Skocz do zawartości
natalia83

Od czego chorują zoa?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka rodzajów zoa, może nie wszystkie mega urodziwe, ale dla mnie każdy grzybek jest ważny. Problem rozpoczął się kilka dni temu gdy zaczęłam dozować NaHCO3, zaczęło się od jakiegoś brązowego meszku który osiada mi na tylnej szybie, rurce overflow, falownikach i pewnie innych miejscach których nie widzę. Jednak nie to jest moim głównym problemem z tym sobie będą musiały poradzić ślimaki.

Prawdziwym problemem jest to, że moje zoa coraz mniej się otwierają a właściwie coraz więcej łebków jest zamkniętych, grzybki są rozmieszczone w rożnych miejscach nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu, nie zauważyłam na nich żadnych ślimaków ani innych robaków które mogłyby im dokuczać, do tego moja sinularia dura która jeszcze kilka dni temu była ślicznie napompowana teraz jest skurczna na jakieś brązowawe plamy, reszta miękkich w bdb stanie, mają przyrosty. Czy to zerowe NO3 i PO4 może powodować te objawy czy raczej dozowanie wodorowęglanu sodu może to powodować.

Żaden z LPS czy SPS nie przejawia żadnych fochów, znaczy to, że czas szukać nowego domu moim grzybkom. Doradźcie coś zanim mąż zobaczy, bo zaraz będzie awantura że "moje" korale mają się dobrze a "jego" zdychają i będzie mi dorzucać mrożonek by podnieść NO3 czy PO4 :wallbash:

Przed chwilką dorwałam dokładnie tego gagatka http://pl.reeflex.net/tiere/2605_Eupilumnus_sp..htm

przy skałce z zoa, wierzyć mi się nie chce by to on był odpowiedzialny za chorujące grzybki, tym bardziej iż od dłuższego czasu nic nowego nie wprowadzałam do baniaka, a schowane są grzybki w rożnych częściach akwarium. Czy komuś podgryzał zoanthusy?

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Natalia!

Moze wcale nie choruja, tylko cos po nich bez przerwy lazi ?

Skok kH tez moze byc przyczyna. :welcome:

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemezis: a te stopy to im się skrócą jak dostaną światła? Pytam bo te od Ciebie co kiedyś brałem w okresie słabego świecenia i wali z dino właśnie teraz wyglądają jak mlecze a nie zoa:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemezis: a te stopy to im się skrócą jak dostaną światła? Pytam bo te od Ciebie co kiedyś brałem w okresie słabego świecenia i wali z dino właśnie teraz wyglądają jak mlecze a nie zoa:)

Jak da się wyżej do światła to stopy się skrócą po jakimś czasie.Nie każde zoa są takie światłolubne i mogą być na dnie a ich stopa nie będzie się wydłużać


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba akurat te zoa tak mają, bo były przez 3 miesiące w RM, praktycznie pod samymi lampami i też miały takie nogi także to chyba nie zależy od światła. Bardziej mnie interesuje czemu są takie pozamykane.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

co nie którzy leją "cebion"

w aptece kupują ponoć zoa to lubią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho no3 na zero to trochę za jałowo dla zoa, jak masz węgiel to możesz też wyciągnąć, daj więcej papu, cebion jest ok ale nie przedawkuj, możesz też dać jakieś aminokwasy...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stosować wit. C dla zoa, na litraż w akwarium i co jaki czas?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np daję raz dwa razy w tygodniu po 2-3 krople na 130L...inni pewnie inaczej bo baniaki inne...

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak moje zoa miało problemy z otwieraniem dodawałem mleko kilka kropel prosto na mordki i wyszły z traumy

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mleko też dawałem, ale bezpieczniej jest dać w coś stylu jbl corall fluid albo jakieś inne aminokwasy, było ostatnio o mleku i nie do końca wszystko co w nim jest, jest dla nas przydatne...ale z drugiej strony ja tam nie zauważyłem negatywów, z tym, że nie dawałem często i dużo...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszłam za radą Ant'a i dodaje kilka kropel cebionu, zoa ładnie się poprawiło także witaminy c im chyba brakowało :thumbsup:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.