Skocz do zawartości
Raffy14

Tarło za tarłem chromisa viridis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim akwa od jakiegoś czasu chromisy się strasznie uwzięły na rozmnażanie, trą się co 3-4dni, mam 11sztuk i widzę, że para broni miejsca tarliskowego i strasznie przy tym tłucze inne chromisy, a nawet zdarza im się pogonić pokolca. A mam akwarium 150x50 powierzchni, w mniejszym to chyba by się wytłukły na amen i ostałaby się para (tak też wyczytałem na forum), ale pozostałe mają gdzie się chować i bez strat to idzie :)

Mam nadzieję, że uda się coś odchować, planuje zebranie wiszącego narybku :)

16487124.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narybek najpierw musi się wykluć :) jeśli para jest zbyt mocno niepokojaona ,może zjeść ikrę i d..a :( ale ...TRZYMAM KCIUKI!!! :thumbsup:


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narybek już wcześniej się wykluwał, ale nie reagowałem na to i się gdzieś rozproszył, pewnie rybki nie pogadziły się z przekaską. I nie wiem co w akwarium się dzieje, pterapogon inkubuje ikrę, mandaryny pod wieczór też co jakiś czas uprawiają tańce, po czym chmara ikry wtedy do wody leci :) I te chromiski, ehh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się mi czasami wlać czegoś nieodpowiedniego do akwarium, ale żeby były takie skutki? :thumbsup:

I mam nietypowe pytanie :) Jak zaprzestać tarła u chromisów? Prawie codziennie któreś ikrę składają, i tłuką się strasznie w obronie ikry i terytorium. Nie zawahają nawet przepędzić pokolca, i tak zamiast stadnych i spokojnych rybek, widok prawie jak w malawi mam :wallbash:

I tak sobie myślę, jak to jest z ławicą u tego gatunku? Nieraz na forum wyczytałem, że chromisów zostanie w akwarium para i tak... czy ławicę tworzą tylko młode, niedojrzałe sztuki? Ew. w zagrożeniu? Chromisów mam 10szt., kiedyś fajnie pływały na widoku - w tej chwili każda para ma uszykowane gdzieś terytorium i bronią zacięcie, ale strat nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.