Skocz do zawartości
bamboo

Odpieniacz zmieniony

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dzisiaj uznałem, że sprobuje sam podmienic odpieniacz. Uznalem ze musi to byc super latwe jako ze jestem lewy technicznie ;)

Poszedłem do Wrocławskiego Trzmiela i wzialem do przymiarki Skimmer PS 300. Na miejscu okazalo sie ze pasuje zamiast orginalnego odpieniacza.

Teraz orginalny wylecial, zostala pompa obiegowa z rurką plastikowa (leroy merlin) puszczona od rurki do ostatniej komory.

Powrot miedzy 2 a 3cią wcisnąłem kartę stałego klienta z jakiegos sklepu :) (jak karta kredytowa).

Wszystko sie zamyka, do odpieniacza podlaczylem brzeczyk 200l/h aquaela. W komorze zmiesciłbym spokojnie 2 takie odpieniacze ;)

Wszystko zajęło mi niecałe 15 minut, koszt ok. 100 zł z pompką. Jutro kupuje kostkę Aqua Medica do odpieniacza i ciesze sie czystym reefmaxem !


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#306757 mrozikulus :

... i co 2 tygodnie lub tydzien wymieniam kostke ;)

lub montuję Blau-a za 150zł i zapominam o kostkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... wstaw fotki z pracy tego odpieniacza...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blau z tego co wiem ma o wiele mniejsza wydajnosc, kostka kosztuje 4 zł aqua medica, mysle ze raz w miesiacu moge ja wymienic, jakos wpisze to w grafik ;) w komorze odpieńka mam jeszcze miejsca w cholere :) Obieg sie zrobil kosmicznie mocny.

Jak na razie to pieni lipnie bo mam kostke Aquaela, ktora nie dziala, oprocz tego, pompka ma 2 wyjscia po 100 litrow, a ja nie mam trojnika wiec leci na 100 litrach. Jak wiem ze pasuje i smiga, jutro podlacze go juz ostatecznie i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po nocy z kostką Aquaela - kubek w połowie pełny żołtej wodnej cieczy.

Dzisiaj wrzucilem kostkę AquaMedic - różnica ogromna - masa malutkich pęcherzyków, kilkakrotnie mniejszych niz z kostki Aquaela. Piana gęsta bardzo i podoba mi się, jak pieni teraz nowy odpieniek.

Jutro mam nadzieję na gęstą brązową maź ;)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bamboo wstaw fotki a najlepiej filmik z działania odpieńka


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fotki ze starą kostką ;)

Wszystko co widać to żółty płyn w kubku, zaraz nagram filmik moze bedzie lepiej.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.youtube.com/watch?v=7Mq_xlzNAD8 - filmik nakręcony około 2 godzinki po wrzuceniu nowej kostki.

_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Panowie Ref Max...czytam od poczatku Wasze posty na temat ulepszania odpieniaczy w tych zbiornikach i powiem Wam jedno...nie znajddziecie zadnych sposobow na ulepszenie odpieniaczy...meczenie sie i zn&ajdowanie optymalnych udoskonalen na nic sie zda...dlaczego...?...bo odpieniacz ma byc po to by odpienial a nie poto by byl (kradne kogos slowa,Kogoz kto zjadl juz niejeden worek soli)...dlaczego Panowie czy Panie,zamiast kombinowac,nie kupicie konkretnego skimmera a takich jest na peczki...przeciez to proste...dobry skimmer zewnetrzeny rozwiaze Wasze problemy...czy jest sens sie bawic...?...po francusku sie mowi "nie zrobisz konia sportowego z osla...nie neguje reef maxow ale Panowie i Panie...obudzcie sie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg - nie zauważasz, ze wiekszosc ludzi kupuje reefmaxa, aby uniknąć sumpa, plataniny kabli i wszystkiego co wystaje poza akwarium.

Nikt tutaj nie pisze (W tym poscie) o ulepszeniu odpieniacza, a o jego kompletnej wymianie na nowy ;) Mysle ze do 100 litrów nie potrzebny jest super wydajny zewnetrzny odpieniek.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z akwarystyką jest jak z motoryzacją, jedni wolą jeździć inni grzebać pod maską ;)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307072 kmirko :

Bo z akwarystyką jest jak z motoryzacją, jedni wolą jeździć inni grzebać pod maską ;)

masz rację, lubie grzebać "pod maską" :) a że najbliższy urlop/ dluzszy wyjazd nie prędko toteż na udoskonalenia sprzętu duuuuużo czasu ;) nasze reefmaxy można porownać do wyścigów na kosiarkach - nie tyle liczy się wynik końcowy ile droga do celu ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.