markus383
Klubowicz-
Liczba zawartości
27 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez markus383
-
http://allegro.pl/mcpcb-pcb-aluminiowe-na-12-diod-cree-i1764046316.html Czy taka płytka będzie dobra do montażu diód?? Akurat potrzebowałbym dwóch i zapełniłbym je w calości diodami. Mam wątpliwości, ponieważ na aukcji napisane jest, że obsługują diody 1W, a ja chciałem zamontować diody 3W i 3-5W. Zasilacze pasowałyby do tych diód.
-
Witajcie. Jako, że jeśli chodzi o akwarium morskie i majsterkowanie jestem kompletnym laikiem, mam pytanie, a w sumie to prośbę. Może mi napisać, ktoś znający się na temacie, czego potrzebuję, aby zbudować lampę LED do akwarium o wymiarach 60x40x40cm i 100x40x40cm?? Pozdrawiam. Mateusz
-
Superowe!!!:kapelusz Też chcę takie
-
Dobra, w takim razie sobie daruję. A co myślicie o takim urządzeniu - Octopus BH-100 lub NW-110-6520??
-
Muszę koniecznie spróbować zrobić taki odpieniacz w moim domu. To są już chyba dwa ostatnie pytania z mojej strony w tej kwestii: 1. Czy takie wymiary będą dobre?? 1 10cm 2 15cm 3 10cm 4 37cm 5 5cm i srednica 7cm 6 2cm 2. Czy można zastosować inną pompkę?? Np. New Jet 1200
-
Skiba- już się zorientowałem o kogo chodzi Nie jestem technikiem i czy mógłbyś podać wymiary jakie byłyby odpowiednie do takiego odpieniacza?? Do czego służy ta rura wychodząca z trójnika wewnątrz odpieniacza?? Jakiej średnicy sa te trzy złączki po prawej stronie na dole?? Do czego służy ta trzecia rurka od dołu wychodząca ze ściany zewnętrznej?? Pzdr!! Mat
-
Szukam rur PCV przezroczytych. Na żadnej aukcji nie wiedziałem. Możesz podać na PW linki do aukcji?? Kto to jest Skiba?? Nie znam nicków z tego forum.
-
Zdjęcie z tego forum: Chciałbym zrobić coś takiego dla siebie, tylko wogóle nie wiem jakie rury zamontować i pompę do akwarium do 450L maksymalnie, bo jeśli będę chciał kiedyś większą rafkę to byłby na przyszłość. Może ktoś napisać gdzie takie rury kupić i jak je montować? Jakim silikonem?? Mój tata by mi go zrobił i chciałbym znać jak najwięcej szczegółów. Pzdr! Mateusz
-
Witam!! Dysponujecie może dokładnymi planami na zrobienie dużego odpieniacza(akwarium w granicach 200L)?? Te wątki sobie przejrzałem, ale nie ma tam jak krok po kroku i z dokładnymi opisami zrobić taki odpieniacz. Po prostu mam słabą wyobraźnię może :/ Pzdr!! Mateusz
-
To mam jeszcze dwa pytania: 1. Czytałem w czerwcowym Naszym Akwarium lub Magazynie Akwarium, że pewne koralowce mogą się przemieszczać?? Niestety nie mogę sprawdzić dokładnie, bo gazetki zostawiłem w pracy. 2. Czy ktoś stosuje refugium takie jak to: http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03,,pl-pln,344449,0.html ?? Jeśli tak to proszę o podzielenie się opiniami. Po namyśle nie zabardzo chcę zmniejszać litraż, a wiercenie w szkle też mi się nie uśmiecha. PS. Świetlówka 39W raczej będzie zbyt duża do akwarium 80cm, no chyba, że do podwieszanej pokrywy.
