Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przyjechał kurier ze statecznikiem, biorę się za rozkręcanie obudowy :help1

Na naszej drodze staje masa śrubek, ale jeśli potrafisz je odkręcać i zakręcać to sobie z pewnością poradzisz :)

1. Demontujemy świetlówki, następnie odkręcamy odbłyśnik (ilość śrub: 4)

dsc01216y.jpg

2. Odkręcamy kolejne śrubki (ilość śrub: 22)

dsc01217gj.jpg

3. Zabezpieczamy obudowę wsadzając w zawias śrubokręt, po co? a po to, żeby nam nie spadła na szybę ochronną.

dsc01218kx.jpg

4. Lokalizujemy uszkodzony statecznik podążając po kabelkach od oprawek. U mnie nie świeciła ostatnia świetlówka, czyli ta zaraz przy panelu i mój statecznik to ten zaznaczony na zdjęciu.

dsc01219fr.jpg

5. Statecznik przykręcony jest 2-ma śrubkami, które również należy odkręcić by go zdemontować (ilość śrub: 2)

dsc01220w.jpg

W sumie odkręciliśmy 28 śrub, składając obudowę będziesz musiał wkręcić je z powrotem, także w sumie wkręcasz/odkręcasz 56 śrub, tak, po to, żeby wymienić jeden statecznik :banghead

Powodzenia i oby Wasze stateczniki nie przepalały się :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka to samo . Swoją drogą to serwis aquaela podchodzi do tematu jak nikt inny . Pełny profesjonalizm i szybka reakcja . Żadnych zbędnych pytań i statecznik wysłany.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Przepraszam za oft.ale naprawdę lepiej jak inne firmy nie będą brały przykładu z aquela.Jedynie serwis jest O.K no ale przy takiej ilości reklamacji jak by mogło być inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fotostory dodałbym jeszcze uwagę: nie zostawiamy wkrętów na szybie - chwila nieuwagi i zafundowane przewracanie skał w poszukiwaniu zbiega :help1 (niestety z autopsji wyniesione).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy, uważałem, aczkolwiek słuszna rada :help1 28 śrubek, ma co wpaść do środka :baby

#345794 dieter25 :

Przepraszam za oft.ale naprawdę lepiej jak inne firmy nie będą brały przykładu z aquela.Jedynie serwis jest O.K no ale przy takiej ilości reklamacji jak by mogło być inaczej

A tam, opowiadasz :) Ty mi powiedz lepiej dlaczego nie macie lodówki na warszawskiej? A w niej żywego pokarmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie raz bedziesz odkrecal :help1

Skoro juz rozkreciles oprawki mogłes za jednym zamachem zamontowac czwartą swietlówkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345810 TomekSz :

Jeszcze nie raz bedziesz odkrecal :help1

Skoro juz rozkreciles oprawki mogłes za jednym zamachem zamontowac czwartą swietlówkę :)

A wiesz, coraz bardziej zastanawiam się nad 4-tą, chciałbym spróbować dołożyć fiji purple, żeby podkreślić czerwienie i róże, ale jeszcze się wstrzymuję, przynajmniej wiem, że pod odbłyśnikiem nie ma miejsca na 4-ty statecznik, jak już się zdecyduję, zainwestuję w Aquael Ecolight, lub jakiś DIY na oprawkach bryzgoszczelnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Łukasz bo pewnie Ty byś był jednym jedynym klientem :help1

Muszę kiedyś Twojego reefmaxa zobaczyć w realu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345812 dieter25 :

Łukasz bo pewnie Ty byś był jednym jedynym klientem :help1

Muszę kiedyś Twojego reefmaxa zobaczyć w realu

A tam reefMAX'a przyjedziesz oglądać, Ty mi lepiej powiedz kiedy będziesz to skoczymy do Grześka na skałkarium z "solanką" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345811 LiZaRd :
#345810 TomekSz :

Jeszcze nie raz bedziesz odkrecal :help1

Skoro juz rozkreciles oprawki mogłes za jednym zamachem zamontowac czwartą swietlówkę :)

A wiesz, coraz bardziej zastanawiam się nad 4-tą, chciałbym spróbować dołożyć fiji purple, żeby podkreślić czerwienie i róże, ale jeszcze się wstrzymuję, przynajmniej wiem, że pod odbłyśnikiem nie ma miejsca na 4-ty statecznik, jak już się zdecyduję, zainwestuję w Aquael Ecolight, lub jakiś DIY na oprawkach bryzgoszczelnych.

Warto, warto...

Ja zainwestowałem w nowe odbłyśniki do każdej świetlówki. Przy okazji warto całkowicie wymienić stateczniki bo ich jakość ma dużo wspólnego z "jasnościa" świecenia. No niestety u mnie statecznik wisi na zewnątrz (z tyłu) akwarium.

