Skocz do zawartości
jacekberetłódz

LED DIY CREE

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest ktoś z Łódzkiego kto bierze się za zrobienie lampy to zapraszam do mnie zobaczysz jak to świeci i na podstawie tego sam dobierzesz ilość odpowiedniej ilości diód cree smile.gif

post-11406-0-43098500-1411142250_thumb.jpg

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktoś z Łódzkiego kto bierze się za zrobienie lampy to zapraszam do mnie zobaczysz jak to świeci i na podstawie tego sam dobierzesz ilość odpowiedniej ilości diód cree :)

szkoda że tak daleko :wallbash:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety jak chcesz coś zrobić i być z tego zadowolony to najlepiej zobaczyć na własne oczy jak to świeci bo to co inni piszą to cię głowa rozboli :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc moze jakies foto?

zdjęcie czwarte z lampy wyciągam bebechy i wciskam ledy zdjęcie trzecie (zasilacz drivery przekażniki wszystko będzie schowane więc nie będzie szpecić :)

post-11406-0-51841000-1319312242_thumb.jpg

post-11406-0-96363400-1319312335_thumb.jpg

post-11406-0-25194200-1319312350_thumb.jpg

post-11406-0-31707300-1319312359_thumb.jpg


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że diody z radiatorem wchodzą w tą ładną obudowę. :)

Możesz napisać coś na temat elektroniki jaką zastosowałeś?


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pokazac zwierza, ktory wygryzal ten radiator :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście radiator wchodzi na miejsce starych klamotów dopasowane na pasówke ...

zasilacz tdk 160W diody z RGB na siedem diód jeden driver (mrelektronik) +przekażniki które załączają poszczególne sekcje 1... 7royal+4niebieskie 2....7royal+4niebieskie

3....7białych wszystko sterowane zykłymi zegarami czasowymi całość się nieżle grzeje więc dojdą wentylatory :)

Akwarium na ledach wygląda dużo lepiej ale jak zgasną białe i świecą royal i niebieskie to normalnie szczęka opada zoa goniopory rico i cała reszta świeci tak że aż miło efekt świecenia jest nie do opisania :) wiem cena jest wysoka ale warta tego :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 36V?

Diody XP-E na driverach 700mA?


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jeszcze jedno pytanie, który driver wykorzystałeś:

MR2002Vxxx

MR2007Vxx

MR2007LVxx ?

Wiem, że trochę męczę ale planuję podobną lampę i już przestudiowałem trochę tematu.

Teraz chciałbym się dowiedzieć jak to inni robią.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłeś PWM to ustawienia prądu drivera na 900mA?


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wygląda to tak, jakby karnisz spadł na łapę Twojemu amstafowi i w odwecie wyżył się na nim, a Ty w momencie kiedy stwierdziłeś, że nad okno już się nie nadaję, powiedziałeś, zrobię z tego lampę LED :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

A tam @lizard narzekasz.Ale jest ładnie wyfrezowane pod ledy.

Ogólnie o.k ale chyba za małe napięcie jak na 7 diód

I szkoda przepłacać za xp-g jak masz wysterowane na 1A

Ale to tylko moje zdanie.

Ważne że robione własnymi ręcami :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle do budowy przymierzałem się parę miesięcy dzwoniłem pisałem same specjalisty od oświetlenia ale nic się nie dowiedziałem kupiłem złożyłem i jest super i nie ważne że drogo :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

żle zrozumiałeś mnie

Nie chodzi mi że drogo bo nie pisałeś ile kosztuje takie "Cacko"

tylko że nie wykorzystujesz w pełni możliwości diód xp-g ale masz zapas mocy bo na 1.3A spoko chodzą a niektórzy nawet na 1.4A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tyle do budowy przymierzałem się parę miesięcy dzwoniłem pisałem same specjalisty od oświetlenia ale nic się nie dowiedziałem kupiłem złożyłem i jest super i nie ważne że drogo :)

No chyba czegoś nie rozumiem. Przez ostatnie miesiace to postów i sprawozdań z budowy lamp było z 50, prądy i typy ledów przez wszystkie przypadki były odmieniane.

Niemniej nie czepiam się, co do efektów na ledach to w pełni się zgadzam. Można było jedynie trochę efektywniej wykorzystać ledy. Ale widocznie niedokładnie czytałeś lub nie do tych "specjalistów" dzwoniłeś.

Jednak dobrze że jesteś zadowolony - to jest najważniejsze.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Zapomniałeś o @tomasz-u

Ja zadzwoniłem kilka razy i otrzymałem fachową pomoc.Dzięki niemu świecą ledziki nad moim akwa.

@Przemek też mi pomógł za co wielkie dzięki Panowie

@tomasz jak i @przemek są szpecami i tyle

P.S sorry za offa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy są tacy oświeceni w dziedzinie ledów to napiszcie wreszcie nowy post jak się buduje lampę(rysunki schematy ele. otd) bo jak widzę każdy ma coś do powiedzenia zkrzyknijcie się i do roboty życzę powodzenia i czekam na wasz nowy post


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki jeśli się wkurzyłeś. Mam nadzieję, że nie na mnie i za moją dociekliwość. ;)

Trochę byłem w kropce jak skompletowałeś elektrykę ale teraz wiem, że masz ją robioną pod zamówienie. Fajnie, że tak można i pewnie też tak zrobię.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.