-
Spróbuję sam sobie odpowiedzieć, a Wy mnie sprawdzicie: 1. tak 2. chyba tak 3a. tak 3b. nie wiem 4. nie?? To jeszcze pytanie co do sprzętu dodatkowego. Konsultowałem się z jednym ze sprzedawców w Warszawskim sklepie i pewien Pan polecił mi taki oto zestaw: - odpieniacz - Aqua Medic Miniflotor - pompa tłocząca wodę z panelu do akwarium - np Aqua Bee 2000. - dodatkowe oświetlenie 2x39WT5 - np belka oświetleniowa Aqua Medic 2x39W(chyba lekka przesada- 180W na 95L wody :con) - filtr DI - gęstościomierz - JBL - sól - Preis lub Tropic Marin - ok 6kg - testy na Ca, Mg np. Salifert lub Tropic Marin - żywa skała ~ 10kg - żwir koralowy lub żywy piach - ok 10kg Czy dobrze doradził?? Najbardziej nurtuje mnie to dodatkowe oświetlenie. Dokupując jeszcze 2x39W uzyskałbym 1,9W/L i murowaną plagę glonów.
-
Witam!! 1. Czy w akwarium 90x35x30cm można hodować jakieś rybki?? 2. Czy 15kg żywej skały wystarczy?? 3. Można mieszać żywą skałę i wapień filipiński?? Jeśli tak to w jakich proporcjach mieszać z żywą skałą?? 4. Czy oświetlenie 1,08W/L wystarczy na jakieś twarde koralowce?? Pozdrawiam!
-
Już wybrałem te prefiltry. Byłoby coś takiego: 1. http://www.czystawoda.pl/index.php?co=lista&KD=Wk%B3ady%20do%20filtr%F3w&KT=sedymentacyjne&id_op=42&opis_roz=tak 2. http://www.czystawoda.pl/index.php?co=lista&KD=Wk%B3ady%20do%20filtr%F3w&KT=sedymentacyjne&id_op=20&opis_roz=tak 3. węglowy to już jest w zestawie Czy może być taki zestaw?? Teraz rodzi się pytanie. Jak to zamontować?? Widzę, że tam jest miejsce na jeden prefiltr dowolny, jeden węglowy i membranę, a gdzie ten trzeci dowolny??
-
Dinks, a mógłbyś mi polecić te mocniejsze prefiltry z tej strony?? http://www.czystawoda.pl/index.php?co=strona%20g%B3%F3wna Byłbym bardzo wdzięczny!
-
To nie jest jakaś mocna herbata. To jest coś takiego: Po lewej jest wodociągowa, a po prawej ta moja z kranu. Kupię węgiel i przepuszczę. Zobacze czy się jeszcze wybieli. Czy jest jakiś inny sposób(poza testami) na sprawdzenie, czy woda nie ma za dużo NO3 dla rybek??
-
Właśnie napisał mi, że pożyczył kiedyś drugą i też nie usuwała. Zapomniałem dopisać w pierwszym poście, że pan ze sklepu napisał: "Witam. Żadna osmoza nie usuwa azotanów w 100% a przede wszystkim nie słuzy do usuwania azotanów. Do usuwania/redukcji azotanów słuzy żywica anionit Purolite A520E." "W domu mam własne ujęcie wody i czasem leci woda koloru herbatki(dużo żelaza) i czy filtr usunie z niej szkodliwe związki " "Tak, usunie ale nie osmoza akwarystyczna ale pełna wersja spozywcza RO6 w cenie 450 zł." Nie chcę wywalić kasy w błoto.
-
Witam!!! Mam zamiar kupić RO. Zastanawiam się nad tym filtrem: http://www.allegro.pl./item311526745_osmoza_akwarystyczna_ro_3_75_gpd_od_www_osmoza_eu.html Mój znajomy mieszkający ok.2km ode mnie ma azotany na poziomie ok. 90mg/L i jego osmoza nie chce ich usuwać(on ma inny filtr). On korzysta z własnego ujęcia wody, podobnie jak ja. Boje się, że u mnie może być podobnie. Może ktoś z Was też kupił taki filtr i może coś powiedzieć o usuwaniu przez niego NO3 i Fe?? Będe bardzo wdzięczny.
