Skocz do zawartości
Gość Leon

Filtr kubełkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leonwise

Wiem o negatywnych stronach wykorzystania w/w ale mnie nurtuje czy można go w jakikolwiek sposób wykorzystać w systemie morskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na absorbery może?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynie jako filtr mechaniczny.:)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz go zamontowac w sumpie i stosować jako filt przepływowy np. na węgiel aktywny, złoża jonowymienne czy eleiminatory fosforanów z tym że będzie troche problemów z ustaleniem przepływu. Jako filtr mechaniczny jest wyjątkowo nie przyjazny bo szybko się zapycha a czeste czyszczenie "kubełka" nie jest zbyt wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stosowałem kubełek cztero komorowy. Miałem w nim wate do filtrowania, węgiel, rowe, i na końcu purigen.

Sprawdzał sie wyśmienicie ale jak akwarium dojrzało to całą filtrację przejęła skała i stwierdziłem że za dużo roboty jest z cotygodniowym czyszczeniem, więc zlikwidowałem ten system filtracji a węgiel i absorbery umieściłem w woreczkach bezpośrednio w sumpie.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kubel zasilal lampe UV i robila za przeplywowy (bez zadnych, poza absorberami, wkladow), ale generalnie syf i tak sie na dole kubla zbieral :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem kubła do ratowania nieco zapuszczonego zbiornika, udało się, ale jak piszą poprzednicy ... kalendarz na drzwiczkach i cotygodniowe czyszczenie potrafią zmęczyć.

ps. mam teraz kubełek do sprzedania, jak chcesz to zrobię ci promocję


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można go wykorzystać przy sprzątaniu jako odkurzacz. Wypełnić gąbką / watą czy też czymkolwiek innym, odpływ do sumpa, ssanie do baniaka i sprzątamy. Cały syf zostaje w kuble, a przy tym ma niezły ciąg (pompa + grawitacja robią swoje).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Kubel u mnie pracowal po starcie zbiornika przez okolo 1.5miesiaca.

Najpierw bioball'e potem kuwety wypelnilem kawalkami zywej skaly.

Wrzucilem raz purigen w woreczku na media to po kilku dniach zebral wszystko to czego gabka nie zebrala.

Co do jednego wszyscy macie racje... syf i niepotrzebna robota.

Chyba go sprzedam i juz. Nowka sztuka wiec po co ma sie w szafce marnowac.

jaszczomp - tez Ci moge zrobic dobrego dila ;-) haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)) spoko - to może wspólne ogłoszenie??

c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U mnie jest sump 60l w nim odpieniacz, a kubełek Eheim 2073 został mi po słodziaku i teraz robi za pompę obiegową wypompowując wodę z sumpa spowrotem do akwarium. W środku są 3 kosze, świetnie mieści się tam węgiel, okruchy LR, czy jakiś absorber :)

Że zbiera się syf, no zbiera się, ale nie więcej niż w sumpie, a w przypadku tego modelu to jest tylko jeden pstryk i węże odpięte, drugi pstryk i kubeł rozebrany, nie ma żadnego odkręcania i zbędnej zabawy więc czyszczenie to 4 minuty.

Części zaprojektowali specjalnie tak, żeby go woda morska nie zniszczyła i pisze "marine aquarium" na pudle, więc jak jest zapotrzebowanie to pewnie ktoś ich używa. Widziałem na YT jak kolesie w USA prowadzą nano-rafy na zwykłych filtrach wewnętrznych z gąbkami itd, więc taki kubeł to jest kosmos przy czymś takim :)

Czy bym go kupił do swojego akwarium - pewnie nie, ale jak już jest to szkoda go chować do szafy i wydawać kasę na osobną pompę ;p dodatkowo z deszczownią pomaga mieszać wodą jak mały cyrkulator.

Pewnie jak kupię kiedyś większy baniak to kubełek jednak wyleci, ale to tylko dlatego, że ma jedynie 1050l/h przepływu, a tak w niecałych 100l obleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

a może by tak z kubła zrobić chłodziarkę ???

Jakby zainstalować na kuble ze 2/3 podobne radiatory to powinny zbic temp wody.

aktywne-chlodzenie-do-procesora-lga1366_0_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Wczoraj w sklepie przeglądałem absorbery i na jakimś z Seachema pisało tak jak napisał Włodzimierz,

że najlepiej zastosować go w filtrze kubełkowym (bo jest duży przepływ wody).

Kolejny dowód, że kubły są w użyciu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Tak ale wszelkie torebki z absorberami wylądują u mnie w sumpie. Próbuje być odkrywczy i znaleźć inne zastosowanie dla kubła :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.