Skocz do zawartości
KarinaB1

Karmienie korali

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie miesiąc temu kupiłam 60l akwarium mam tam 2 błazenki krewetkę rozgwiazdę piaskową i kilka slimaczków a także kilka korali karmię mrożonkami ale kupiła terż jbl koral fluid mam pytanie jaki często mam karmić daję jak narazie poł tej szpatułki raz dziennie wieczorem czy jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to napisz jakie masz te korale, bo może nie ma potrzeby ich dodatkowo karmić. Powinno im wystarczyć to co zostanie po karmieniu ryb. Jak już karmisz to podawaj połowę tego co zaleca producent. W małym akwa łatwo zanieczyścić wodę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam wszystkich nazw ale mam malą euphyllię kilka zoa taką trawkę zieloną i czerwoną taki koral dość duży pomuje się ładnie w kolorze bezowym i czerwonwgo grzybka sorki że nie pamiętam nazw ale jeste nowa i dopiero się uczę karmię rybki 2 razy dziennie po 1/4 kostki mrożonek i troszkę tego pokarmu w płyniw zauważyłam że gdy je daję euphylia zaczyną się bardziej pompować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

JBL Koral Fluid 2x w tygodniu wg. zalecanych dawek i nic więcej nie potrzeba.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Wiesz euphylii nie karmiłem długo bo myślałem że nie trzeba i tak sobie zmarniała przestawiałem lałem jod ponoć dobrze na nią działa ,a karmiłem naprawdę płatki granulki i od czasu do czasu mrożonki.Teraz wiem że problem leżał w karmieniu zacząłem jej podawać plankton mrożony i zaczyna się pompować.A i suche pokarmy to bardzo wygodny pokarm ale nie tędy droga PO4 leci w górę że szok.Osobiście leję plancto aqua medica i podaję reef coral food 2 razy w tygodniu i mrożonkami karmię osobno euphylie.Lecz mogę się mylić bo jestem początkujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieter25

Ja tylko JBL kf ale realnie sądze, że i bez tego eliksiru wszystko by hulało - zooksantele. Nie wiem jaki masz gatunek Euphyli, ale ja swojej nigdy nie karmiłem a koral jest i zawsze był w wyśmienitej formie więc nie wiem..... To, że Ci się nie otwiera raczej wynika z czegoś innego - kiepskie parametry wody np. wysokie PO4, zmiana cyrkulacji, oświetlenia etc.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.