Skocz do zawartości
evilcyc

konstrukcje ze skały HELP

Rekomendowane odpowiedzi

może i dziwne hasło ale jakie znacie techniki by ze skały zrobić jakiś fajny kształt ??

na ulotce kleju do korali pisali o wierceniu w skale potem wstawianiu rurek i klejeniu ale czy są jakieś inne metody by była stabilna i estetyczna może jakimiś patentami się ktoś podzieli :) jak nie to

jakim wiertlem do metalu czy jakieś jeszcze

jaka rurkę wstawić czy czegoś szukać wytrzymałego i plastikowego

a może tylko poukładać skale 1 na 2 i się modlić by nie spadła ??

pozdrawiam i dzięki z góry :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...zalezy z jakiej skaly i jaki masz projekt...aquascaping to szeroki i dlugi temat.Pochodz troche po necie az znajdziesz to co chcialbys miec.Laczenie zywej skaly jest o tyle klopotliwe ze musisz to robic na zewnatrz,poza woda a co z tym idzie,usmiercasz czesc bakteri,gdyz klej jakiegobys nie uzyl musi schnac...Wybor w aquascapingu masz wielki,mozesz uzyc pianki w spraju i na to nalozyc zywice zmieszana np. z piaskiem koralowym...z zywicy na spokojnie mozesz robic konstrukcje...mozesz uzyc martwej skaly,laczac ja cementem portlandzkim,tez zmieszanym z piaskiem czy potluczonymi muszlami...Jezeli chcesz miec konstrukcje robiona na sucho to warto miec sump dobrze zaopatrzony w zywa skale bo sie dojrzewania nie doczekasz...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już coś więcej wiem wujek Google zaraz pójdzie w ruch a co do kleju to używam "AQUASCAPE" firmy giesemann

i wyrabiając mała kolkę i przylepiając do skały pod woda to nawet zasechł się od skały nie chciał oderwać tylko się ukruszył czyżbym widział światełko w tunelu ?? :baby

dzięki Iceberg za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja nie ufam klejom,ktore kleja pod woda...taka konstrukcja z czasem moze sie posypac,szczegolnie jak masz skale poklejona tak ze ciezki kawalek wisi w "powietrzu"...moze byc "bum"...ale mniejsze kawalki mozesz smialo kleic...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Z tych dwóch się robi podstaw dla skały. Poszperaj w necie w szczególnosci na ultimatereef i reefcentral. Tam towarzystwo się lubuje w tych dwóch materiałach.

plastikowe (akrylowe) bezbarwne patyki (acrylic rods)

http://www.sdplastics.com/acrylic-rods.jpg

egg crate czyli plastikowa kratka

http://www.totalplastics.com/assets/0000/2573/Eggcrate_large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystywalem cement portlandzki taki z castoramy w 5kg workach, szybko wiaze, moze nawet za szybko i trzeba wczesniej pociwczyc na sucho :-)

mozna kleic dowolne formy, jest bardzo wytrzymaly juz po kilku minutach, nie szpeci i nie wydziela nic toksycznego do wody.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem zwyklej hydrauliki vdl. Moze nie jest najtansza, ale w moim przypadku nalatwiej dostepna.

Kilka kolanek 90 i 45 stopni, zlaczki T, :kilka kawalkow.przycietych rurek. Do klejenia uzylem Super Glue. Laczy blyskawicznie a polaczenia mega wytrzymale. W calosci poskrecanych szkieletow ponawiercalem otworki na opaski montarzowe.

