Skocz do zawartości
bestiakol

Skromne początki reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

w baniaku wiele się zmieniło i była pora wymiany świetlówek więc wymieniłem je na diody Cree a dokładnie na dwa panele od @lubusk i sterownik czyli 72W w Cree i jestem zadowolony z wymiany i akwa dużo lepiej wygląda :)

Powiem wiem że koszt dość spory ale nie trzeba wymieniać świetlówek wiec się opłaca :)

Do zbiornika też trafiło troszkę życia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy fotki pokrywy, diód i baniaka pod nowym światełkiem :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko zrobię jak przyjdzie tylko nowy zasilacz bo się spalił niestety

100_4722__551592.jpg

100_4723__513140.jpg

Mam nadzieję, że jutro będzie zasilacz bo miał być w piątek ale to się okaże to zamontuje prawdopodobnie do odbłyśnika i jeżeli będzie za duża temperatura to podłącze pod sterownik wentylatorki z reefmaxa a jeśli to nie pomoże to kupię 4 dodatkowe i na pewno będzie dobrze ale czasz i praktyka pokaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy fotki pokrywy, diód i baniaka pod nowym światełkiem :)

dziś przyszedł zasilacz więc skończyłem prawie lampę tylko prawie bo jeszcze muszę wentylatorki dwa założyć a najpierw kupić i ogarnąć kable :)

zasilacz mam taki:

Parametry:

- Napięcie wyjściowe DC 24V

- Moc 120W

- Napięcie zasilania AC 110-230V

- Prąd 5A

- Spełnia normy IEC950, UL1950, UL1012, TUV, EN60950

- Temperatura pracy -20C + 80C

- IP20 do użytku wewnętrznego

- Zasilacz impulsowy opcje regulacji napięcia +-10%.

- Wyłączenie przeciążeniowe

100_4728__209079.jpg

zamontowane jest do dwóch radiatorów i do odbłyśnika w pokrywie co wygląda tak ( dla estetów jest wersja sprawdzająca działanie i kable będą schowane pod odbłyśnik jak zakończę pracę:) )

100_4725__380980.jpg

Jeszcze tylko wentylatorki bo temperatura sięga 50 stopni ale to do zrobienia bez problemu :)

Zdjęcia baniaka jak tylko ogarnę szyby itd :)

Różnica jest wielka i powiem szczerze że moje korale odżyły i wyglądają dużo lepiej i ukwiał w końcu jest ślicznie na pompowany i wielki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość zgrabnie :)

Wywal mocowania świetlówek, będzie lepszy obieg powietrza pod klapą.

No i ogarniaj szyby itd. ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie bardzo mogę bo mam ręce po chemii i nie mogę włożyć rąk do baniaka i do tego nie umiem zrobić zdjęć i tylko wyszło takie na połowie mocy jednych i drugich :) A w ogóle cyfrówką da się zrobić dobra zdjęcia rafy mam taką Kodak V803 ??? Albo co w niej po ustawiać bo ze mnie fotograf żaden:)

100_4730__454592.jpg

diody działają na połowie mocy bo inaczej nic nie wyjdzie a przy samych niebieskich tak ślicznie wyglądają zoa i ukwiał ale zdjęcie nie wychodzi:/ Natomiast na samych białych to żółto jest ale myślę ze białe na 50 % i niebieskie na 90 i jest zaje*****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem, całkiem :) Quadri wygląda świetnie, bliki też niczego sobie. Może trochę za bardzo widać, że są dwa źródła światła, ale de gustibus...

Nie myślałeś, żeby trochę "rozładować" prawą część zbiornika? Popracuj deczko nad aranżacją i może być bardzo ciekawie :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ... normalnie sam jestem zaskoczony ...

wywal mocowania świetlówek to temp powinna jeszcze trochę spaść

gratki panie ... gratki


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe najlepiej to nie długu wywalę ten zbiornik i postawię większy bo nie mieści mi się życie juz :), a tak ogólnie to jestem w końcu zadowolony z oświetlenia tylko nie mam aparatu żeby pokazać wam jak to zaj***** wygląda:) Hehe albo go zostawię i założę koniki w nim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie będzie więcej aktualizacji zbiornik przeszedł do historii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie stalo sie, ze zbiornik to juz historia?


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

został sprzedany i już stoi drugie akwa 180:) chodź troszkę żałuje ze sprzedałem bo teraz będę stawiał baniak na skrzydlice:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.