-
A to urządzenie, które podałem w linku może być sumpem w akwarium 160L?? Co do takiego urządzenia można włożyć?? Co poza pompą, grzałką, odpieniaczem??
-
Obejrzałem jeden projekt i wybrałem coś takiego: * akwarium 100x40x40cm * odpieniacz Miniflotor * pompa obiegowa New Jet 1200l * cyrkulacja Marea stream 1x2400 , 1x 3200 * grzałka Jager 150W * oświetlenie 2x39W+24W(wyjmę ze starego akwarium) * automatyczna dolewka chyba nie będzie potrzebna, ponieważ zawsze mogę hlusnąć z kubła Koszt sprzętu wyniósłby 1100zł Mam nadzieję, że teraz jest dobrze. Co mogę w moim zestawie zastąpić takim wynalazkiem?? Może sump?? http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03,,pl-pln,344449,0.html
-
Zbierać sprzęt hmmmm...... , ale ja nawet nie wiem co mam zbierać :con. Jakby ktoś coś mi polecił to pewnie bym zaczął zbierać.
-
Dobrze będą tylko miękkie. Może ktoś zaproponuje resztę sprzętu?
-
Widzę, że na 240L już mnie nie stać. Może poradzicie mi tani i w miarę dobry sprzęt( i korale) do akwa o wym. 100x40x40cm?? Prosiłbym o wszystko oprócz oświetlenia. Kupię 3x39W- powinno styknąć. PS. Najlepiej jakieś propozycje ze sklepów um-um.pl korale.pl i www.tropicalfish.istore.pl . Nie chcę zamawiać niczego, bo po co płacić za przesyłkę Z góry dziękuję!!!
-
Witam znów. Oto mój kolejny szatański pomysł. Postanowiłem, że zamiast regału z czterema pólkami zrobię z dwiema. Na dolnej 240L morskie, a na wyższej jakieś Black Waters(Amazonia), ale do rzeczy. To jest sprzęt, który chciałem zakupić: - akwarium 240L(standardowe wymiary)- 205zł - RO- 130zł - oświetlenie(tu mam problem, bo nie wiem, czy wystarczą 54W, czy 108W)- 2x54W(230zł) lub 1x54W(160zł) - odpieniacz- Visi- Jet PS-100- 272zł - pompa- Oceanrunner PF 1000- 84zł - żywa skała- nie wiem ile. - rybki i inne stworzenia: - Nemateleotris magnifica(ile?)- 120x X - Amphiprion ocellaris para- 110zł - Cirrhitichthys falco(ile?) 95złx X - Lysmata debelius- 150złx 3= 450zł - korale(może coś polecicie do obydwu typów oświetlenia?) - podłoże- zwykły piasek akwarystyczny Oto moje pytania: 1. Czy ten sprzęt jest dobry?? 2. Które oświetlenie wybrać?? 3. Czy filtr RO jest konieczny?? Mam taką wodę: GH=17 KH=13 pH=7,5 4. Czy sump ok. 25L wystarczy?? Jak go poprawnie zbudować?? 5. Polećcie jakiś sklep w Wa-wie dobrze zaopatrzony i najlepiej mający stronę www. 6. Czy musi być koniecznie żywy piasek?? 7. Ile kupić żywej skały, a ile "nieżywej"?? 8. Jak ułożyć pionowo skały??
-
Czy moglibyście polecić mi jakąś stronkę(polski, angielski, niemiecki, hebrajski ;-), gdzie będzie wszystko opisane?? Sprzęt, korale, ryby i cała reszta?? Może zna ktoś dobry sklep(najlepiej z własną stroną internetową) sprzedający urządzenia i życie do solniczek??
-
Za co miałbym się wkurzyć, czy obrazić?? Nie ten typ człowieka . Poczytam i kiedyś znów rzucę jakiś swój szatański pomysł.