Z muszli po scalopach zrobilem polki. Wykonanie bardzo proste, stabilne. Cala zabawa w rzezbienie zajela pol dnia. Pomysl na styl-tygodnie:D Fotki z prac jak sie dorwe sie do kompa


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czekam na fotki :) z góry dzięki :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tutaj masz mojego "bonsaia",ktorego zrobilem z pianki i zywicy zmieszanej z roznymi piaskami...To moj pierwszy bonsai,wiele sie nauczylem lepiac go i nastepny juz bedzie taki jakbym chcial...Przy robieniu tego typu konstrukcji najwazniejsze jest by byla ona bardzo cienka,gdyz warstwy zywicy,nakladanej na nia dosc szybko pogrubiaja calosc...inaczej mowiac,latwiej jest pogrubic niz wyszczuplic...Nastepny twor ,tez pojedynczy bonsai,bedzie zrobiony z martwej skaly ,laczonej cementem portlandzkim... http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36369&d=0 ...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg fajnie wyszlo ci to bonsai ale osobiscie myslalem o czyms takim

nptak.jpg

nptak1.jpg

pożyczyłem te zdjęcia od forumowiczów mam nadzieje ze nie będą mieli nic przeciwko

miedzy innymi panie Grzegorz Dyzma jak mógłby pan uchylić rąbka tajemnicy jak pan zrobił ten Łuk z kamieni

Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Widzisz w przypadku zbiornika Grzegorza wielka role ma gra swiatel,akwarium jest dosc ciemne,korale NP bardzo kolorowe a kolory te podkresla wlasnie niewielka ilosc swiatla,ktora sprawia ze zbiornik jest jakis taki tajemniczy i relaksujacy...To akwarium jest jednym z moich ulubionych...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam swiatel, jak ciemniaca taka. Dwie swietlowki giesmana przod auqapink tyl actynic+. Fak ze czarny piasek wyciaga fajne kolory i przy takim klimacie nie widac kiedy zaczyna sie tlo. Jezeli chodzi o aquacaping to glownie chodzilo mi o to ze zeby skala mila jak najmniej kontaktu z pisakiem. Akwarium glebokie tylko na 45 a wysokie na 60cm. Fotki splaszcaja ale przy niezagospodarowanym dnie wyszlo calkim nie zle.

20110424132842.jpg

20110424132859.jpg

20110428161752.jpg

20110428161810.jpg

20110428161822.jpg

20110428162429.jpg

20110428163623k.jpg

20110428164457.jpg

20110428164446.jpg

20110428170414.jpg

20110428170613.jpg

20110428170715.jpg

20110428170756.jpg

20110428170804.jpg

20110428173935.jpg

20110428174001.jpg

[imghttp://img339.imageshack.us/img339/669/20110428180316.jpg][/img]

wiezan.jpg

actyc.jpg

ertyu.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i mój cudak się przyda, od razu mówię, że już jest sklejony Ceresitem CR65 i tylko jego polecam, pierwsze klejenie odbyło się przy pomocy cementu i posypało się w drobny mak.... Ceresit trzyma jak diabli, obecnie konstrukcja juz się moczy w RO, na dniach dodam fotki w temacie po sklejeniu Ceresitem a tutaj jeszcze stare sklejenie:

img8271w.jpg

img8272s.jpg

img8274uu.jpg

img8277v.jpg

img8282b.jpg

img8295j.jpg

img8306m.jpg

Przed klejeniem obmyj dobrze skałki aby spłukać resztę soli z ich powierzchni :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzięki za info ale nie wiem czy mi uwierzysz ale wcześniej czytałem twoje opowieści o baniaku i zwróciłem uwagę na ta metodę tylko jak to trafnie sam urosłeś

więcej nie kleiłem ponieważ szkoda mi marnować życia w skale (skleiłem jakieś 15 kg) zostało jeszcze ok 70 kg w akwarium i jej na razie nie ruszam

mnie tez szkoda życia na skale dlatego szukam alternatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś za coś, ale przy tej ilości skały raczej zbyt dużej różnicy te 15kg nie zrobi, chyba, że chcesz kleić ponad 50% skały to polecam metodę prezesa Dyzmy :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania kilka różnych form z ceramiki nadającej się do morskich zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim wątku nic nie zdziałasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.