Skocz do zawartości
luft

Koralowe urozmaicenie diety ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Temat stworzony dla podjęcia dyskusji nt ryb i ich diety. Dwoimy się i troimy, aby zapewnić rybom urozmaiconą dietę. Pomijając gatunki ewidentnie gustujące w jedzeniu korali są też i takie, którym wg nas "odbija palma" i zaczynają jeść nie tylko mrożonki będąc "jaroszami", ale też nagle lub po jakimś czasie dostrzec mozecie, że dany pupil zjada Wasze kolorowe cukiereczki koralowe. I tutaj jest pole do dyskusji. Np dlaczego nieprzewidywalny hepatus bierze się za jedzenie zoa, czy podskubywanie lpsów? Czy można temu zaradzić. O czym często się zapomina prowadząc akwarium?

Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stworzony dla podjęcia dyskusji nt ryb i ich diety.

o moich pupilach w akwarium złego słowa nie powiem , jakie są rybki każdy widzi jak je kupuje , do własnego gniazda sie nie s.. wiec nie bedę na nie donosił wszem i wobec , cieszę się że mają apetyt , czasami wykraczajacy poza przyjęte normy , cza z tym żyć i im dać odrobinkę luzu w tej szklanej celi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem ,iż należy być wyrozumiałym , i dać im trochę luzu , ale nie za bardzo , tym bardziej jak zakupiony brzydal ( w wiadomym celu ) , zamiast aiptasi zjada piękną acanastrea , która kosztuje cztery razy tyle , co on . Tym bardziej jeszcze gdy wspomniany brzydal nie zjadł ani jednej aiptasi podczas swojego pobytu w szklanej celi :police: . Ja wszystko rozumiem - ale cierpliwość kiedyś się kończy :rant: :rant: :rant: .

Pozdrawiam

Paweł

Ps. Poprawiłem błędy :blushing: , a Ty popraw swoje :rtfm:

Edytowane przez PABLO 123 (wyświetl historię edycji)

http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumię ,iż należy być wyrozumiałym , i dać im trochę luzu , ale nie za bardzo , tym bardziej jak zakupiony brzydal ( w wiadomym celu ) , zamiast aiptasi zjada piękną acanastrea /ciach/

dlatego ja nie kupuję brzydkiego brzydala tylko piękną rybkę brutala aurigę i jak zrobi swoje to ją puszczam dalej w obieg po akwariach niech czyni swą powinność . A jak będzie za jakiś czas na powrót potrzebna przygarnę ją znowu do siebie na kilka tygodni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem jak można pisać "rozumię".... ehhhh... byle do wiosny.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że ktoś uzewnętrzni się z głębokimi przemyśleniami popartymi jakąś historią + menu i co udało się dzięki temu wyeliminować, czy poprawić. Mam nadzieję, że jeszcze taki post się pojawi :) Póki co zadowolić się muszę stwierdzeniem z którym się zgadzam - zwierzak to nie robot i nie można go zaprogramować, czy przemalować wg własnego widzi mi się. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmiąc ryby często zapomina się, że są to stworzenia morskie i wymagają pokarmu, jak najbardziej zbliżonego do naturalnego. Jeśli ktoś karmi ryby wyłącznie artemią, wodzieniem itd... to nie powinien się dziwić, że rybom brakuje jakiś składników pokarmowych i zaczynają się za nimi aktywnie rozglądać. Przyznam, że bardzo rzadko spotykam w moich akwariach ryby, które prezentują nietypowe dla siebie zachowania pokarmowe. Moim zdaniem przyczyną jest fakt, że karmię je pokarmami zbliżonymi do tego, co jedzą w naturze: kryl pacyficzny i atlantycki, mysis, calanus, cyclopEeze, ikra ryb morskich i homarów itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to nie ma znaczenia czy to jest artemia, kryl, lasonogi czy cokolwiek innego.

Ja się nie pieszczę z rybami w ten sposób bo natura też tak nie rozpieszcza. Co złapie to jego.

U mnie nawet małe ryby nauczyły się rozdrabniać i jeść np. lasonogi. Żółtek przy takiej diecie w końcu wziął się za porządne czyszczenie akwarium z glonów.

Dla korali zmiksowana zupa z mrożonek i sproszkowany suchy pokarm. W porze karmienia aż im się polipy trzęsą :)

Edytowane przez zulus (wyświetl historię edycji)

Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zulus, jestem pewien, że AquaManiac nie miał na myśli problemów z rozdrobnieniem ale to, że inny skład ma pokarm pochodzący z wody słonej a inny ze słodkiej.

Trudno nie przyznać mu racji - ja też myślę, że zwierzęta morskie, karmione (w sposób urozmaicony) pokarmami morskimi nie będą kombinować i szukać innych źródeł brakujących składników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.