Skocz do zawartości
morswin

Termoregultor by morswin

Rekomendowane odpowiedzi

Termoregultor umożliwia sterowanie grzałka jak i załączanie wentylatorów do chłodzenie. Ustawiamy żądana temperaturę która ma się utrzymywać a próg załączenia wentylatorów ustawiony jest na 1 stopień więcej od ustawionej temperatury. Soft zajmuje 26% dostępnej pamięci więc można by coś jeszcze dopisać jak ktoś ma jakieś pomysły. Materiały dostępne tutaj Zainteresowani budową mogą zgłaszać się po soft na PW lub gg

Na przód dojdzie jeszcze jakiś panel.

img0033xp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna rewelacja na allegro kupiłem za 99 zł gotowca ( http://allegro.onet....1883949402.html)

a ja wolałbym wesprzeć kolegę Morświna... dzieki takim ludziom rodzi sie postep :)

Najlepsze jest to ze projekt jest otwarty i mozna spełniać swoje skryte marzenia ;):p

Sukcesów wszystkim nam zycze :coffee:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zadam trochę głupie pytania,ale...

Jak wygląda histereza?

Jaka dokładność i jaka rozdzielczość temperatury?

jaka moc grzałki maksymalnie?

Czy można po prostu włączyć wtyczkę od wiatraczka, wtyczkę od grzałki(jeszcze tak aby to było poręczne)i ustawić temperaturę na np 25,5 * i...

Grzeje jak jest 25,4 i chłodzi jak podejdzie do 26,6?

może wiatraczki powinny chłodzićjuz od 0,5 róznicy?

Mam wiatraczki na RTodwróconym,ale histeraza nie działa i po prostu zaczyna brzęczec wł/wył

Szukam czegoś porządnego


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jacekberetłódz urządzenie z allegro ma tylko jedno wyjście sterujące, tutaj są 2 wyjście na grzałkę i wentylatory do chłodzenia.

A więc tak rozdzielczość wyświetlania to 0,1 stopnia dokładność zastosowanego czujnika (DS18B20) 0,5 stopnia. Moc grzałki jaką teraz pociągnie to spokojnie 300W jakby dać mały radiatorek na triaka to pewnie byłoby więcej albo triaka zamienić na przekaźnik i moc będzie praktycznie nieograniczona :)

Jest dokładnie jak pisze Kolega TMK podłączamy grzałkę i wentylatory ustawiamy temp np. 25 stopni i sterownik działa tak:

poniżej 24,9 załączy się grzałka i będzie grzała do osiągnięcia 25,1 stopni czyli histereza wynosi 0,2 stopnia

wentylatory załącza się przy temp 26 stopni i będą tak długo dmuchać aż temperatura nie osiągnie 25,1 stopnia.

Histereza jak i temp załączenia wentylatorów jest ustawiona na stałe w programie ale zawsze można ją zmienić lub zmodyfikować soft aby ustawiać ja ręcznie tylko pytanie czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJE ! pozdro


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratki panie , ale :

- skoro masz do obsługi 2 przyciski to możesz zrobić ustawianie i temp. zadanej jaki i temp chłodzenia dowolnie , możesz to zrobić np. jak ja , przytrzymujesz jeden i włącza się ustawianie temperatury zasadniczej , przytrzymujesz drugi i włącza się ustawianie temp od której włącza się chłodzenie


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, miejsca w procku sporo, tylko czy jest sens? Skoro temperatura ma być w miarę stała to nie ma sensu kombinować z samodzielnym ustawianiem, założyć próg załączenia na stopień lub pół od ustawionej temp i starczy. Takie jest moje zdanie ale niech wypowiedzą się jeszcze inne osoby jakby to widziały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał szacun :unworthy: normalnie, jak ze sklepu


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

przypomne temat bo nadal jestem zainteresowany kupnem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJE POMYSŁU :thumbsup: gdybym nie miał profiluxa na pewno od ciebie bym zakupił to urządzonko jestem przekonany ze lepiej sie sprawdzi niż chinski bubel z allegro :unworthy: . Bardzo cenie takich ludzi co sami potrafią cos stworzyć bo ja sam akurat nie mam o tym zielonego pojecia :welcome:


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam, bo będę robić a przy kilku sztukach może być troszkę taniej bo się wysyłki za części rozłożą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w styczniu chetnie bym sie pisal na taki regulator w zaleznosci od ceny, mam problemy z utrzymaniem temperatury i wolalbym to zautomatyzowac - czujnik temperatury jest wbudowany czy montuje sie go dodatkowo?


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsza wersja z 2 wyjściami 230VAC do podłączenia grzałki i wentylatorów. W planach zmodyfikowanie softu aby była możliwość ręcznego ustawienia progu załączenia wentylatorów.

post-10362-0-27556400-1326400363_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze poczekam.


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobione "menu" wyboru ustawianego parametru. + wchodzimy do ustawiania temperatury a - do ustawiania progu załączenia wentylatorów w zakresie 0,5 do 5 oraz zaimplementowane zabezpieczenia przed błędnym odczytem temperatury, uszkodzeniem czujnika lub zawieszeniem się układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc jednak posłuchałeś mojej propozycji z ustawianiem temp :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odezwanie się lub odpowiedzenie na moje PW osób które zamawiały lub deklarowały zakup termoregulatora. Zainwestowałem w części i zostałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie zamawialem, nie wybrzydzalem, ale chetnie go wyprobuje i podziele sie opinia

@ Morswin, prosze o PW ze szczegolami


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.