Skocz do zawartości

krysiu

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez krysiu

  1. Ja nie mam możliwości płukania mojego żwiru gdyż jest rozłożony na całym dnie akwarium. Pod skałami i tam gdzie nie mam dostępu jest warstwa o grubości około 2 - 3 cm. Wydaje się, że popełniłem błąd przy zakładaniu zbiornika zasypując dno grysem koralowym, który teraz trzeba będzie usunąć.
  2. Witam W podłożu po 1,5 roku funkcjonowania akwarium zgromadził się szary pył w grysie koralowym - jak na zdjęciu. Czy należy odessać całe dno i umieścić skałę na szkle lub na podkładach pvc (który widać też na zdjęciu)? Czy raczej to nie powinno w przyszłości zaszkodzić jakości wody. W tej chwili wszystkie parametry w normie, zwierzęta w dobrej kondycji.
  3. krysiu

    VIBRATION PUMP JVP-101

    Witam Pompy raczej dobre. U mnie po jakimś czasie nie startowały same, a że miałem metalowe osie wirnika to dodatkowo przerdzewiały. Jeśli kupisz z ceramicznymi to jak najbardziej polecam. Mam na magnesach i jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o hałas to może przez jakiś czas są wibracje ale wydaje mi się że później jest ok. (moje akwarium nie stoi w domu więc nie ma to dla mnie znaczenia).
  4. krysiu

    kiedy cos wpuszczac ?

    DI stosuj na pewno!, usuwaj glony, a jeśli chodzi o wpuszczanie zwierząt to zaczekaj minimum miesiąc, a najlepiej dwa!
  5. U mnie zaczęły rosnąć szybko po zmianie światła z T5 na HQI, a zdecydowanie szybciej po podaniu wody wapiennej i magnezu.
  6. krysiu

    ups

    przykra sprawa rzeczywiście, ale nie wiemy ile godzin nie było zasilania w tym wypadku. U mnie nie było 10-11 i nic się nie stało, ale wolałbym tego nie sprawdzać po raz kolejny.
  7. krysiu

    ups

    akwarium 240l, miękkie + kilka twardych, 5 ryb. u mnie wyłączyli prąd na około 10 - 11 godzin (z 2 miesiące temu) i nic się nie stało - do dziś zupełnie nie zauważyłem jakichkolwiek negatywnych objawów w akwarium. Po kilku dniach od tamtego zdarzenia wyłączyli ponownie na około 5 godzin. Też nic się nie stało. Albo mam szczęście albo z tą przezornością jest coś na wyrost. Może ktoś miał podobne przygody i stracił coś z akwarium? Chętnie zapoznam się z opiniami na ten temat. Jeśli miałbym kupić UPS do akwarium, to kupiłbym najtańszy, dla jednej pompy obiegowej.
  8. Jak w temacie. Występuje to praktycznie w całym akwarium. Można to rozkruszyć i powstaje z tego "pył". Czy to może pozostałości po jakichś glonach?
  9. Kupię szczepki korali z okolic poznania. 509 302 400 - GG 6742420
  10. krysiu

    Płatki na skale

    To coś reaguje na dotyk - jeśli dotknę to przechodzi kawałek dalej i zatrzymuje się. Niektóre zwijają się po dotknięcie a niektóre odchodzą kawałeczek dalej. Co z tym zrobić?
  11. krysiu

    Płatki na skale

    Wysyłam zdjęcie w lepszej jakości.
  12. krysiu

    Płatki na skale

    Nie poruszają się (w sensie nie przemieszczają się). Wygląda to tak, jakby były to małe grzybki. Przytwierdzone są jednym bokiem do skały, a reszta przy większym prądzie wody delikatnie faluje.
  13. Na jednej z moich skał, 3 tyg. po założeniu akwarium zaczyna wyrastać takie coś jak na zdjęci - małe płatki. Jest tego coraz więcej. Co to może być?
  14. Dziękuję za odpowiedzi. A czy może wie ktoś co to numer 5??
  15. Witam wszystkich! Mam pytanie odnoście małych, białych, półprzezroczystych, o długości ok 1 mm robaków, które chodzą po szybach akwarium i jest ich bardzo dużo. Co to jest i czy należy z tym walczyć? Pozdrawiam Krzysztof
  16. Witam Jak w temacie. Wszystko było na skale, którą kupiłem.
  17. Kupię odpieniacz od ręki. GG 6742420 tel 509 302 400!
  18. Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Przymierzam się do założenia akwarium morskiego od jakiegoś czasu i mam takie pytanie (nie ostatnie z pewnością). Czy żywą skałę, można zastąpić skutecznie martwą skałą (CHODZI TYLKO O FILTRACJę) i dalej idąc czy dodanie do filtra odpowiedniej ilości ceramiki też w pewnym stopniu zastąpi żywą skałę? Konkretnie chodzi o taką konfigurację: akwarium 240l, w którym zamiast 40 kg żywej skały znalazłoby się: - 10 kg żywej skały - 20 kg martwej skały - 20l ceramiki w filtrze - ewentualnie keramzytu???? - czy keramzyt nadaje się jako złoże filtracyjne do morskiego? - 1 kg żywego piasku Chodzi o to, czy w procesie denitryfikacji można żywą skałę zastąpić: martwą / ceramiką / keramzytem? Mam akwarium 240 litrów z kominem, w kominie jest gąbka na górze oraz złoże zraszane z biokulek (około 5l). Pod akwarium jest sump, około 50l, w którym jest wata i keramzyt. Działa to wszystko jako zbiornik dla paletek w tej chwili. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.