Skocz do zawartości
bamboo

Blau Aquaristic Nano-Skim

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wiem, ze bylo to tutaj poruszane, jednak chcialbym "konkretów".

Mysle nad kupnem Blau Aquaristic Nano-Skim i włozenia go zamiast orginalnego. Wiem, ze sie miesci itd. Mam jednak 2 pytania.

1. jak z obiegiem - czy potrzebna jest ingerencja w pompę itd?

2. Czy klapka zamyka się całkowicie?

Dzieki!


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... mieści się calutki, a z tym obiegiem to nie wiem... jest o nim tyle opinii co użytkowników :)ogólnie jestem za... podobno ktoś korzysta z tego tu na forum i jest zadowolony...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, też podpytywałem o ten obieg Sasza w jego wątku, ale dalej nie wiem jak ma to zrobione. Z lektury forum wynika, że Sasz5 i Marqo mają NanoSkim i zmodyfikowany obieg. Może daliby radę to obfotografować albo zrobić prosty rysuneczek ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ;) Rybek kilka jest i przydałoby sie to jedzonko z wody wyciagnac ;)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak!! - ja i Marqo mamy tego blaua - tyle że Marqo ma zmodyfikowany obieg a ja nie - mój blau jest wsadzony do ostatniej komory, ponieważ tam jest stały poziom wody co jest najważniejsze przy odpienku - sprawa wyregulowania - sucha czy mokra piana. Mi nie chciało się bawić z obiegem dlatego odpieniacz jest w ostatniej. Ja jestem zadowolony i za tą kasę uznałem że szkoda mi czasu na "bitwę" z firmowym "pienidłem" reefmax...

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , pomogę wam trochę . Jak wiemy komora 2 i 3 mają wysokość taką samą dlatego woda może się cofać i odpieniacz będzie musiał przerabiać tą samą wodę . Sprawę załatwia podwyższenie przegrody z komory 2 do 3 . W jaki sposób ja to zrobiłem ? Banalnie prosto tzn wkleiłem kawałek PCV i woda się już nie cofa . Odpieniacz leży w komorze nr 2 wraz z pompą od starego pienidła , która robi tutaj za obieg. Jak pieni to już większość wie . Bez porównania lepiej od oryginału.

BTW , mam pomysł na jeszcze lepszy odpieniacz ale o tym wkrótce.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam Blau Aquaristic Nano-Skim

1 - Tak mieści sie cały

2 - Klapka zamyka się cała

P.S. Dodałem dodatkową pompe która zasysa wode po odpieniaczu pompuje ją wężem i wywala w ostatniej komorze.Ten zabieg miał na celu zwiększenie obiegu w panelu ponieważ pompa w odpieniaczu jest słaba i gdyby nie byłaby napędzana wodą dodatkowo przez pompe to przepłwy byłby mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

softstorm - powiedz mi prosze jaka pompkę dałeś dodatkowo? Rozumiem, ze teraz masz pompkę od RM, na niej "lezy" nowy odpieniek i gdziestam jest nowa pompka ?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dodatkową pompke dałem eheima ale może dać cokolwiek (nawet tą z odpieniacza orginalnedo do RM).Ja nie mam nic z orginalnego odpieniacza do RM bo uważam to za bubel.Nową pompke eheima z wężem masz na zdjęciu jest pod rurką wylotową po odpieniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli masz 1sza komore fabryczna, druga tylko z nowym odpieniaczem + pompka eheima na wyjsciu z rurką poprowadzona od razu do 3ciej komory.

Dobrze rozumiem ?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej komorze mam żywą skałe w drugiej odpieniacz + pompe a w trzeciej przebudowany filtr gąbkowy i wylot węża z pompy.Mam zamiar do trójki wsadzić tam jeszcze troche żywej skały .pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić fotkę z pracy tego odpieniacza?? był bym wdzięczny... chodzi mi o pianę...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej filmik ;)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc wstawie jak narazie sam odpieniacz obecnie nie ma co pienić ponieważ nie ma syfu.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zaczynam rozumiec. Byl jakis techniczny powod na przebudowe ostatniej komory?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie lepiej jakbyscie pomysleli nad jakims lepszym odpieniaczem np. Tunze Nano DOC 9002

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=23_24&products_id=7425


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamierzam go użyć . Dzisiaj muszę podjechać go odebrać od znajomego morszczaka.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo jak tylko będą pierwsze wrażenia to dawaj od razu znać. Też myślę nad tym odpieńkiem.

Pozdro


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pieni od wczoraj . Blau to była rewelacja w porównaniu do oryginalnego . Teraz muszę przyznać , że blau musi ustąpić tunze (jak ktoś chce to mam miesięcznego blau na zbyciu) . Fotki jak tylko dopadnę aparat .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306982 Marqo :

(jak ktoś chce to mam miesięcznego blau na zbyciu) . .

Kupiony, zainstalowany w drugiej komorze, dodatkowo pompka z oryginalnego i rurka do 3 komory wspomaga przepływ.

Pieni nieźle - w stosunku do oryginału to niebo a ziemia.

Pytanko tylko jedno - plastikowa, preźroczysta rureczka od pompki - jak jest luźno, odpieniacza pieni doskonale ale jest dosyć glośny, jak ją zaginam, a nie daj Boże wkładam do wody - hałas ustaje - ale pienienie tez - tez tak macie czy robię coś źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.