Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

małe małych babeczek

Rekomendowane odpowiedzi

udało się komuś te babeczki priolepis boreus rozmnożyć?jak rybka ma 2cm to narybek może być pokarmem dla kiełża,ciężko cokolwiek zaobserwować bo niewygodnie i wszystko w makro skali,trzeba z lupą stać przy akwa bo to w górnym

a0338b10df5faa46med.jpg

jedna para ale za to jaka pracowita :)

dla informacji pływają brzuchem do góry :baby


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia w hodowlii 3mam kciuki:kapelusz:


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziękuje niech się przyjmie,pozostawiam na razie wszystko naturze a w zieleniaku jest szansa na przeżycie,najlepszym rozwiązaniem byłoby po parce w oddzielnych akwariach

wiosny ciąg dalszy,ikra amphiprion ocellaris

2be1331cf0582ef6med.jpg

można westchnąć bo znów skończą jako pokarm

a tak wygląda ikra valenciennea sexguttata

a8a3a5bc892ea00dmed.jpg

dla informacji jeden osobnik z pary zostaje zakopany piaskiem przez drugiego razem z ikrą na 4-5 dni pod skałą,w tym czasie nie wiem czy coś je i czym oddycha,za pierwszym razem z zaniepokojenia odkopałem rybkę z myślą że tam zdechnie i wtedy zobaczyłem że jest ikra,teraz robią tak cyklicznie a ja już bez strachu czekam aż wypłynie ale do tej pory nie wiem które z nich to on czy ona


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po prostu lubię patrzeć na nie i do nich mówię ale nie mów tego nikomu :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja! Dosłownie i w przenośni :) Wielkie gratulacje, myślę że to kwestia czasu jak dochowasz się maluchów :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Piotruś, przyjdź do mnie pogadać z koniami ...:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb plany są ,możliwości cieniutkie ale zamiłowanie wygra :) tylko czy będą dalej słuchać

LUK4344 dobrze że napisałeś to w liczbie mnogiej,jakoś dziwnie zabrzmiało :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak maleństwa będą się w nowych akwach wykluwać to wtedy zaje... się jak szpadel :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że służy Twój baniaczek podopiecznym, służy...Ale chyba powinieneś zacząć spać (i nie tylko) w innym pokoju, bo za bardzo się wzorują na właścicielu :D


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełożyłem ocellariski razem ze skałą na której były larwy do innego akwa ale one kompletnie przestały się nimi opiekować :( jak myślicie porzuciły młode ???


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki! Ikra wymaga delikatnego napowietrzania, jeśli ryby ją olały- brzęczek w akwarium załatwi sprawę (tylko nie bezpośrednio na ikrę).


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mintaju, jak tak zerkam czasami jak moje pomidorowe ikre wachluja, to absolutnie nie ma to nic wspolnego z delikatnoscia :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po larwach,rodzice ich nie bronili i wielka babilonia je zjadła :( po co ja te ślimaki tak odchowałem :bang head

będą następne :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełożyłem ocellariski razem ze skałą na której były larwy do innego akwa ale one kompletnie przestały się nimi opiekować :( jak myślicie porzuciły młode ???

Gratuluje dobrych warunków w zbiorniczku..no i te babki :D.

A tak na marginesie, jest taka możliwość niestety, że po przełożeniu do innego baniaka samczyk się zestresował i nici z dalszej opieki. Piszą, że " Tarło ma miejsce co 27 dni (jest związane z pełnią księżyca). Para pływa wokół siebie, ryby oczyszczają dno przy podstawie ukwiała, gdzie samica składa do 10 000(25 000) ziaren ikry, którą opiekuje się samiec (wachluje ją płetwami napędzając natlenioną wodę, usuwa śmieci i martwe ziarna ikry). By znaleźć dobre miejsce na złożenie ikry, ryby mogą nawet nieco przesunąć ukwiał. Narybek lęgnie się po tygodniu". Jeśli bardzo Ci zależy na odchowaniu młodych, to warto kiedyś zaryzykować i wsadzić kawalek skały z ikrą do tego twojego kotniczka córkowego :lol: , woda z baniaka głównego, trochę środka przeciw pleśnieniu ikry, zaciemnić i dobrze natleniać wodę nie zapominąc o cyrkulacji.

.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow :clapping!!!

no cóż według tego co piszą ,a tego co się dzieje u mnie w zbiorniku jest duża różnica :rolleyes:

tarło mają ok co 20 dni ,o cyklu księżyca u mnie mogą zapomnieć :D,faktycznie przed złożeniem ikry starannie czyszczą skałę,jajeczek jest mniej więcej do 300 szt ale za to bardzo duże,larwy przed oderwaniem mają 4-5 mm,może to od wielkości samicy zależy -nie wiem,do opieki dołączyłbym ochronę,przepędzają każde zwierze,wyjątkiem jest hepatus on może wszystko ale nie wyjada ikry bardziej z ciekawości zagląda,będę próbował rozmnażać w oddzielnych miejscach,już mam pomysła :icon_lampka: dzięki i pozdro


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.