grzerych
Klubowicz-
Liczba zawartości
11 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez grzerych
-
Przestrzegam przed stosowaniem tej grzałki w akwarium morskim. Rozpuściła mi się farba na zewnętrznej stronie grzałki, po wyjęciu grzałki z wody w celu wytarcia ręcznikiem papierowym, ręcznik jak i moje ręce były całe ubrudzone w czarnej farbie. Zaznaczam że grzałka jest użytkowana prawidłowo, dopiero kilka miesięcy. Nie wiem co robić, akwarium jest w trakcie dojrzewania od kilku miesięcy, właśnie miałem wpuszczać pierwsze zwierzaki, a tu aquael sprawił mi taką niespodziankę.
-
Niedawno kupiłem refraktometr Red Sea, od początku miałem problemy z kalibracją. Co pomiar to kalibracja, a i tak wynik pomiaru za każdym razem inny, wykalibrowany na rodi na 0, na płynie kalibracyjnym nigdy nie pokazuje prawidłowo. Próbuje reklamować u dystrybutora, ale do tej pory bezskutecznie, a trwa to już trzy tygodnie. Nie polecam ta firma to jedno wielkie oszustwo.
-
Trzeba się zgodzić z poprzenikiem. Kilka dni odczekaj to żywy organizm. Podkarmiałbym ją jakimś cyklop-eeze. Martwi mnie ten szkielet, bo to głębszy problem - znaczy się proces postępował dłużej. Zauważyłem zależność między jego twardością a kondycją korala. Jeśli lekko obłumarł to będziesz w stanie go w rękach skruszyć - podziel ją na 3 części. 2 z polipami możesz zostawić i powtykać w naturalne otwory w skale, albo w nawiercone wiertarką. Jak ma żyć to będzie. grzerych
-
Spytałem kumpla i oto odpowiedź: Ja bym się nie przejmował. O ile cała euphyllia czuje się dobrze to naprawdę nie powinno być problemu. Sprawdzam też twardość szkieletu, Jeżeli nie można go odłamać palcami to wiem, że jest dobrze. Moja się strasznie rozrosła i pozrzucała. Dawniej nie pilnowałem i jak raz mi odpadł - po pewnym czasie gdzieś go wdmuchnęło i zniknęła, dlatego wrzucam sobie do kubeczków z otworami i czekam. Kubeczki zabezpieczają polipki przed pompką. Jeśli masz miejsce bez mocnego przepływu możesz tam zostawić polip. Polipek zaraz po odpodnięciu jest lepki od spodu i łatwo przyczepi sie do żwirku/skały lub do palca. Czemu tak robię? Sam byłem świadkiem jak po dłuższym okresie polip się opancerzył. A w miejscu, z którego odpadł po dwóch latach wyróśł nowy. Był to zbiornik około 400 litrów. I delikatnie dokarmiam polipki w kubeczkach. Ale Twoja nie wyglada najlepiej. Daj jej jeszcze szansę. Można próbować podnieść ją jeszcze bardziej pod światło i dać w inny przepływ - czy większy - czy mniejszy sam musisz określić. Jeśli pozostałe polipy nie bedę się rozwijały to marna szansa na utrzymanie. I nie kombinuj zbyt mocno z parametrami - za szybka zmiana też nie jest dobra. Może gdzieś jest jakaś gąbka lub flizelina - warto by było ja wymienić. grzerych
-
Cześć.Uruchomiłem przelew,wszystko działa poprawnie,ale nie wiem czy końcówka węża spustowego wchodzącego do sumpa powinna prawidłowo być pod powierzchnią wody,czy nad.Jak umieściłem nad wodą to wiadomo spadająca woda robi hałas i bąble powietrza,gdy umieściłem pod wodą to zbierające się powietrze w wężu wybija co chwila z pod wody jak gejzer.Jak ustawić końcówkę węża względem powierzchni wody w sumpie żeby było cicho?Proszę o podpowieć.
-
Dzięki bardzo.
-
Witam ponownie.Stałem się posiadaczem overflow box Tunze,i po rozpakowaniu paczki,mam pewne wątpliwości.Po pierwsze mam pytanie dotyczące rury przelewowej znajdującej się wewnątrz urządzenia.Na szczycie rury znajduje się odpowietrzenie z wężykiem zaślepionym na końcu zatyczką ,czy po uruchomieniu przepływu odpowietrzenie ma być otwarte czy zamknięte,to znaczy wyjąć zatyczkę z wężyka czy zostawić.I drugie pytanie dotyczy złączki,która jest założona na jeden koniec rury przelewowej,czy jest potrzebna bo na rysunku poglądowym nic takiego nie ma.O pomoc szczególnie prosiłbym Robiego,gdyż ma taki przelew i sobie chwali.
-
Mam pytanie czy ktoś na tym forum użytkował to urządzenie.Pytanie dotyczy sytuacji kiedy wyłączony zostanie dopływ prądu,czy wtedy woda z akwarium będzie spływać do sumpa aż do momentu obniżenia się wody w akwarium do poziomu poniżej dolnej rurki zasysającej.Bo jeżeli by tak się stało,to cała woda z akwarium wylała by się.Czy po włączeniu prądu przelew zacznie samoczynnie funkcjonować.Myślę o kupnie tego sprzętu i stąd moje wątpliwości.Z góry dziękuję za wyjaśnienie tego problemu.
-
Witam!Czy midiflotor+pompa mistral 300+komplet kostek to dobry wybór do zbiornika 80x50x50 z panelem i obsadą złożoną z korali miękkich i kilku małych rybek.Chciałbym dodać że zależy mi na cichym i wydajnym systemie.Proszę o porady od osób które pośiadają lub posiadały taki odpieniacz.Z góry dziękuje.
-
Mnie powiedziano,że żarnik powinien być umieszczony nadlewką do dołu w kierunku zbiornika,przy zawieszonej lampie nad akwarium.W związku z tym co przeczytałem powyżej nadal nie wiem jak powinien być prawidłowo zamontowany żarnik.Chodzi mi o to,że stwierdzenie w górę lub w dół nic nie wyjaśnia,jeśli nie wiadomo jak położona jest lampa w czasie wymiany żarnika.Czy w związku z tym mógłbym prosić o dokładne wytłumaczenie jak powinno być prawidłowo,bo wychodzi na to że do tej pory byłem w błędzie.
-
Witam. Jestem nowym uzytkownikiem na tym forum. Niedawno zakupilem nowa lampe HQI firmy Aquamedic, zarnik 150W. Podczas pracy wydaje cichy, monotonny dzwiek, w zwiazku z tym mam pytanie. Czy to normalny obiaw przy tego typu lampach? Dodam ze nie chodzi mi tutaj tylko o poczatkowy dzwiek w czasie zapalania ale o to ze po kilku godzinach swiecenia dzwiek co prawda maleje ale utrzymuje sie nadal.