Skocz do zawartości
luft

Kto ma flądrę w swoim baniaku? Przyznać się :)

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś u kumpla, patrzę a tu 12 cm flądra zapinkala po piasku. Ale to ładne! Ma ktoś z Was?

Piszcie o doświadczeniach, o za i przeciw jesli chodzi o trzymanie tej rybki w ogólnym zbiorniku

pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że co ? że taka pospolita "bałtycka" ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja łapałem w zeszłym roku takie maluchy ale nie wiem czy to flądra była,blisko brzegu pływało tego sporo,a po czas sztormu znajdywałem je w kałużach na plaży,stracha miałem wpuścić ją do akwarium.Ale do ruszania piasku moim zdaniem super.Ale pewien rybak mi powiedział że to nie jest flądra,nazwy nie pamiętam dużo tych płaskich ryb u nas.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gatunku nie znam, ale pysk poprzeczny lewostronny

ubarwienie dostosowuje do barwy podłoża

kupiona w sklepie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Bothus ocellatus :) Fajna ale żarłoczna, jak się zakopie w piachu to jeno oczka wystają :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W e-rybce zabrze byly jakies miesiac temu ale niestety nazwy nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam :D


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie znudzi (czytaj: urosnie za duza) to nie na targowisko tylko patelnie :p

Pozdrawiam z mobilnego świata wspierany Szajsungiem


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luft ja też ją dziś widziałem.Chyba byliśmy u tego samego Morszczaka :smiling:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem,uwaga na małe krewetki bo zjada,karmiłem ją małymi kawałkami mrożonych krewetek,dosłownie wyrywała ze szczypiec,po ok 3 miesiącach padła z niewiadomych przyczyn


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj syn na wedke ciagnal latem takie po 4-5 cm :) kilka odmian w morzu polnocnym jest. kolory ciekawe. ale do akwa wpuscic to mi nawet do glowy nie przyszlo :)

z drugiej strony i tak trzymamy razem gatunki z roznych zakatkow swiata. moze i fladra sie nada

:)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapałem niewielkie fląderki na wędkę w Darłówku, trochę większe niż pudełko zapałek, były by w sam raz.

tylko ta aklimatyzacja do takiego zasolenia...odpuściłem temat

Edytowane przez Irmina (wyświetl historię edycji)

450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Ja kiedyś miałem akwarium z 3 flądrami chyba, takimi po 3cm :p do tego krewetki z bałtyku i sercówki. Jechało to wszystko na podmianach dosyć długo, ale po pewnym czasie krewetka zjadła sercówki ;/ a wszystkie flądry padły na raz w tym samym czasie, nie mam pojęcia czemu.

Bardzo sympatyczne zwierzaki- jak tylko podchodziłem do akwa, to podchodziły do szyby :p takie śmieszne stworzenia, ale chyba nie polecam ich utrzymywania, bo duże rosną i trzeba by było specjalne akwa z zimniejszą wodą dla nich. Poza tym duża flądra zje wszystkie krewetki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem . Fajna rybcia , zawsze pierwsza do jedzenia była. :yes


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać każdy miał, a dalej nikt zdjęcia nie dał:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flądra Bothus ocellatus to prawdziwy drapieżca, gustuje nie tylko w małych krewetkach, ale także w rybach, które zmieszczą się w jej nie małym pysku. Fotka "dziwaka" poniżej:

dsc0101kopiowanie.jpg

Pozdrawiam,

paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.