Skocz do zawartości
dark78

Czy to cyjano??

Rekomendowane odpowiedzi

No i się zaczęło, czy to jest to o czym myślę czyli cyjano, znajduje się to w jednym miejscu na skale na samej górze, jest to obszar około 5 cm średnicy. Co z tym robić?? Wyjąć ten kawałek skały, szorować czy jakaś chemia?? Będę wdzięczna za odpowiedź

Aga

post-14336-0-86652800-1357758483_thumb.jpg


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fantastycznie poprostu, skała jest w akwarium od zalania czyli od 20 września. Mogę ją wyciągnąć i wyczyścić chociaż mam tam przyklejoną euphilie, co robić ? :(


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odessać, jak już napisał berserk, małym wężykiem takim jak od napowietrzacza odejdzie bez problemu i czekać czy wróci czy nie, u mnie po jednym odessaniu nic nie wróciło a było tego znacznie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to dziękuję za odpowiedź idę się z tym rozprawić :(


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie jest tak źle ;) Nie jesteście pierwsi, nie ostatni. Mi chyba pomaga ograniczenie światła białego i odsysanie. Co dzień jest na nowo, ale coraz mniej. Więc głowa do góry! To Wasze akwarium i Wy tam rządzicie, nie cyjano ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem znacznie więcej, odessałem i nie wróciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale dzisiaj to jakiś fatalny dzień, krab pustelnik odszedł na wieczną rafę z przyczyn raczej niewiadomych i do tego to cyjano. Już odessałam chyba wszystko, teraz mam pytanko, czy tą wodę mogę wlać z powrotem czy jak?? jakoś nie uśmiecha mi się robić teraz podmiany zwłaszcza że dopiero co dwa dni temu robiłam. Załamka :(

Aga

Edytowane przez dark78 (wyświetl historię edycji)

5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsysaj przez watę akwarystyczną, woda odsysana trafia do sumpa bez większych strat. Ja używam kotnika plastikowego w środku wata, a to wszystko zamontowane nad sumpem. Ale u ciebie brak sumpa więc może być mała miseczka. Pozdrawiam i życzę powodzenia z walką

Edytowane przez chmielu243 (wyświetl historię edycji)

Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za rady :) swoją drogą skąd to się wzięło, a tak wszystko było bezproblemowo ehhhhhhhhh :wallbash:

Aga

Edytowane przez dark78 (wyświetl historię edycji)

5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat najmniejsze zmartwienie z możliwych, także głowa do góry.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego mega plage na szybach i piachu,czyściłem i odsysałem ale nic nie pomagało. Ostatecznie wygrałem za pomocą Chemiclean. Bodajże 3 kuracje i od 4 miesięcy ani śladu. To tak w ostateczności polecam bo jak narazie u Ciebie jest tego malutko.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli było tego 5x5 cm to można to było odessać spokojnie z 200ml wody jak nie mniej i nie trzeba by było wlewać tego z powrotem do zbiornika,ja bym się bał ze jeszcze bardzoej to rozsieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był dziwny przypadek z cyjano mianowicie jak odsysałem to na bieżąco to sie rozprzestrzeniało po kawałku skały. Rzecz jasna nie wlewałem wody do akwa z powrotem . Poczekałem pare dni aż zrobił się z tego taki grubszy nalot i wtedy odessałem. Odpadało to praktycznie plackami i skalała została czysta. Odessałem może max 5 litrów i nalałem świeżej solanki . Znikło i na razie nie pojawia się . Może trzeba po prostu poczekać i wtedy to zebrać. U mnie skała była dosłownie buraczkowa na płaszczyźnie 5 cm na 10 cm i placki ładnie odchodziły w całości .

Wiadomo każdy przypadek jest inny a u mnie tak sobie poradziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj to odessałam bez problemu, ładnie wszystko zeszło, teraz czekam jak wróci to się będę dalej załamywać :wallbash:


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wyluzuj. Taka mała "kępka" to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że wielki problem to nie jest, ale zawsze jakiś,byle nie urósł, lubię mieć wszystko ok, pewnie zresztą jak każdy :)

Aga


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.