Skocz do zawartości
Robert-reef

Czy to eunica?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie przed chwilą wyciągnąłem ogromnego robala :). Jak wyciągałem go ze skały to rozciągnął się on na około 50cm !

Był pokryty takim gęstym śluzem, chyba za każdym razem jak się wyciąga go na powietrze to się taką gęstą wydzieliną pokrywa.

Podejrzewam że to jakaś eunica ale przeglądając fotki eunic od razu rzucają się w oczy ich mordy zakończone takimi jakby wąsami. Ten mój okaz ma taką malutką główkę z widocznymi dwoma oczkami.

Nie przypomina wieloszczeta bo nie ma igiełek tylko takie odnóża jak stonoga.

Podejrzewam go o zjadanie sarcopytonów, które stawiałem w pobliżu jego nory oraz załatwienie babki cintus, która miała swoją norkę pod skałą z której wyciągnąłem tego robala.

Proszę o identyfikacje...

post-20578-0-17308200-1382564454_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to ta franca Palola viridis http://pl.reeflex.net/tiere/4427_Palola_viridis.htm#kommentar


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbym w dziale ogłoszeń sprzedam, ewentualnie zamienię na odpieniacz BK 250 lub 300, w przypadku 300 zaznaczyłbym, że z moją niewielką dopłatą :baby: . A tak na poważnie, ja niechętnie patrzę na takie stwory w akwarium i sam wolałbym się tego pozbyć, ale są osoby chętne na takie osobliwości :D Taki duży robal to chyba spore obciążenie systemu więc może lepiej jedną rybę więcej, zamiast morskiej dżdżownicy?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki robl to nie obciążenie a wrecz przeciwnie, wyjada resztki i dytrytus. Wieloszczety są bardzo pożyteczne o ile nie są tak duże żeby cię połkąć, wtedy poszatkuj i bedziesz miał kilka małych ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na forum, jest informacja ze psa zjadł !! :smiling:


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze na refleksie ,że na samoa je jedzą :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przysmak... wędzona :).

Moja idzie do klozetu... Wytwarza ona tak dużo śluzu że nie chce mi się jej trzymać w sumpie. Woda w pudełku w którym teraz ona jest przetrzymywana zrobiła sie galaretą :).

Widywałem wcześniej w miejscu jej bytowania takie smugi piasku poprzyklejane do śluzu ale myślałem że to ślimaki, teraz jak patrze jak gęsty to śluz i ile może ta Palola jego wyprodukować to szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ;)

Jak mi padla centropyge bicolor i zdmuchnelo ja do skaly w ktorej siedzi, to nie zdazylem jej wylowic(ryby). Robal rwal mieso jak lwica antylope. "Szczeki" ma potezne jak na swoj gabaryt. Strach podstawiac palucha... niedlugo zmieniam baniak I juz wiem ktorej skaly nie bede przekladal ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.