Skocz do zawartości
boft

ReefMax by BofT & Vria

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze choroba morska się rozwija i ewoluuje, po 3 miesiącach działań na kostce aqaela (wątek 30 Piko rafka - moj początek z morszczyzną) , znalazła ona nowego właściciela, a dla mnie przyszedł czas na coś mniej ciasnego....

Ponieważ na większy baniak trzeba uzbierać najpierw środki a do tego zlikwidować słodką 350tke, postanowiłem na razie odpalić ReefMaxa.

Nadarzyła się okazja zakupu używanego zbiornika od jednego z forumowiczów. W skład zakupionego zestawu wchodzi ReefMax + 2 koralie 1.

Zmieniłem stare świetlówki na Ati Actinic, + Aquablue special + Blue Plus

Ok. 13.01.2011 do zbiornika trafiła woda z podmianek od Lufta, woda ze starej kostki, oraz część świeżej wody..

Nie obyło się bez falstartu, przygotowując zbiornik wkleiłem na dno używając silikonu akwarystycznego pleksje... Po zalaniu a dzień przed planowaną przeprowadzką, okazało się ze silikon jej nie trzyma i podcieka pod nią woda, przez co musiałem zlać cała wodę, odkleić pleksje i przy pomocy szacownej małżonki skrobać parę godzin z dna baniaka silikon, który do szyby przykleił się idealnie.... :)

16.01.2011 przeprowadzka, w baniaku wylądowała skałka ze starej kosteczki ok 4-5 kg i 4 kg piachu.

imgp6521.jpg

17.01.2011 przyjechała skała z działającego zbiornika, która leżakowała wcześniej ponad rok w sumpie...

Skały dotarło coś pod 10 kg, więc wraz z moja starą jest jej około +/-15 kg.

Pierwsze ustawienie skały

imgp6569.jpg

18.01.2011 zabrałem się za układanie skały bo to co na poprzednim zdjęciu było chaotycznym gruzowiskiem...

Część skały wylądowała w panelu.

imgp6697.jpg

imgp6729.jpg

imgp6730.jpg

imgp6731.jpg

Planuje dosypać jeszcze trochę piachu, bo aktualnie jest cieniutka około 1 cm warstwa...

Życie przeszło cale z małego baniaka, nawet krewetka pistoletowa się uchowała, bo strzela w reefmaxie również :)

Z obsady przeniesione drobne szczepki: 7 rodzajów grzybkow, 3 rodzaje sinularii, capnella, sarco, makroglony przyniesione ze skałka, parazoa i 2 rozaje zoa, mini szczepka xenii i clavularii, mała pseudogorgonia. Z bardziej dynamicznego życia: Gobiodon Okinawae, Lybia tessalata, krewetka czyszczaca, malenki pustelnik, 4 nassariusy, tectus, pasazer na gape czyli pistoletowa, oraz rurówki aiptasia, wirki, asteriny itd itp... i mam nadzieje bakterie nitryfikacyjne hehe :)

No i czekamy na dojrzewanie....


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie czysto - powodzonka :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego użytkownika reefmaxa :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w całej relacji brakuje mi chocby w tle szyby Twojej córeczki hehe

Pozdro Ziom!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super zbiornik powodzenia :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ułożenie! Powodzenia!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała ułożona jak u mnie :)

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego pola manewru nie mialem, bo poza moim starym bryłowatym kawałem skały, ta co dotarła miala 2 plaskie spore kawałki a reszte drobnice... Ukladanie zajmowalo godziny... :)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ulozona skala, napewno bedzie piekne akwarium!!


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden widok ustawienia skały - delikatnie od góry, pokazuje półeczki na przyszłych mieszkańców :)

imgp6750k.jpg

I parę fotek robionych juz w RM

Gobi na swoim mieszkanku :)

imgp6746.jpg

imgp6755e.jpg

imgp6747.jpg

imgp6742.jpg


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak dojrzewa, zrobił się mocno brązowy, co ciekawe nalot jest tylko na nowych skałach które do mnie dotarły, na mojej przeniesionej z 30stki nie ma nic. Dzięki uprzejmości Gotterdammunga przybyło trochę piachu :clowning

Luft poczęstował mnie jednym maleńkim polipem tubki, którą to niezbyt estetycznie przykleiłem do skałki bo tylko ten klej miałem pod ręką :)

Polip codziennie karmiony (oczywiście wpierw muszę nakarmić dobrze krewetkę żeby tubce z pyszczka nie wyciągała i polować z pęseta na nassariusy które też łakomią się na obiad tubki :)), przeważnie zjada jednego małego kryla, albo solowca, poniżej zdjęcie jak konsumuje :)

imgp6740.jpg

Wczoraj wymienilem też aquaelową pompkę w odpieniaczu na NewJeta i jest spora poprawa obiegu i lekka poprawa pienienia.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pacz" szwagier! Widzisz jak je!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predator... :clowning

Fajne poleczki, bardzo mi sie podoba :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na spotkaniu o Olviera zakupilem skimerek Tunze 9002. W przeciwienstwie do moich innych kolegow reefmaxiarzy uzywajacych tego tunze, ja go zamontowalem nie w 2 a w 3 komorze, zamiast "mieczy" z fizelina...

