Skocz do zawartości
j@cek

Durso patent na zapowietrzanie sie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mama pytanie czy ma ktoś jakiś patent na zapowietrzanie się durso,czy może wywalić durso i zrobić coś innego.

Poz.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworek na górze powinien pomóc, ewentualnie obniż lekko durso tak aby poziom wody z 3 cm zalewał "fajke". :)

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziurkę i zaworek,to się zapowietrza,czy wywalić ten zaworek?


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziurkę i jest git. Od czasu do czasu tylko ją wykałaczką :) przepycham bo sól mi zatyka ją. Może u Ciebie tez cosik zapchało?

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz sama dziurkę czy jeszcze zaworek?,bo ja mam dziurkę i w dziurkę wsadzony zaworek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama dziurka :) bez zaworka. Średnica około 1,5mm.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wywalę ten zaworek i zobaczę , kiedyś ktoś pisał ze jaki wężyk się daje i chyba do zbiornika albo na wylot, już teraz nie pamiętam


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz na trójniku i rurkę w górę i zaślepkę z nawierconym otworkiem to ci się nie będzie zapychać. Nie ma szans bo woda tam po prostu nie dochodzi. Ja wywierciłem 2 mm otworek.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah masz może jakies fotki,nie za bardzo kumam jak to zrobic


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w otworek wlozona rurke od osmozy (ok 15cm) a jej drugi koniec jest pod poziomem wody w kominie i dziala wysmienicie. nic nie chlupie, siorbie ani sie nie zapowietrza. jak wylacze obieg to po wlaczeniu jest zupelnie bezobslugowe;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak,do otworku w zaślepce wkładam rurkę i drugi koniec tej rurki wkładam do komina poniżej kolanka od durso.

Dobrze zrozumiałem??


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem pierwszy test obiegu wody w akwarium :). Niestety mam podobny problem jak j@cek:

1. Przy pełnym otwarciu zaworu z pompy obiegowej, nie potrafię wyregulować durso tak, by poziom był stały (reguluję zaworkiem na pokrywce durso). Efekt jest taki, że poziom wody w kominie rośnie, potem gwałtownie się obniża, aż poniżej fajki durso. I tak w kółko.

2. Przy ograniczeniu przepływu pompy obiegowej poziom daje się wyregulować bez problemu, ale za to z wylotu rury spustu wody w sumpie lecą bąbelki powietrza, a co za tym idzie cała instalacja pracuje głośno. Poza tym nawet gdyby pracowała cicho, to wolałbym nie ograniczać wydajności pompy obiegowej.

Zdjęcia instalacji wrzuciłem pod adresem http://kowalscy.net/morskie/ - czy możecie na to zerknąć i ew. poradzić co robię nie tak?

Pozdrowienia,

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rewizja to nie taka,to ma być zwykła rurka bez naciec i otworów na wysokości górnej grzebienia.

rewizja jest do awaryjnego spływu wody durso do góry kolanko na wysokości komina tego ze szkła.

Podnieś to wszystko do góry bo będzie słychać spadającą wodę


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j@cek: dzięki za info. Tym będę martwił się potem. Jeśli będzie głośno, to tak jak piszesz - podniosę lub wyciszę w inny sposób (gąbki, etc).

Jednak na razie problem mam inny. Dlaczego durso nie działa jak powinno? To chyba niezależne od wysokości rewizji? Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, bardzo dobrze rozumiesz, jutro postaram sie wrzucic fotke.

@ taszyn- zawor na pompie zosta w spokoju(otwarty) a regulujesz zaworem na splywie- jak jest za bardzo otwarty to woda splywa szybciej niz podaje pompa, a jak jest za bardzo przykrecony to poziom wodu w kominie i baniaku rosnie, az do przelania. niestety z zaworami jest troche zabawy i czsami wystarczy milimetrowy ruch wystarczy zeby pozniej przez pol dnia to ustawiac. Ponadto niektore pompy sa wrazliwe na wachania napiecia w sieci i np moja pompa potrafi kilkanascie razy w ciagu dnia zmieniac poziom wody w kominie. Na poczatku sie tym przejmowalem, ale teraz olewam, bo wiem, ze za minute bedzie cicho;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Silver właśnie tak zrobiłem:)


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam

Kolego "taszyn" myślę, że będę mógł Ci pomóc w sprawie durso,

Jak widzę mieszkasz w Piasecznie czyli niedaleko odemnie, zapraszam więc do siebie (codziennie po godz 18.) na pokaz jak ja rozwiązałem ten problem.

darek.barcikowski@autograf.pl

Pozdrawiam

DarekB30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - bardzo Wam dziękuję za cenne rady tutaj i na prv. Udało mi się wyregulować obieg, zostawiając zawór na pompie otwarty, a regulując zawór na powrocie wody do sumpa. Użyłem też rurki wg patentu Silver200 :).

Pozostał jeszcze głośny spad wody do komina, ale zakładam, że po podniesieniu kolanka durso, zlikwidowaniu kratkowanej rewizji oraz założeniu jakiejś gąbki i z tym sobie poradzę! :)

Teraz zaczynam dalej kompetować sprzęt i wyposażać akwarium... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taszyn : zauważyłem że przy durso nie masz rurki z nacięciami i zaślepką na zakończeniu ( taka jaką zakończyłeś rewizję ). Takowe zabezpieczenie uchroni cie od zapychania się durso ślimakami lub rybą . Załóż to koniecznie .

Silver200 : Z wężykiem rozwiązanie jest naprawdę super . U mnie to funkcjonuje od dwuch lat i dzięki temu jest cisza . Należy pamiętać aby raz po raz wymienić wężyk na nowy lub wyczyścić . :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze, że to mój pomysł, ja tez go u kogos podpatrzyłem;) ja co jakis czas wymieniam (ale baaardzo żadko)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam durso bez wezykow, gorna zaslepka z otworkiem jest zanurzona kilka cm ponizej poziomu wody przez co calosc jest absolutnie nieslyszalna (poziom wody jest na poziomie rewizji, przy czym jest to doslownie 1cm poniej grzebienia, przez co nie slychac wody splywajacej do komina.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mogłem sobie poradzić z opcją na wężyk, z górnego kapsla, zanurzony w wodzie. Zrobiłem modyfikację podstawowej konstrukcji. W kapslu wywierciłem otwór jak na wężyk od napowietrzania. Włożyłem krótki wężyk który wypełniłem watą. Ilością waty i stopniem jej nabicia można regulować ilosć powietrza. Ilość zasysanego powietrza jest minimalna i w ogóle tego nie słychać. Na tle pracującego odpieniacza jest to niesłyszalne.

Przypuszczam, że można też wziąć igłę i wytopić malutki otworek w kapslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem jak Silver polecił i jest gicio.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.