Skocz do zawartości
bestiakol

Skromne początki reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie to macie rację bo jak się czyści to sporo wody się traci :)

a czyścicie odpieniacz czesto chodzi mi o cały czy go wyjmujecie????

i co macie w pierwszej i ostatniej komorze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałoby się napisać ze na poczatku nie masz po co wymieniac "aż tyle" wody, no ale masz już 2 całkiem spore rybki. Rada taka żebys ich nie karmił na potęgę. Ile nie dasz rybe bedzie mielić, "prosić" o więcej. Mniej jadła>mniej syfu>mniejsze podmianki. Choc no3 mam ~10 wciąż to nie podmieniam więcej niż 5 l tygodniowo co daje 5%/20% miesięcznie. Co bysmy Ci tu z rad nie popisali bedziesz miec mętlik dlaczego jedna osoba mowi tak druga siak a trzecia wspak. Warto poczytac wiecej dla wlasnej swiadomosci o podstawach, ponieważ przyjdzie taki moment, że najlepiej bedzie jak sam sobie doradzisz w oparciu o dane, obserwacje, ktore tylko Ty bedziesz miec. Na odległość nie rzadko można tylko gdybać, co najwyżej naprowadzić na słuszny trop :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy miękasy mają lepszą tolerancję co do parametrów???? mogę troszkę przeholować????

Kolejne pytanko czy można wymieszać moje podłoże z piaskiem???? czy lepiej nie?? jakie moga być skutki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333832 luft :

chciałoby się napisać ze na poczatku nie masz po co wymieniac "aż tyle" wody, no ale masz już 2 całkiem spore rybki. Rada taka żebys ich nie karmił na potęgę. Ile nie dasz rybe bedzie mielić, "prosić" o więcej. Mniej jadła>mniej syfu>mniejsze podmianki. Choc no3 mam ~10 wciąż to nie podmieniam więcej niż 5 l tygodniowo co daje 5%/20% miesięcznie. Co bysmy Ci tu z rad nie popisali bedziesz miec mętlik dlaczego jedna osoba mowi tak druga siak a trzecia wspak. Warto poczytac wiecej dla wlasnej swiadomosci o podstawach, ponieważ przyjdzie taki moment, że najlepiej bedzie jak sam sobie doradzisz w oparciu o dane, obserwacje, ktore tylko Ty bedziesz miec. Na odległość nie rzadko można tylko gdybać, co najwyżej naprowadzić na słuszny trop :)

Dobrze prawi... wodki mu dajcie....


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jak was zobaczę to można się napić:)

mała aktualizacja ale zdjęcia robione telefonem :)

do baniaka trafiło troszkę życia ale to ciągle kropla w morzu potrzeb:)

parametry w normie:) i planuje kupić automatyczną dolewkę i jaka jest dobra bo używacie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w baniaku wszystko gra :clowning

doszły małe szczepki zoa,lps, i jakieś miękasy:)

dokupiłem też drugą cyrkulację oraz dwie krewetki tańczące.

Moje skromne pytanie ile mam lać do akwarium Bio Digest-u???

sprzedawca mówił że jedna ampułkę raz w miesiącu przy podmianie ale czy to prawda????

i miałem też małą wymianę statecznika ale to już inna historia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak u Ciebie wygląda sprawa z tymi krewetkami. Chowają się czy robią sobie spacerki po akwa? Dolewke mam AquaTrend Shark. Świetna sprawa, przynajmniej nie trzeba co chwile biegać z wodą i dolewać, żeby nie "pluskało" :clowning BioDigest leje się co dwa tygodnie po ampułce. Ale nie mamy po 1000L więc rada sprzedawcy jest bardzo dobra. Ew. możesz pół ampułki co 2 tygodnie. Podobno tego specyfiku nie można "przedobrzyć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345491 Pudzianek89 :

Powiedz mi jak u Ciebie wygląda sprawa z tymi krewetkami. Chowają się czy robią sobie spacerki po akwa?

