Jump to content

Sevarar

Klubowicz
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Norwegia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Korale ze sklepu. Czyli pozbyć się dziada
 2. Witam. Dwa tygodnie temu dodałem koral z podstawka na której był. Po tygodniu zaczęła się pojawiać rurka która się wydłuża, są dwie z rożnych stron. I nie bardzo wiem co to jest Koral jest w tym momencie na piasku, ale docelowo będzie klejony na skale. Przed umieszczeniem pozbyć się tych rurek?
 3. Właśnie miałem pytać czy są jakieś mniej kłopotliwe ukwiały. Super dzięki
 4. Mam obawy przed ukwiałem w tak małym zbiorniku. Straszą ze będzie łazić po całym akwarium albo zarośnie cala skale. Super, w takim razie tylko światło
 5. Witam, W piątek wpuściłem do akwarium dwa błazenki, dwie krewetki i parę ślimaków. Przyszły tez korale. Testy na drugi dzień po wpuszczeniu ryb przed podmianka PO4- 0.14 NH3- 0.25 NO3- 0.2 NO2- 0.01 PH- 8.3 KH- 10.2 Na chwile obecna do akwarium leje bakterie raz w tygodniu po podmianie. Teraz to są Stability. Dwa razy w tygodniu po 0.2 ml podaje Iron+ i Iodine+ Test ICP wykazał tego brak. Zastanawiam się czy zacząć coś podawać dla korali? Mam ich 12 sztuk. Mam Reef Energy Plus Wczoraj jeden z błazenków zaczął się dziwnie zachowywać. Rano przyjął pokarm, ale popołudniu już nie był zainteresowany jedzeniem. Dzisiaj również nic nie zjadł. Większość czasu spędza przy dnie. Co jakiś czas pływa z drugim. W czasie karmienia ucieka na dno. Zastanawiam się czy to normalne zachowanie?
 6. A już się martwiłem Samsung f20fe
 7. Witam, Dzisiaj się pojawiło tego dosyć sporo na szybach i nie bardzo wiem co to jest.
 8. Ja odbierałem osobiście ze sklepu. Nie chcą do mnie wysyłać
 9. Ryby tez tam kupowałem i wszystkie mi padły. Wiem jeszcze o dwóch osobach które miały podobny problem. Teraz będę zamawiał w millepora. Do mnie nie chcą wysyłać. Za daleko i długo by szlo. Musze wysyłać do Bergen i tam odbierać
 10. Gdzie zamawiasz korale i ryby? Pytam z ciekawości, dlaczego nie robisz podmianek na wodze z morza?
 11. Zasolenie mi spada przez ślimaki, wchodzą na kratkę przelewowa zatykając ja i dolewka dolewa RO. Po odparowaniu zasolenie wraca do normy. Do momentu jak ślimaki znowu się nie pojawia na przelewie Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem. Zacząć podawać jodynę i żelazo? Mam Iron+ i Iodine+ z Red Sea A azotany pewnie się podniosą jak pojawia się ryby, czy się mylę?
 12. Po akcji którą opisałem wyżej, zrobiłem test ICP. Wczoraj dostałem wynik. Chrom dużo za dużo, tak mi się wydaje Ale prosiłbym Was o zerkniecie na test i ocenę. 2024-03-10-Pierwszy.pdf
 13. Cenne rady!!! Gość pisze post z prośbą o pomoc na forum o akwarystyce morskiej i dostaje rady aby poszukał kogoś kto się na tym zna. To znaczy co, ze tutaj takich osób nie ma? Nie żebym narzekał, jestem tutaj nowy, ale mam wrażenie ze na tym forum zrobiło się towarzystwo wzajemnej adoracji. Co tam jakiś świeżak będzie się pytał i prosił o pomoc. Niech se szuka w internecie. A to forum to niby gdzie jest? Nie w internecie? Sorki za zaśmiecanie tematu.
 14. W sobotę wieczorem przywiozłem rybki, ślimaki, kraba i krewetki. Rybki błazenek i tak zwany doktorek. Dwie krewetki Lysmata Amboinensis Ślimaki dwa Nassarius, dwa Trochus sp, dwa Bumble Bee Snail Krabik Lybia Tesselata Przed wpuszczeniem aklimatyzacja. Wpuszczenie do akwarium po zgaszonym świetle. W niedziele rano jest tylko błazenek. Ślimaki się rozlazły. Krewetki weszły pod skały. Doktorka nie było, przed włożeniem do akwarium wydawał się w kiepskiej formie. Ale nagle się pojawił pełen życia. W niedziele nakarmiłem rybki. Wykazywały zainteresowanie pokarmem. Wieczorem po zgaszeniu światła zauważyłem ze doktorek wpływa w szczelinę po skalami. Pomyślałem ze na noc szuka schronienia. W poniedziałek już się nie pojawił. Błazenek normalnie pływał i wykazywał zainteresowanie jedzeniem. Krewetki nadal pod skalami. Dzisiaj rano przed zapaleniem światła błazenek jeszcze pływał. Po godzinie 12 już go nie było i nie wiem gdzie jest. Na akwarium jest siatka. Był mały, pomyślałem ze wciągnęło go do skarpety. Ale nie. Nie wiem gdzie może być. Jest tez tylko jedna krewetka. Druga mało ruchliwa i nawet daje się złapać ręką bez problemu. Wpadłem w lekka panikę. Szybko testy. KH- 8.6 PH- 8.15 PO4- 0 NH3- <0.15 NO3- 0 NO2- 0 Zasolenie 34 ppt I teraz zagadka. Co zabija moje rybki i krewetki. Kraba tez nie widziałem, ale raczej prowadzi skryty tryb życia. Ślimaki łażą i jedzą. Widać to szczególnie na tylnej ścianie. Sieczki po przejściu ślimaka. Nie widzę tylko Nassarius, ale pewnie się gdzieś zakopały. Korale wyglądają dobrze. Do akwarium leje tylko bakterie. Jedyny problem jaki zauważyłem to ze dolewka dolała dużo wody. Podejrzewam ze ślimak przytkał przelew. Ale zasolenie było OK. Pojawiło się tez trochę glonów, które czyszczę i odsysam. Jechałem po tez rybki 1000km. Nie chodzi już o koszty. Hobby musi kosztować. Ale o te stworzenia. Boje się do akwarium wpuszczać nowe życie, aby znowu czegoś nie zabić. Trochę się podłamałem, ale się nie poddam. Macie większe doświadczenie. Może macie jakieś teorie co to może być.
 15. Dziwne ze w USA jeszcze nikt ich zbiorowo za to nie pozwał. Tam uwielbiają się procesować. Ja dopiero zaczynam przygodę z małym akwarium. Ale żonę już uświadamiam ze będzie większe i miało to być RS. Autorowi gratuluje wytrwałości i samozaparcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.