Dzieki temu

- Nie musi byc otwartej klapki, jedynie musiałem delikatnie podciac rozgrzanym nozem plastik zeby zmiescil sie kubek.

W kazdej chwili mogę po wyciągnięciu skimmera założyć oryginalna przykrywkę i poza szparka (2 mm na 2 cm dł) nie ma prawie śladu.

- Obieg zostal oryginalny, żadnych podwyższań komór itd.

- W 3 komorze jest najbardziej stabilny poziom wody niezależnie od tego ile jej odparuje, wiec bezpieczniej dla skimmera niż w 2 komorze :clowning

- Nie zaburzyło mocno estetyki obudowy, bo klapka 1-2 komory jest zamknieta, jedynie z 3 delikatnie wystaje kubeczek :(

Jeden jest minus, ze odpieniacz jest o jakieś 0.5-1 cm bardziej zanurzony niż linia która na nim zaznacza zanurzenie, mam nadzieje, że nie wpłynie to znacząco na jego działanie, jeśli tak to będę musiał zrobić jeszcze jedną drobną przeróbkę

Tak to wygląda na zdjęciach.

imgp6890p.jpg

imgp6891.jpg

imgp6895.jpg

W samym baniaku obecnie mam olbrzymia plagę dino, nie walczę z nią jakoś szczególnie, na razie łudzę się nadzieją ze to efekt dojrzewania i sama przejdzie. Z mieszkańców przybyła maleńka L. Wurdemmani do walki z aiptasia.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na fotki panie inżynierze :clowning


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na mała aktualizacje po prawie miesiacu.

Walka z dino nadal trwa, ale juz jest mniej drastyczna niz na poczatku i jak narazie wydaje sie ze ustapiło w wiekszosci i nie narasta.

Przybylo do baniaka paru mieszkańców, 1 rybka i troche szczepek...

Wczoraj u Oliviera na spotkaniu zakupilem niesamowita babke Signigobius biocellatus, pracowita bestia, caly czas przekopuje i na szczescie nie rozsiewa piasku po calym baniaku tylko robi to przy dnie. Od dzisiaj jest to moj nowy ulubieniec :-)

imgp72551.jpg

Z korali doszło

Pomaranczowe i niebieske Ricordee Florida oraz zielone Yuma

imgp6913.jpg

imgp7258.jpg

imgp6907y.jpg

Caulastrea

imgp7252.jpg

Oraz pare szczepek Zoa, ale nie mam ufoconych :p

Podsumowujac baniak obecnie wyglada mniej wiecej tak (mniej wiecej bo obecnie jeszcze inaczej):

imgp7003.jpg


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babeczka pierwsza klasa. gobiś zdetronizowany:D glony wapienne szaleją w przyroscie :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny miesiąc wiec drobna aktualizacja. Signigobius biocellatus niestety podczas naszej nieobecnosci weekendowej "wyparował" i poszukujemy aktualnie jego nastepcy bo jestem w tej babce zakochany :clowning

W baniaku wszystko w miare ok, parametry dobre, żadnej wielkiej plagi odpukac nie ma, wurdemmani wyjada stopniowo aiptasie, odpieniacz tunze ladnie pieni. Do baniaka dołożyłem jeszcze kawałek skały i trafiło tam kilka małych szczepek oraz nowa rybcia Nemateleotris magnifica.

Aktualny wygląd baniaka

imgp7391.jpg

imgp7326.jpg

imgp7358y.jpg

imgp7382h.jpg


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przybył do baniaka kolejny nowy lokator Synchiropus splendidus. Natura nie poskąpiła mu im kolorów, jest śliczny :love. Od razu zaczął przeczesywać skałkę w poszukiwaniu czegoś do przekąszenia. Mam nadzieje, że się zadomowi bez problemów i będzie cieszyć oko :baby.

imgp7490a.jpg

imgp7496a.jpg

imgp7503.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ostatnim zdjęciu, tuz po zadomowieniu, jego oczy mowia - szukam laski, ostrej mandarynicy. Wy zza szyby, widzieliscie taką moze :baby ?

Przyrost glonow wapiennych zdumiewajacy!

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapienne faktycznie bardzo szybko przyrastają, dodaje do wody tylko Aragamilk'a i preparat na podniesienie KH.

Zobaczymy jak się mandaryn zadomowi, w sklepie widziałem jak jadł mrożonke u mnie jak na razie sie mrozonki nie czepil...

Może na razie mu obgryzanie skałki wystarcza :)

Co do baby dla niego to on juz wie, że jedna laska czeka u Ciebie a druga u spirou :baby


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#352490 luft :

na ostatnim zdjęciu, tuz po zadomowieniu, jego oczy mowia - szukam laski, ostrej mandarynicy. Wy zza szyby, widzieliscie taką moze :baby ?

#352497 boft :Co do baby dla niego to on juz wie, że jedna laska czeka u Ciebie a druga u spirou :)

Jakby coś to wypożyczamy reproduktora na krycia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.