chowają się za skałą i biegają tylko w nocy i to tez tak bardzo nie śmiało ale może się zmieni bo mam je od czwartku:)

a powiedz mi do tej http://star-fish.com.pl/sklep/automatyczna-dolewka-levelautomatic-p-381.html dolewki jaką dać pompę bo tamta troszkę za droga jest dla mnie w tej chwili:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłą pompkę do wody 12V z allegro... koszt około 30 zł...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345572 Warszawiak :

zwykłą pompkę do wody 12V z allegro... koszt około 30 zł...

daj jakiś model lub link dla ciemnego chłopa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeszcze taniej, to dolewka Dr_Witt z alle... i do tego taką W temacie Reefmax by Ona, Natan polecał. Co Ci przyjdzie do głowy i tak się sprawdzi :) A co do kreweci, to moje jakieś dziwne są... Ciągle albo za skałami albo w skałach. W nocy też ich nie widać. Smutna sprawa, bo ciekawie wyglądają.

Ja tu tak linkami rzucam aż po głowie za nie dostane :clowning

A widzisz, bym zapomniał... Do pompki jeszcze zaworek trzeba dokupić, żeby się woda nie cofała. Chociażby taki jak od napowietrzacza czy jak to się tam pisze. Koszt ok.2zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345604 Pudzianek89 :

A co do kreweci, to moje jakieś dziwne są... Ciągle albo za skałami albo w skałach. W nocy też ich nie widać. Smutna sprawa, bo ciekawie wyglądają.

spoko moja dziś wyszła na 30 sekund na przód i tyle ją widziałem ale co zrobić wolność Tomku w swoim domku:)

dziękuje za wypowiedź na temat dolewki:):kapelusz:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np taka...

pod hasłem w all... "pompka do wody 12v" masz tego od 35 do.....

Swego czasu były podobne za 25 zł... ale za to dla pocieszenia powiem Ci że taką samą TUNZE daje ze swoją dolewką za ponad 600 zł ;]


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz lepiej taką Atman at-302 czy taką jak ma Warszawiak?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jaka fachowa pomoc jest na forum :help1 szkoda że jeszcze nie kupią za mnie :)

a tak poważnie bardzo bardzo dziękować wam chłopaki:):kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do baniaka trafił piękny okaz a mianowicie ukwiał czerwony i moje błazny nie wychodzą z niego nawet chwilę :clowning

również trafiła xenia i małe zoa :waving

i już w sobotę następna dostawa :)

jakie preparaty dodajecie do wody ????

czy opłaca się kupić zestaw KENT MARINE??? Te cztery preparaty jak mam same miękasy i jednego lps-a???

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kent Marine ma wiecej niz 4 produkty, ale chyba wiem o ktore Ci chodzi i podpowiem; dla jednego LPS-a nie oplaca sie.

Lepiej kase zainwestowac w dobre testy i w razie biedy, poczytac o Ballingu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy mam ale one pokazują jak chcą:clowning

i nawet dwa tej samej firmy maja inne wyniki:)

dzięki za radę:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mam dobrego aparatu ale to się zmieni i zdjęcia robione starym kaszalotem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś po targach w Łodzi trafiły 2 Lysmata amboinensis :lol:

Trochę za póżno pojechałem bo już wszystko było sprzedane niestety:)

)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do baniaka trafił piękny okaz a mianowicie ukwiał czerwony i moje błazny nie wychodzą z niego nawet chwilę :lol:

Szczęściarz :).Moje olały czerwonego quadicolora ,a tak chciałam mieć miziające się błazenki w ukwiale:(


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko Twój się pięknie napompował a mój nie:) ale i tak muszę wystawić na targowisko moje maleńkie błazny bo mi demolują wszystko i potrzebują dużej ilości słonej wody:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje rybki już trafiły do dużego baniaka :)

piasek zmieniony na drobny i doszło troszkę życia:)

p6031877__635690.jpg

p6031874__514657.jpg

właśnie idzie też nowa lampa led i włożę ją zamiast jednej świetlówki i myślę, że dodatkowe 36w na cree da pożądany efekt:)

p6031902__130475.jpg

p6031862__115575.jpg

p6031899__271121.jpg

p6031901__222748.jpg

p6031853__237853.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.