Skocz do zawartości
Szczepan

Podłączenie powietrza zewnętrzego pod oryginalny odpieniacz RM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - pytanie do osób, które przerabiały oryginalny odpieniacz ReefMax'a: w jaki sposób podłączyliście przewód z zewnętrznym powietrzem pod odpieniacz (przejście wężyka przez obudowę klapki, pokrywę odpieniacza i podłączenie pod sam odpieniek)? Macie może zdjęcia takiego połączenia? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten napowietrzacz co jest w środkowej komorze...?

A tak poważnie, z tyłu pod kubkiem masz łączenie przewodu z kubkiem. I w tym miejscu podpinasz wężyk doprowadzający powietrze z zewnątrz. Ale ja tego u siebie nie stosowałem.

Potem zrobiłem odpieniacz pod pompę AQ1200... wtedy to dopiero zaczęło pienić.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie go trzeba podpiąć :) Interesują mnie patenty na to podpięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy wezyk w ilosci 1m lub wiecej,jesli chcesz powietrze zza okna,zdemontuj stary wezyk,nowy podepnij wewnatrz odpieniacza przy zwezce i wyprowadz go z odpieniacza pod kubkiem z lewej strony (tam gdzie przelewa sie woda). Zeby wyprowadzic go na zewnatrz najlepiej przyciac lub ulamac naroznik klapki pod prawym zawiasem,a jesli nie chcesz nic naruszac,to mozesz wezyk przecisnac przez jeden z otworow wentylacyjnych w tylnej czesci klapki. Na fotkach mozesz zobaczyc,jak to jest u mnie.

Tapniete z notka.

post-13391-1387311100,39_thumb.jpg

post-13391-1387311124,77_thumb.jpg

post-13391-1387311144,35_thumb.jpg


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baszurek ma dobre rozwiązanie, ale odpieniacz regulujesz powietrzem, musisz dać na wężyku jakiś zawór żeby regulować odpieniacz.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Baszurek ma dobre rozwiązanie, ale odpieniacz regulujesz powietrzem, musisz dać na wężyku jakiś zawór żeby regulować odpieniacz.

To wiadomo ;). Ja mam u siebie regulator Aquael-a.

Tapniete z notka.

post-13391-1387312859,53_thumb.jpg


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baszurek - konkretnie i na temat - dzięki Kolego.

Petrus1 - zastanawiam się czy takie ogólno dostępne zaworki dadzą radę? One są raczej przeznaczone do płynów - ich dokładność dawkowania powietrza może być zbyt mała. Popytam w akwarystycznym. Dzięki Koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wypuść wężyk za okno, nie będziesz mieć takich wachnięć PH, na końcu wężyka daj filtr powietrza, ja mam zrobiony ze strzykawki /tłok wyciągnij/ wypełnionej dość luźno zwykłą watą którą zmieniam co kilkanaście tygodni. Wtedy musisz dać zaworek przelotowy na wężyku, najlepiej przy akwarium.

Edit: nie ma znaczenia czy zawór do płynów czy powietrza, zawór to zawór, najlepiej regulowany do napowietrzaczy.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co,Szczepan :). petrus1 - fajny patent z tym filterkiem,zmobilizowales mnie,zeby wreszcie powietrze podac zza okna.Zastanawiam sie tylko,czy zimowa pora,gdy po odwilzy zlapie mroz,ten filterek nie bedzie mi przymarzal? Ale z cala pewnoscia tak zrobie, bo ph wg saliferta mam maksymalnie 8 (i to takie naciagane),a w zime,to juz szkoda gadac...:angry:.

Tapniete z notka.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co,Szczepan :). petrus1 - fajny patent z tym filterkiem,zmobilizowales mnie,zeby wreszcie powietrze podac zza okna.Zastanawiam sie tylko,czy zimowa pora,gdy po odwilzy zlapie mroz,ten filterek nie bedzie mi przymarzal? Ale z cala pewnoscia tak zrobie, bo ph wg saliferta mam maksymalnie 8 (i to takie naciagane),a w zime,to juz szkoda gadac... :angry:.

Tapniete z notka.

u mnie nie zamarza :harhar: a tak poważnie wężyk będzie zwisał pod ciężarem strzykawki więc woda się nie dostanie, a wilgoć z powietrza nie powinna zatkać filtra


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o wyprowadzeniu chwytu powietrza poza akwarium w nadziei o wzrost i większą stabilność ph. Miałbym spory problem z doprowadzeniem wężyka poza budynek. Musiałby mieć z 5 m i biec przez cały pokój i dwie ściany – spora robótka i jeszcze te … krzyki żony – niezły cyrk :) Baszurek – czy zauważyłeś wzrost ph po zamontowaniu wężyka poza akwarium? Z góry – dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem o wyprowadzeniu chwytu powietrza poza akwarium w nadziei o wzrost i większą stabilność ph. Miałbym spory problem z doprowadzeniem wężyka poza budynek. Musiałby mieć z 5 m i biec przez cały pokój i dwie ściany – spora robótka i jeszcze te … krzyki żony – niezły cyrk :) Baszurek – czy zauważyłeś wzrost ph po zamontowaniu wężyka poza akwarium? Z góry – dzięki. Pozdrawiam.

Nie,poniewaz to jest dalej to samo powietrze,ktore jest w pomieszczeniu. Generalnie,to od zawsze mialem problem z niskim ph (mierzone tylko salifertem) i jak w lato na upartego wynik testu bylo mozna interpretowac jako 8,tak zima jest to 7,7 -7,8. Od wczoraj wezyk wywalony za okno i zobaczymy:). Zrobilem test po 15 godzinach i ph 7,8,mysle,ze jesli ma to pomoc we wzroscie,to potrzeba na to kilku dni. Ale oprocz ewentualnego wzrostu mam nadzieje,ze powinno miec to tez wplyw na zdecydowanie wieksza stabilnosc ph. Po swietach napisze,czy jest jakis efekt.

Tapniete z notka.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że jednak różnica będzie. W standardzie powietrze jakby kręci się w obiegu zamkniętym. Szkoda :( Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.