Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....Czas zagościć i w tym dziale. Po prawie 2 latach uzywania ReefMaxa i licznych tuningach tego zestawu Plug&Play postanowilem zlikwidować go i odpalić coś z sumpem. Początkowo była opcja przeróbki Reefa ale....uznałem, że wtedy dalej będę mial stary porysowany tu i tam baniaczek z profilowaną szybą. Skleiłem więc sobie nowe szkiełko - 60x40x45 gdzie 45 to wysokość. Do tego zmajstrowalo się szafeczkę, sumpa, hydraulikę...udało się "wyczarować" i odpalić odpienek i to dość porządny jak na taki litraż (h&s do 500-600l) na pompie AquaBee oraz obieg na NewJet 3000. W dniu dzisiejszym cały system został zalany solanką z działających akwa, ułożona skała, wsio odpalone (udalo się nie zalać paneli - jeszcze :thumbsup:). Poniżej kilka fotek z mojej nowej - chwilo jeszcze mlecznej bańki....

2.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciekawie :thumbsup:

Co to za mała dodatkowa belka oświetleniowa?

...No właśnie zapomniałem coś napisać o światełku....Już mówie - 2x24W t5 oraz dwie beleczki ledowe po 11W z przodu i z tyłu - jedna 12000K i 450nm czyli niebieska....oraz z tyłu 2 niebieskie po 2W jako nocne....

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe coś to światło :) Ale będę się przyglądał projektowi z ciekawością


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy aż sie woda wykrystalizuje Pawle.....wtedy zobaczymy czy jest dość światła - w reefie mi swieciły te 2 belki i jedna t5 24w i wsio rosło jak szalone....No ale korale mi odpowiedzą na pytanko czy mają dość czy nie....

Co do tego gdzie kupione.....jeszcze nigdzie bo są niedostępne te belki - ściągnięte od kolegów Chińczyków do testów - jak się uda pojawią się na naszym rynku....moze już na jesień....

-----------------------------------------------------------------------------------------

02.08.2012 - Coś już widać - prawie klar bo jeszcze odpienek musi się wupienić bo mnóstwo bąbli lata po akwa...ale załączam foto...

5.JPG

6.JPG

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny upgrade - spełnilo się moje wielkie marzenie którego się bałem w ReefMaxie - w baniaczku wylądowało pierwsze i chwilowo ostatnie życie - upragniony ukwiał - zielony entacmea....zainstalowal się w idealnym miejscu - zobaczymy czy tam posiedzi....Ślimaczki ładnie kopią a tectusy ścierają szybki...Wrzuciłem też liścia - niech wcina 12 Aiptasi. Teraz baniaczek niech dojrzeje i w 2 połowie września będzie zasiedlany koralowcami...Poniżej fotki cyknięte na szybko ale wrzucam....

8.JPG

7.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne rozwiązanie ze spływem ale .... i tu moje pytanie - czy pomyślałeś co będzie jak nie daj Bóg ukwiał odklei się od skały i zacznie dryfować po zbiorniku i przypadkowo zatrzyma się właśnie na tym kolanku ???

Moim zdaniem powinieneś mieć jakąś alternatywę dla tego pojedynczego spływu.... jest to dość ryzykowne rozwiązanie choć jak napisałem wcześniej bardzo mi się podoba bo nie ma wewnątrz szpecącego komina.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne rozwiązanie ze spływem ale .... i tu moje pytanie - czy pomyślałeś co będzie jak nie daj Bóg ukwiał odklei się od skały i zacznie dryfować po zbiorniku i przypadkowo zatrzyma się właśnie na tym kolanku ???

Moim zdaniem powinieneś mieś jaką alternatywę dla tego pojedynczego spływu.... jest to dość ryzykowne rozwiązanie choć jak napisałem wcześniej bardzo mi się podoba bo nie ma wewnątrz szpecącego komina.

PK

Powiem tak - jest to temat do przemyślenia....Siła spływu jest tak ogromna że raczej ukwiał wyląduje w sumpie niż zatka odpływ...będzie włożone sitko ktore zabezpieczy spływ przed nieproszonymi gośćmi....Wygląda super bez komina ale jest tego rozwiązania jeden największy minus - NIE MAM SPOSOBU NA WYCISZENIE....tzn.jest - przykręcenie pompy ale nie chce wkładać cyrkulacji bo boję się ze ukwiała przemieli....Tak czy siak coś będzie trzeba pomyśleć....Póki co miejmy nadzieję że nie będzie mu się chciało dryfować po akwa... :thumbsup:

Zastanawiam się też czy nie zrobić zabezpieczenia pływakowego które mi odetnie zasilanie pompy (taka odwrócona dolewka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś mały upgrade - dzień 12 mojego baniaczka.

Widzę, że okrzemki które pojawiły się 4 dnia po zalaniu ustępują. Parametry też coraz lepiej. Najważniejsze że PO4 spadło - niestety woda którą miałem na start była bogata w PO4 dzięki nie płukaniu mrożonek Ocean Nutrition, ktore jak się okazało po moich testach są bogate w fosforany..

Dziś moje parametry wyglądają tak:

PH - 8

KH - 7,4

NO3 - ok.1

PO4 - 0.03

Ca - 490

Mg - 1360

Jak już wcześniej pisałem - dopiero po powrocie z urlopu czyli druga połowa września zacznę budować moją rafę koralową.

Do baniaczka jedynie trafiły krabiki i ślimaki oraz brzydal i salarias - czyli podstawowa ekipa sprzątająca, do której jeszcze dołącza krewetki czyszczące za ok. 2 tygodnie.

