Skocz do zawartości
siwy811

Babelki

Rekomendowane odpowiedzi

A mianowicie mam problem z babelkami powietrza na skale i podlozu sa czyste przezroczyste prawie takie same jak przy cyjano tylko ze cyjano nie ma ani sladu czysto wszedzie (mialem kilka miesiecy temu) bable sa wszedzie, pojawiaja sie za dnia przy swietle, dodam ze parametry w normie kH 8.2, Mg 1350, Ca 430, PO4 0.008, NO3 8 i spada probuje obnizyc do minimum, nie mam problemu z zadnymi glonami. Czy macie panowie lub panie pojecie co to moze byc. Wstawil bym zdjecie ale za bardzo ich nie widac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiał bym fotosyntezę :) Jakieś glony raczej zawsze są , choć niekoniecznie widoczne jako wielkie zielone frędzle.

btw - z PO4 się nie pomyliłeś z miejscami po przecinku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemu z glonami nie masz, ale glony są. To że są, to nie znaczy że będą zaraz wielkości trawy na sawannie bujającej z prądem wody. Lekki meszek prawie niewidoczny na skałkach wystarczy. Jest światło, jest glonik, jest fotosynteza, to są i bąbelki. Zbiornik chociaż masz dobrze natleniony. Jak nie ma glutów i zmian w zabarwieniu na skałach, to bym się nie martwił.

Ooo, Fox mnie ubiegł.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy wiem ze glony zawsze sa :D ... nie, nie pomylilem sie z PO4 mam trzy testy Red sea reef care, Elos HR i Nyos HS i wszystkie pokazuja to samo pomiedzy 0.000 a 0.008...

Dzieki chlopaki, tak jak mowilem wiem ze sa glony i mialem na mysli ze nie mam wysypu zadnych glonow tak zebym nie mogl ich opanowac, dlatego powiedzialem ze nie mam problemu z glonami ;)

Zero glutow, zadnych zabarwiem tez nie mam, wiec rozumiem ze nie musze sie martwic racja...

Problemu z glonami nie masz, ale glony są. To że są, to nie znaczy że będą zaraz wielkości trawy na sawannie bujającej z prądem wody. Lekki meszek prawie niewidoczny na skałkach wystarczy. Jest światło, jest glonik, jest fotosynteza, to są i bąbelki. Zbiornik chociaż masz dobrze natleniony. Jak nie ma glutów i zmian w zabarwieniu na skałach, to bym się nie martwił.

Ooo, Fox mnie ubiegł.

@siwy811 trzy posty jeden pod drugim co 2 minuty to już naprawdę przegięcie albo używaj opcji "edytuj" albo z głową używaj klawisza "wyślij"

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.