. Dzisiaj postanowiłem go ponownie przesunąć, gdyż osadzony był na pękniętym kawałku skały i chciałem te kawałki wyrównać. Koralowca podniosłem za jedna stronę tak ze druga cześć małego fragmentu skalki obciążała. Po wyrównaniu skałek Rhodactis wyrzucił z siebie długie wnętrzności przez otwór gębowy. Ruszał nimi. Po pewnym czasie większość z nich schował ponownie. Jakie są to części organizmu? Dlaczego tak zrobił?
 4. Nie dotykałem. W kolejnych dniach podawałem już rozpuszczony ten sam pokarm w pipecie. Koral również się zamykał ale już nie bardzo szybko. Po takim powiedzmy stresie obserwuje po ponownym otwarciu polipa jak gdyby szkielet się na kilka dni dość znacznie od środka odsłaniał ale później zaczyna wracać do normy.
 5. Ok dziękuje. Trochę w pipecie rozcieńczyłem ale i tak tak zareagował. Następnym razem jeszcze bardziej rozcieńcze.
 6. Posiadam pokarm w płynie fitoplankton firmy Aquaforest. Wczoraj postanowilem lokalnie z pipety nakarmić mój jedyny polip LPS Caulastrea. Przed karmieniem polip wyczuł pokarm we wodzie i wysunął czułki aby go złapać. Postanowiłem podać mu większą ilość pokarmu lokalnie z pipety do zakrapiania oczu. Z pipety podałem pokarm delikatnie pomiędzy czułki polipa. Polip gwaltownie się zamknął aż na okolo 12 godzin do dzisiaj rana. Wydaje mi się, że przyjął cały pokarm. Czy taka nagła reakcja jest jak najbardziej właściwa i oznacza po prostu schwytanie zdobyczy, czy oznacza stres związany z pojawieniem się czegoś obcego w pobliżu? Jeśli jest to reakcja normalna, to te kolejne około 12 godzin (być może mniej) związanie były z procesem trawienia pokarmu?
 7. Dzień dobry, Na załączonym zdjęciu dość słabej jakości widać po części odsłonięty szkielet. To jest miejsce, gdzie powinien być otwór gębowy polipa. Jak podaje pokarm w płynie, to polip wysuwa czułki i stara się wyłapywać pokarm. Czy ten polip jest w stanie się odżywiać za pomocą podawanego pokarmu? Czy jest w stanie odżyć? Wygląda w sumie jak byłby napompowany.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.