Skocz do zawartości
Kaktus

Profilux 2 problem usb na com.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam profiluxa 2 plus. Z pc stacjonarnym łączy się bez problemu. Dokupiłem przejście do laptopa usb na com i niestety nie widzi mi profiluxa. W laptopie wykrywa mi com 13 ustawiam w panelu profilka Device addreess 13 i nic się nie dzieje. Próbowałem łączyć się bezpośrednio przejściówką z usb na com jak i między com a profilek wpinałem kabel do podłączenia z com od stacjonarnego i też nic. Jak mam się podpinać? Bezpośrednio przejściówką czy wpinać w to jeszcze kabel ten co do stacjonarnego się podpinam? System mam XP. Sterowniki do kabla wd_pl2303h-hx-x_v20019v2021. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Czy ktoś ma przejściówkę z usb na com i mu to śmiga?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiam w panelu profilka Device addreess 13 i nic się nie dziejeu - mam rozumiec ze nie uzywasz softu na pc?


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277651 Czerest :

ustawiam w panelu profilka Device addreess 13 i nic się nie dziejeu - mam rozumiec ze nie uzywasz softu na pc?

Pod stacjonarnym chodzi normalnie, i używam softu pc. Problem mam z przejściówką i z lapkiem.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli po po odpaleniu softu w laptopie zaznaczasz odpowiedni checkbox przy com 13 i nie widzi profiluxa to cos jest nie tak z przejsciowka


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 98% przejściówka COM/USB nie działa - ja też tak miałem........... kupiłem moduł USB do Profka i działa :clowning


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam przejściówki na Profilicu PL-2303 i mogę powiedzieć, że działa bez najmniejszego problemu.

Testowana na laptopie pod Windows 7 64 bit i Windows XP 32 bit. Działa nawet na wirtualkach. Właśnie zrobiłem sobie przez nią upgrade firmware do 5.06 i męczę Profilux Control 6.0.1.2. Dla mnie masakra na razie, zwłaszcza że to mój pierwszy dzień z profkiem. Jeśli się nie używa dodatkowego wyświetlacza, to myślę, że jest zupełnie niepotrzebny zakup karty PLM-USB.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.