Skocz do zawartości
arrowb

Hydor Slimskim Nano 135.35

Rekomendowane odpowiedzi

hej, zastanawiam sie w jaki sposob montujecie te odpieniacze w swoich RM.

W moim tak, niestety sposob ten powoduje straszne buczenie:

P1030973.JPG

P1030969.JPG


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że obieg masz na "sztywno" zamontowany, więc najpierw spróbuj coś podłożyć lub jakoś podkleić pompe obiegową. Ja przykleiłem pompe do przyssawek od jakiegoś starego filtra i sobie elegancko stoi. Góre tak samo zrób, żeby nie stykała się ta plastikowa rurka ze szkłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, pompa obiegowa nie jest problemem, najglosniejszy jest odpieniacz z obiegowka sobie proadze ;).


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ja niestety nie mam porowania, bo kupielm odrazu z hydorem - pieni bardzo ladnie. jedyny mankament to jesgo cholernie głośna praca jest z 70-80 decybeli :/, w wiekoszosci to kwestia jego zamontowania. Na filmach z yt ma okolo 40 decybeli.

Sam kubek jest dosc mocno wyciszony, dzieki uszczelce, po zamknieciu nie slychac praktycznie powietrza.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, co myślicie o wklejeniu przegrody w 2giej komorze? Tak, aby oddzielała odpieniacz od pompy obiegowej? wtedy odpieniacz dostawałby całą wodę z akwa, a nie byłaby zabierana od razu z dołu przez obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny, ale.... jestem ciekaw w jaki sposób wymusisz wówczas obieg wody na spodzie pierwszej komory?

Ja jakiś czas myślałem nad tym problemem, ale najzwyczajniej w świecie odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak najrozsądniej rozwiązać instalację tego odpieniacza, tak, żeby nie mielił jednej wody w miejscu?

Co do wyciszenia pracy, może sylikonowa podkładka pod magnesy by pomogła? Może unieruchomienie przewodu zasilającego po którym przechodzą drgania na szybę i obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie odpieniacza w pierwszej komorze, skały, wraz z absorberami w drugiej a pompy w drugiej na górze skałek lub w trzeciej. Niestety takie rozwiązanie wiązałoby się z rezygnacją przynajmniej z wstępnego filtra mechanicznego – fizeliny.

Jutro powinienem znaleźć nieco wolnego czasu na grzebanie się w zbiorniku to spróbuję pokombinować i dam znać o skutkach swoich działań.

Jeżeli chodzi o drgania to najbardziej hałasuje luźno założona pokrywka. Wystarczy ja unieruchomić i hałas odchodzi do historii- tak jest przynajmniej u mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czekam w takim razie na relacje, bo prawdopodobnie też będę miał ten odpieniacz i chce wiedzieć jak na starcie dobrze go usytuować, będę też zmieniał cyrkulacje na 2x Tunze 6015. Także prawie nowa Koralia Evo 2800 i bardziej prawie nowa Koralia Evo 1600 będą na sprzedaż (ale to w swoim czasie wrzucę na targowisko). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, kolanko ma jakies 20mm srednicy, ja zmienilem pompe ze wzgledu na buczenie tej oryginalnej na aquaszuta turbo 750 l/h,

Ogolnie i tak wszystko najlepiej jakims wezykiem silikonowym polaczyc.

Patrzac z perspektywy czasu do bani jest rozwiazany ten panel, komory sa nie przemyslane. Ale da sie przezyc i cos fajnego zrobic.

Zabieram sie do montowana odpieniacza hydora na magnesach (czyscik magnetyczny maly) - w komplecie nic nie bylo, bo sposob z fotek sie nei sprawdzil.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad zakupem tej pompki, wersja 600Hydor - Pico Evolution

mam tą pompę ale z poklejonym wirnikiem bo sam z siebie odkleił się plastik od magnesu gwarancja była chcieli wymienić ale paragon się zapodział


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą pompę ale z poklejonym wirnikiem bo sam z siebie odkleił się plastik od magnesu gwarancja była chcieli wymienić ale paragon się zapodział

Ou, to faktycznie chyba lepiej dołożyć do czegoś porządniejszego. Może Tunze Silence 1073.008 ? Ważne by była cicha, akwarium mam przy łóżku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem tego wszystkiego, jaki jest problem z tym odpieniaczem. Czy on bierze wodę z góry i górą wypuszcza?. Po co ta pompa bierze z dołu wodę i ją przenosi do komory trzeciej, przecież woda da drugiej komory wpływa z dołu, tak i teoretycznie wypływa górą do trzeciej. Czyli co? A może ta pompa powinna być zawieszona zaraz za wypływaniem z odpieniacza. Sory za pytanie, ale po prostu nie rozumiem.

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że Hydor "łyka" wodę z góry, jak na zdjęciu:

ab1d542e867b8e20b735d4ef9951cd60.jpg

Woda w drugiej komorze wpada dołem i stary odpieniacz przelewał ją górą do 3ciej komory, sama tego nie zrobi. Więc aby zastosować odpieniacz hydora musimy wrzucić pompkę obiegową, która będzie wywalać wodę z 2giej komory do 3ciej. Tym samym jeśli umiejscowimy obieg na dole to ta woda, która będzie wpadać do 2giej komory będzie od razu wywalana do 3ciej. Stąd nasz problem i dyskusja :) W pierwszej komorze nie ma co myśleć, bo musi się gdzieś większy syf odkładać przed odpieniaczem, zostaje 2 albo ew. 3.

