mare777
Klubowicz-
Liczba zawartości
10 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Szczecin
-
Vitul2 - projekt 3
-
VITUL2 - propozycja 2
-
Kupiłem kilka takich grzałek 6 lat temu na giełdzie w łodzi, od tej na zdjęciu różniły się tylko wtyczką i kolorem opakowania - było niebieskie.Działają do dzisiaj rewelacyjnie, aktualnie potrzebuję jeszcze kilku ,niestety nigdzie na necie poza stronami chińskimi nie mogę ich znaleźć, czy ktoś może widział w kraju coś takiego w sprzedaży?
-
Post o zakraplaczach Gardeny oczywiście przerobiłem zanim zadałem pytanie . Doszedłem do wniosku , że to jednak nie jest TO .
-
Przenieść na morskie to będzie można jak coś z tego tematu się wykluje . To oczywiście ukłon w stronę "złotych rączek" . Sam raczej nie podejmę się budowy i pewnie zostanę przy zakupie systemów wielo-wężykowych . Przeznaczenie mojego mini labolatorium to badanie wpływu określonych parametrów wody na rozwój ikry i larw do fazy swobodnie żerującego narybku , oraz porównanie wymagań tarłowych dla ryb z odłowu i tych od pokoleń hodowanych w niewoli . Bardzo mało jest prac prowadzonych w tym kierunku , szczególnie w odniesieniu do ryb typowo akwarystycznych / czyt.nie mających znaczenia gospodarczego /.Ot taka fanaberia której w pracy nie mogłem zrealizować - czyli hobby , a że kosztowne ? Ktoś twierdzi że hobby musi być tanie? To tylko kwestia preferencji w wydawaniu pieniędzy przy zaspokajaniu swoich potrzeb .
-
No normalnie otworzyłeś mi oczy :szok , cały czas myślałem , że to moje hobby . Mam kumpla co ma 4,5 czy 5 ton w jednym kawałku , on też żyje w nieświadomości . Co do środków , hm.. nie pochodzę z pewnej części Wysp Brytyjskich , a mimo to uważam , że jeżeli można zrobić coś taniej i z takim samym efektem to nie warto być rozrzutnym ,bo można być posądzonym o snobizm . Wracając do tematu - dozowana będzie woda zbliżona parametrami do RO . Mógłbym zastosować jakieś standardowe pompy o niewielkich przepływach i podłączyć je pod sterowniki czasowe , jednak mi zależy na dość dokładnym dozowaniu aby wyniki były porównywalne i modyfikowalne o ściśle określone parametry w dłuższym okresie czasu .
-
Chwilowo tylko 30 w dziesięciu sekcjach , jednak aby nie podgrzewać atmosfery to nie jest morszczyzna .
-
Witam! Książki przynajmniej w najbliższej przyszłości nie zamierzam popełnić , zbyt leniwy i wygodny jestem :con . Normalnie kombinuję jak by tu coś zaoszczędzić . Potrzebuję docelowo 16-20 takich pomp o wydajności około 10 ltr na godzinę mogących pracować w ruchu ciągłym . Najbardziej zbliżone do moich potrzeb były by urządzenia z czwartego zdjęcia - wielo wężykowe , tylko ta cena około 4000zł za sztukę 5-cio wężykową daje w sumie 16 tys zł o iksach /aquastarach / i grotechach nie wspomnę . Najtańsze Aqua Medic SP 3000 to też około 300 zł od sztuki czyli razem tak z 6 tys złociszy i do tego nie może pracować w ruchu ciągłym , a wydajność też ma zbyt małą. Więc tak sobie pomyślałem , czy wyrzeźbienie czegoś takiego nie wyszło by taniej , no i można by przez obroty i średnicę komory dopasować wydajności do moich potrzeb . Zbyt zdolny w pracach ręcznych to nie jestem więc tak sobie kombinowałem oprzeć się na doświadczeniach innych
-
Witam majsterkowiczów akwarystycznych Very Happy Zrobił ktoś może do swojego akwa pompę perystaltyczną do dozowania ? Może ktoś z Was o kimś takim słyszał ? Tak na pierwszy rzut oka nie powinno być to trudne : silniczek niskoobrotowy /krokowy? /, komora na bazie półokręgu , ramię z rolkami , i wężyk silikonowy lub z santoprenu , oczywiście czytałem na forum o dozowniku zrobionym ze strzykawek , jednak nie o taki mi chodzi . Poniżej wkleję kilka takich firmowych dozowników . Sorki już powinno być dobrze
-
Otwornica diamentowa do szkła 33mm pod przelot szary kosztuje tak coś 250 - 300zł , można wywiercić nią setki otworów , choć mi za pierwszym razem udało się wywiercić tak coś ze czterdzieści i straciłem czujność , trzasnęła szyba i wiertło . Teraz do każdego otworu podchodzę jednakowo starannie . Wiercenie otworu w szybie 6mm zajmuje od 30 do 40 sekund . :-)