Odpieniacz ładnie pracuje, bąbli w akwa brak, spływ wyciszony poprzez kolanko 45st oraz zabezpieczony sitkiem spływu.Poniżej fotki - jak widać nic się nie zmieniło poza tym że ukwiał się coraz lepiej pompuje.

9.JPG

10.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna bańka :thumbup: dobrze rozwiązana hydraulika do tego rozmiaru :thumbup: skała po mojemu :thumbup:

czujesz to co robisz i będzie zaje biście tak trzymaj :clapping:clapping:clapping


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek zapowiada sie bardzo fajnie - ale wsadzenie ukwiała zaraz po zalaniu to bardzo słaby pomysł :(

Pewnie o tym wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek zapowiada sie bardzo fajnie - ale wsadzenie ukwiała zaraz po zalaniu to bardzo słaby pomysł :(

Pewnie o tym wiesz

Taaak wiem o tym doskonale....Teoria mowi, że ukwiały są wrażliwe na azotany i fosforany itp....Ciekawi mnie tylko jeden fakt czy ktoś mierzył parametry w baniakach w sklepach, lub lepiej w workach w których przychodzą, albo w naturalnym środowisku.... :thumbsup: A ukwiał dlatego wylądował u mnie, że na sklepie ciągle mu coś nie pasowało itp...to raz a po drugie widać na fotkach jak mu "źle"...Na dzień dzisiejszy parametry są ok. Jak mu nie będzie pasować to sam mi powie....No chyba,że jest jeszcze jakis inny aspekt dlaczego nie powinno się wkladać ukwiała do nowego akwa - to bardzo proszę pisać, gdyż z ukwiałami to mam tylko doświadczenie teoretyczne. A jak wiemy teoria i praktykta w akwarystyce za bardzo się nie lubia. Za każde cenne info z góry :unworthy: dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki - wsio bez zmian - wszystko w idealnym porządku - dojrzewanie dobiega końca NO3 i PO4 zerowe. Ukwiałek śmiga aż milo popatrzeć jak tak dalej pójdzie to baniak będzie za mały :thumbsup: . Od 1 września 2 tygodnie urlopu a potem czas "pokolorować" moją rafkę czyli uzupełnić skały o korale. Pozdrowionka

P.S Nawet od 5 dni szyb nie ścierałem - ekipa sprzątająca szaleje na maxa.... :thumbsup:

11.JPG

12.JPG

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, estetycznie, nie napalasz się na zwierzaki :D powoli do celu :D To mi się podoba ! :thumbsup: Będzie super zbiornik ! Tak trzymaj ! :)


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tego ukwiała połowa skały będzie nie do zasiedlenia :X


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tego ukwiała połowa skały będzie nie do zasiedlenia :X

No cóż tak niestety będzie ale mi to nie przeszkadza - chwilowo :thumbsup:.

P.S Jak tam oko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubas rośnie jak na drożdżach :clap:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chwilowo - brak grafiki, gdyż dziś jakiś "miły" osobnik włamał sie na nasz serwer i zrobił del wsio co bylo....Za kilka dni powinienem się z tym uporać i wsio wróci do normy.Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam.

Aktualizacja będzie jak akwa będzie się zmieniać. Tak jak pisałem wcześniej była przerwa bo byłem na urlopie. Dziś wrociłem i.... :thumbsup: baniaczek gitarka. Wsio śmiga, ukwiał pięknie napompowany, wybarwiony a zoaski pięknie się przyjęły i rozrosły. Podziękowania dla Filavandrela za doglądanie mojego baniaczka. Jutro podmianka wody i można zacząć tworzyć upragnioną rafę koralową. Może jutro lub w pn wrzucę pierwsze fotki z nowymi koralami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - tak jak obiecałem fotki z pierwszej "dostawy" korali i ryb oraz krewetek do mojej wymarzonej mikro-rafki. Co z ryb dotarło?

- błazenek, babeczka żólta, oraz ..... hepatusik. Hepcio jest tak "ogromny", że zgubił się w moim akwa. Ma mniej niż 2cm, jak podrośnie poleci do większego a takich baniaków mi nie brakuje :thumbup: na sklepie.

Z kreweci doszły 5szt czyszczących.

Co z korali:

- zoaski - kocham te piękne i bardzo często marudne korale

- euphylia

- grzybki

- sinularia dura

- briareum

oraz rurówki

Poniżej fotki:

13.JPG

14.JPG

15.JPG

Oraz kilka fotek "kosmicznych". Tu nie ma żadnego photoshopa - poza kadrowanie nic nie robiłem - tak wyszło przy odpowiednich ustawieniach aparatu....

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

Dziś wieczorkiem dotrą do mojego baniaczka jeszcze:

- sinularia green fluo

- sarco green

- caulastrea seledynowa

- rhodactis

są to korale z poprzedniego mojego zbiorniczka.

Pozdrowionka - zapraszam do komentowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek kolonie zoa na małych skałkach bardzo ładnie wyglądają i ogólnie wszystko ładnie porozmieszczane. No i spływ jest dość oryginalny.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak... Trochę przesadziłeś z poprawą kolorów na zdjęciach :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Briareum wysoko i na głównej skale to poważny błąd. To cholerstwo się rozlezie wszędzie i wszystko zniszczy więc... decyzja należy do Ciebie.

Najlepiej takie szkodniki dawać na osobnych skałach z których nie przelezą na pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.