Skocz do zawartości
Filavandrel

tlumik do odpieniacza jak wykonac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam :o

poniewaz stalem sie posiadaczem piknego odpienka, musze sobie zrobic do niego tlumiczek, wlasnie zrobilem sobie dysze i podlaczylem pompe ale jak to wiadomo na dyszy syczy cudnie :) (za to jakie drobniutkie piekne bable :o)

a nie mam pojecia jak zrobic taki tlumik :o

moze mi ktos lopatologicznie wytlumaczyc jak takie ustrojstwo zrobic ??

ponizej fota odpienka :o

wysokosc 50cm :o

917-odpieniek.jpg


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wielu próbach w tym temacie i uważam, że najlepszy bo nie wymaga żadnej obsługi, działa bardzo dobrze i jest prosty do zrobienia jest tłumik zbudowany tak jak bąbelkomierz do kalkreaktora czyli kawałek zaślepionej rurki śr. np. 20mm z wklejonymi rurkami po obu końcach. Mój ma długość ok.12cm. Żadne tam strzykawki z watą :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podłączyć długi wężyk co go powinno wyciszyć, a jeżeli koniecznie tłumik to wystarczy kawałeczek rurki pcv (5cm) zamkniętej szczelnie z obu stron , wywiercasz na obu końcach otwory pod końcówki do założenia wężyków i podłączasz.


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest prostszy sposób, mianowicie idź do apteki i kup sobie stszykawke " żanete 50 ml" wyrzucasz tłoczek do środka wpychasz

watę lub kawałek gąbki takiej z filtra akwarystycznego ,końcówke wężyka wpinasz na końcówke szczykawki i tłumnik gotowy.

pozdro...


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za sugestje :o

sprubuje z kawalkiem rurki (wala sie tego teraz troche pod nogami :))

w sam raz taki 10 cm lezy kolo mojej nogi :o wiec zaraz go zaslepie i zrobie podlaczenie pod wezyk a z drugiej strony wejscie powietrza :o


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie pompa wymozcy w ocie :o bo urzywka to podlavcze i zobacze jak bedzie dzialalo :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc to pociagnij dlugi wezyk za okno,ja tak zrobilem i mam problem ze szmerami ssania z glowy i z nadmiarem CO2 w pokoju tez.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tu jest mozliwosc bo niedaleko jest dziura w scianie z kabla od netu :o pewnie przecisne jeszcze wezyk :o dzieki za sugestie :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam, może jakieś nowe pomysły pojawiły się w ciągu 2 lat ,che zrobić tłumik do mojego apf 600 ;] rady???


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudelko po filmie do aparatu, na dole dziurka i nasadzic je na wezyk powietrza, po bokach pudelka wywiercic pare otworow, do srodka waty i bedzie troche ciszej. Moze wystarczy?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do APF zrobiłem z tego pudełeczka z jajka niespodzianki. dziurka z jednej, dziurka z drugiej, kawałek wezyka od RO (ok 3 cm) i ciszaaaaa:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumik musi spełniać dwa podstawowe warunki, po pierwsze oczywiście tłumić, po drugie nie hamować przeplywu powietrza. Najlepiej kupić u Skiby dedykowany do APF-a tłumik, a jeśli chcesz się bawić to kawałek rury zaślepiony z jednej i z drugiej strony, i wkleić z jednej i drugiej strony rurki tak zeby w środku się mijaly, kończyć się muszą niedaleko kapsli/zaślepek i ścięte pod katem a nie na prosto.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb czyli takie coś??

tlumik.jpg


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie. Wata jako wypełnienie się nie nada na zbyt długo bo jak szybko się zatyka dokładnie w miejscu styku z rurką zasysającą powietrze i znacznie tłumi jego przepływ. Rurę na obudowę daj z jak najgrubszego materiału, im grubszy tym bedzie cieszej. Gdyby jeszcze udało Ci się jakoś czymś oblożyć wnętrze tej rury to byłoby miodizo. Dokładnie na takiej samej zasadzie działają tłumiki samochodowe.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak, rura 40 długości gdzieś 15 cm, dwie zaślepki z otworami pod wężyk. Do środka wata - od tapicera:). Zaślepki nałożone bez kleju, jak się wata przybrudzi to ją wymienię. Działa- cisza jak makiem zasiał, a odpieniacz nie mały - od Skiby.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na tłumol od Skiby to zobaczysz różnicę ;) Wolny przepływ to wolny przepływ:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zrobiłem swój tłumiczek według rysunku Daimena i efekt dzien do nocy mała rzecz a cieszy a zwłaszcza że zrobiłem ją sam

ja zrobiłem z strzykawki 20ml i dwóch słomek takich do soku srodek wyłożyłem kartonem od wytłaczanek i rewelka cisza jak cza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.