Warto też "przy okazji" wymienić zasilacz z trochę większym amperarzem na wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345824 dieter25 :

ale "zasolenie" minimum 1.040% :baby

Sie wie :help1

#345826 TomekSz :

Warto, warto...

Ja zainwestowałem w nowe odbłyśniki do każdej świetlówki. Przy okazji warto całkowicie wymienić stateczniki bo ich jakość ma dużo wspólnego z "jasnościa" świecenia. No niestety u mnie statecznik wisi na zewnątrz (z tyłu) akwarium.

Warto też "przy okazji" wymienić zasilacz z trochę większym amperarzem na wyjściu.

O popatrz, ciekaw jestem jak wygląda taka przeróbka, masz jakieś zdjęcia? Dlaczego wymieniłeś odbłyśniki na każdą świetlówkę- osobny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sie kiedys chwalilem

a odblysniki wymienilem bo strasznie pobrudzilem firmowy. Na moim kanale youtube mozesz zobaczyc filmik z kombinacjami świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie panie fota bo jestem ciekaw jak wygląda Twoje akwa :help1

Pozdrawiam i wesołych świąt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346524 bestiakol :

a gdzie panie fota bo jestem ciekaw jak wygląda Twoje akwa :help1

Pozdrawiam i wesołych świąt:)

Dziękuje za życzenia, Tobie również życzę wszystkiego dobrego, samych słonych sukcesów i dużo zdrowia, wesołych i pogodnych świąt! :)

W akwa póki co niewiele się zmieniło, także zdjęcia będą jak będzie coś konkretnego do pokazania:)

Póki co opis, film i zdjęcia dostępne są na mojej stronie domowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój zestaw to za rok będzie tak wyglądał dopiero naprawdę super:):kapelusz ale spoko powoli coraz więcej życia u Ciebie i u mnie tylko kiedy się to zapełni a co maja powiedzieć Ci co maja 1000 litrów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

09.01.2011 dostałem maleńką szczepkę acropory zielonej, mija (hmm) 5-ty miesiąc i mogę powiedzieć, że chyba zaczęło ją dźwigać, choć tempo nie jest porażające :)

dsc01363kopia.jpgdsc01363jb.jpg

A to chyba najładniejszy koral, codziennie zachwyca ilością kolorów :)

dsc01362k.jpg

Reszta SPS ma się tak sobie .. tzn ani dobrze, ani jakoś kosmicznie źle, pracuje nad jakością wody do baniaka. Ostatnio wynik RO wzrósł do 020 ppm, więc pojawiło się cyjano.. Pora zaaplikować DI. Dalej szukam babki do piachu, Signigobius biaculeatus jest nieuchwytny.

W wolnej chwili robię nową stronkę o ricordea'ch , chciałbym umieścić na niej informacje na temat karmienia, propagacji, warunków etc. zebrać możliwie wszystkie odmiany kolorystyczne i dzielić się wiedzą z innymi, w tym celu jestem również na etapie odpalenia domowej ricordea farm. Zobaczymy, to tylko zajawka, choruje na te grzyby od dłuższego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba grzybkowa jest zapewne nieuleczalna, ale pomysł ze stroną świetny:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś za sprawą @jaromir trafi do mnie ponownie babka Sygnigobius bioculeatus :)

Czekam na niego z niecierpliwością, podobno wiezie mi maleńką 1.5cm sztukę.

W akwa bez zmian, może tylko tyle, że przez za szybkie podbijanie Mg poleciało pare szczepek SPS :)

Póki co zostawiam obsade taką jaka jest, zobaczymy co będzie dalej, LPS szaleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlewasz jakieś preparaty do wody bo Tobie jakoś szybko wszystko rośnie i oby tak dalej:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GROTECH A, B, C, M, Ca i Mg;

KORALLEN-ZUCHT - Amino Acid Concentrate i Coral Vitalizer;

Tropic Marin Pro-Coral IOD;

CARIBSEA - PurpleUp - Coralline Algae Accelerator;

JBL Korall Fluid;

ReefPearls;

no i mrożonki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękować za odpowiedź:lol: ja troszkę mniej dozuję bo mam same miękasy ale widzę że trzeba coś dokupić to będzie i u mnie ładnie chodź wydaje mi się, że wszystko ładnie rośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: Znów spalił mi się statecznik w pokrywie reefMAX'a, to już 3ci, a dodam, że akwarium mam od stycznia.

Przemku, co z lampą Galileo?!?! Ratuj! Coraz bardziej zastanawiam się nad kostką 50x50x50 z sumpem. Grrrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.