Do zestawu zamówiłem pompkę Hydor Pico Evolution 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upgrade...

Zgodnie z obietnicą dziś nieco podziałałem.

W przegrodzie nr 1 wylądował odpieniacz

W przegrodzie nr 2 wylądowały odpowiednio: skałki, absorbery, pompa obiegowa, czujniki dolewki.

Przegroda nr 3 pozostała bez zmian - patyki z fizeliną.

Niestety takie rozwiązanie będzie powodowało zbieranie się syfu na dnie pierwszej i drugiej przegrody, ale spokojnie będę przy cotygodniowej podmiance wyciągał owe nagromadzone odpadki.... o ile tylko jeszcze bardziej wzrośnie wydajność odpieniacza to będą szczęśliwy.

Za kilka dni okaże się czy bardziej opłacalne jest stosowanie wstępnego filtra mechanicznego, czy nowej konfiguracji filtracji.

Na chwilę obecną mogę napisać jedynie, że jest znacznie ciszej :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się cały czas nad wklejeniem przegrody do 2giego panelu, z 1 woda wychodzi dołem wiec jeśli za pomocą pływaka w 1 ustawić taki poziom, żeby w nowo powstałej komorze było wystarczająco wysoko dla odpieniacza i wystarczająco nisko w porównaniu z 1 to by się przelewała do 3, a z 3 obieg waliłby ją do 4 hmm. Wydaje mi się, że 1sza komora musi pozostać bez zmian, choćby ze względu na większy syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko masz ochotę bawić się w klejenie to faktycznie wystarczy dokleić kawałek szkła tak by zrobić stopień wodny (odwrotny do tego oddzielającą 2 i 3 komorę panelu) tak by woda z 1 komory przechodziła do 2 górą. Temat jak najbardziej do opanowania pod warunkiem, że ma się ochotę bawić sylikonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosuję pomysł tygrysa tylko,że zostawię oryginalny odpieniacz w 2 komorze i będzie służyć jako obieg wody.Absorbery przywiąże na żyłce wędkarskiej i powieszę w 1 komorze przy odpieniaczu poniżej wlotu wody Hydora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o takie rozwiązanie:

beztytuuocf.jpg

Jeśli by się uprzeć to nie trzeba by nic kleić, wystarczyłoby wsadzić obiegówkę do jakiegoś wysokiego pojemnika i później umiejscowić ją w 2 komorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o takie rozwiązanie:

beztytuuocf.jpg

Jeśli by się uprzeć to nie trzeba by nic kleić, wystarczyłoby wsadzić obiegówkę do jakiegoś wysokiego pojemnika i później umiejscowić ją w 2 komorze.

Błąd.

Hydorek wciąga wodę górą więc lepszym rozwiązaniem jest nawet mój poprzedni sposób instalacji pompy obiegowej, którą umieściłem bezpośrednio pod odpieniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest lepszym rozwiązaniem, tak uważam. Woda która dołem wpadnie do 2giej komory u Ciebie jest zasysana w pierwszej kolejnosci przez obieg i pchana z powrotem do baniaka, a u mnie woda, która dostanie się z 1szej komory dołem do 2giej poleci do góry i po drodze zostanie zassana przez odpieniacz, a reszki przelecą wraz z czystą wodą do 3ciej komory gdzie odbywać się będzie filtracja chemiczna i obieg do 4 tej komory, a później już powrót do baniaka.

beztytuuocf.jpg

Wymyśliłem jeszcze mniej inwazyjną opcję. Zastosowanie trójnika na rurce od obiegówki. Umieszczamy go na wysokości wlotu Hydora, w ten sposób część wody będzie pchana do 3ciej komory, a część będzie popychana wprost w paszczę Hydora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie teraz klikałem z Lizardem na fejsie nt tego odpieniacza i rozwiązań wyzej prezentowanych. Jego propozycja całkiem ciekawa z ta przegroda bo zwieksza przepływ wody przez komore odpieniacza w/w. Sam uzywałem rozwiązania ktore w pierwszym poscie napisał arrowb z tym ze ja byłem zadowolony bo piane ładnie trzepał. Mając 2 RM, gdzie w drugim było tunze 9002 - bardziej bylem zadowolony z tego drugiego (po przerobieniu wirnika na mesh) - z racji wiekszego kubka, który to jednak dyskwalifikuje tunze w wyborze Lizarda (on chce by odpieniacz chowal sie calkowicie w panelu). Wracając do prostego sposobu montazu z 1 posta (sam juz z takim kupilem) najwazniejsze bylo to, że wymiana wody w drugiej komorze była i odpieniacz mial z czego bic piane. Reszta to kwestia własnej inicjatywy jak to wszystko strawnie poustawiać, żeby było ciszej. Ostatnio byl u mnie Cherry_Łukasz i byl w szoku, że mój tunziak chodzi tak cicho (w przeciwienstwie do idento odpienka w jego rodzinnym domu).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.