Skocz do zawartości
WaRo

Nowe akwa 74l i nowa perspektywa

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch miesiącach od założenia mojego pierwszego akwa słonowodnego (30l) z kaskadą stwierdziłem, że pora na coś wiekszego, gdyż czułem się mocno ograniczony tamtymi rozmiarami i chciałem poeksperymentować z zakładaniem sumpa.

Następcą 30 litrowej kostki stał się 74 litrowy sześcian skierowany krótszym bokiem do obserwatora (w celu zwiększenia optycznej głębi - byłem Ciekawy jak to bedzie wyglądało).

zakup potrzebnej hydrauliki z zapasem kilku kolanek i rur (po zmontowaniu okazało sie że jednak wszystko wykorzystałem)

post-13200-0-35420400-1328128322_thumb.jpg

Widoczne również wcześniejsze akwarium

post-13200-0-40866400-1328128421_thumb.jpg

Przyklejanie pudełka zlewowego (po małych błedach widac, że własnej roboty :lol: )

post-13200-0-10590600-1328128481_thumb.jpg

Sposoby na proste ułożenie szyb w sumpie

post-13200-0-32704600-1328128614_thumb.jpg

Pierwsze ustawienia i testowanie stolika

post-13200-0-92344800-1328128688_thumb.jpg

Gotowy sump

post-13200-0-95950500-1328128765_thumb.jpg

Przekładka i pustynna burza...

post-13200-0-02972200-1328128786_thumb.jpg

Na drugi dzień wieczoram już lepiej to wyglądało

post-13200-0-24354600-1328128915_thumb.jpg

I zaplanowany efekt głębi wyszedł chyba nienajgorzej

post-13200-0-45480100-1328128991_thumb.jpg

Jeszcze tego samego dnia okazało się, że pozornie prosta sprawa z hydrauliką się skomplikowała, a mianowicie nieszczelności na łączeniach... w efekcie wycieranie podłogi (na szczęście niezbyt dużo) i zaklejanie poraz kolejny łączeń, tym razem sylikonem z zewnątrz.

Narazie skromna obsada:

Xenia

Doscosomy

Zoantusy

Parazoantusy

Clavularia

Euphyia

Sinularia

Ricordea

Capnella

Pseudogorgonia

Caluastrea

Nasarius

Lysmata debelius

Calcinus

Chrysiptera parasema 2x

Archaster angulatus

Jesli przekręciłem jakieś nazwy to przepraszam ale nadal sie tego uczę ;)

Mile widziane uwagi i komentarze.

Akwarium skromne bo narazie tylko takie środki mogłem na to przeznaczyć ale w miare rozwoju będę kontynuował temat i napewno pojawia sie kolejne zdjęcia (może już z lepszego aparatu)


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego no niestety ja tej głębi nie widzę.. :/

Głębie bardziej już widać na foto "pustynna burze"mimo tego zmętnienia wody... drugi minus za to ze jako pierwszego wprowadziłeś garbika.. będzie problem przy zwiększaniu obsady, dlatego że będzie ganiał nowych mieszkańców. Daj foty sumpa, jaki odpieniacz tam pracuje...??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z głębią to jest tak że na zywo lepiej to widać niż na zdjęciach bo robione były zwykłym kompaktem bo lustrzanka niesprawna. Bardziej chodziło o głębię typu czarną odchłań w drugiej części akwa, ale może kiedyś zdrobię zdjęcie które to odda lepiej.

Propo odpieniacza to stosowałem 3 różne i żaden dobrze nie odpieniał a jak już to robił to była prawie czysta woda - z tego co sie dowiedziałem bo mam jeszcze za małą obsadę i nie ma czego odpieniać... Ale kontrolnie trzymam w sumpie purigen, phosguard i matrix carbo.

Garbiki są dwa bo tak mi doradził sprzedawca i narazie nie przeradzają agresji względem innych mieszkańców. Jeśli bym chciał dokładać coś nowego to co najlepiej i ewentualnie na co zwrócić uwagę aby uniknąć nadmiernej agresji? Dopiero "raczkuję" w morszczyźnie i dlatego sie pytam aby uniknąć błędów.


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak są dwa to pozamiatane, to są bardzo terytorialne ryby, wprowadzając je pierwsze dałeś im możność panowania nad całym zbiornikiem, we dwie, są silniejsze... Ja swoją kiedyś wprowadziłem jako 3 albo czwartą rybkę, mimo tego zlikwidowała mi mandaryna wspaniałego, biocellatusa (babka kopiąca) i jeszcze jednego mieszkańca. Ale Cię pocieszę, aby ją odłowić musiałem wszystko (w pełnym znaczeniu tego słowa, oprócz piachu) wyjąć z akwarium... i problem się nie skończył, bo rybka jest baaardzo szybka. :) Tobie bym polecił zrobić to samo za nim wprowadzisz jakieś ryby. Ale łap np. "na butelkę" albo wypożycz od kogoś pułapkę.

Ogólnie odradzam tą rybkę jako pierwszą, to fakt jest twarda i wybacza błędy początkujących. Ale później przynosi wiele problemów.

A jeszcze jedno, dawaj wyniki testów, a przynajmniej NO2 NO3 i PO4

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam, że dlatego mi ja polecono, że znosi błedy początkujących... W takim razie chyba się wstrzymam z zakupem innych rym.. ale krewetki, rozgwiazdy i kraba nie ruszają więc jest spokój :)

Parametry wody zbadam niedługo i wrzucę do tematu.


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo z tymi chrysipterami to rzeczywiście pomysł średni ;) zamierzasz dokładać skały? to będzie akwa dla miękasów?

bo jeśli tak to wkładaj małe ilości phosguarda (pamiętaj żeby go płukać przed włożeniem do akwa)... nie wszystkie miękasy lubią glin :)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miekasy i może jakieś proste fps`y. Skałe narazie nie. Chcę aby ta ładnie obrosła a w drugiej części akwa została wolna przestrzeń puki co.


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to zaczyna wyglądać widać że niedużym nakładem finansowym się przesiadłeś na większy zbiornik i gratki za sklejenie sobie sumpa dobra robota. Napisz jakie są wymiary akwarium. Myślałeś o ustawieniu skały pod pudełkiem spływowym było by dużo miejsca dla ryb z przodu i może akwarium wydawało by się jeszcze głębsze.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 35x60x35. Dzisiaj za radą przeniosłem skałę narazie bardziej na środek i już wygląda fajniej. Pod pudełko nie chcę dawać bo wtedy będę widział skałe tylko z dwóch stron a nie z trzech jak teraz. Ale dzięki za dobre rady :)


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko tak z ciekawosci why masz splyw z boku a nie na dole ;d


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem możliwości wywiercenia otworów w stoliku. Jak się tylko doczekam odpowiedniego miejsca na akwa i trochę kasy to napewno powstanie coś ciekawszego i z lepszymi rozwiązaniami technicznymi.

Puki co wrzucam zdjęcie wykonane dzisiaj

post-13200-0-89797800-1328731008_thumb.jpg


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zakupy... Dokupione trochę skały na tył ale chyba dokupie jeszcze bo zaczyna fajnie wyglądać.

I nowe ryby:

Pterapogon kauderni - 1szt

Amphiprion ocellaris - 1szt

Przez pierwszy dzień garbniki pokazywały kto tu rządzi i co ciekawsze mniejszy atakował nowe ryby a większy go powstrzymywał :) po 2 dniach jest już spokój i harmonia


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.