Skocz do zawartości
felek

[S][Trójmiasto] Akwarium 432l + 180l sump - NA CZĘŚCI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie myślałem że kiedyś do tego dojdzie ale padło i na mnie :crybaby:

Przez koszmarne zrzędzenie losu poleciała mi praktycznie cała obsada spsowa to co zostało znalazło nowe domy. Miałem nadzieję że podniosę się z tego i wyprowadzę akwarium na prostą ale po ostatnim wyjeździe kiedy to poszedł mi termostat w grzałce (31,5*C przez ponad 10dni ) już mi się odechciało. Długo się nad tym zastanawiałem ale co zrobić , baniak idzie na sprzedaż.

Akwarium 120x60x60 przód i lewy bok Opti White reszta Guardian klejone bezbarwnym sylikonem zamówione w firmie Myciok tak samo jak sump 90x45x45(klejone zwykłym czarnym) . Przednie szyby wolne od zarysowań - bardzo o to dbałem . Akwa z zewnętrznym kominem na prawej ścianie - 3 śrubunki : 2x 32mm na spływ i rewizję i 25mm na powrót . Stelaż stalowy, spawany z profili 20x40x2. Nowa szafka z płyty mdf lakierowanej na wysoki połysk ( kolor szary grafitowy) + korona . Nigdy nie zamontowane - wystarczy poskręcać. Kupione w czerwcu a ze względu na moje wyjazdy , tylko przymierzyłem a dla wygody osób obsługujących akwarium podczas mojej nieobecności płyty schowałem do szafy - leżą tam od tych 2 miesięcy.

Tak wygląda to teraz :

20140903_191148.jpg

Akwarium ma trochę ponad rok. Na początku było sporo przygód - największą była chyba całkowita wymiana felernej skały oddającej do wody fosforany na początku tego roku. W głównym akwarium aktualnie około 25kg suchej skały, w sumpie jeszcze ze 20kg( bardzo fajne i kształtne kawałki - jest kilka ciekawych talerzyków a jeszcze 2 spore - koło 5kg leżą suche - nie zmieściły się już ). Jakieś 30kg może trochę więcej żywego piasku koralowego .

Zbiornik nastawiony na SPSy i w taki też sprzęt wyposażony :

Odpieniacz : White Skim 200 ( by Sebastek ) - na nowej (2miesięcznej) pompie Aqua Nowa 10000 , poprzednia siadła podczas mojego wyjazdu ( była to AN 6500 , czyli model niższa od teraźniejszej tamta ciągnęła 1500l/h powietrza 3500l/h wody także ta mocniejsza spokojnie wystarczy na SPS i trochę większą obsadę ), kiedy akwarium było w formie, karmiłem 4 niepłukane kostki + 1/2 liścia nori dziennie , co 2 dni łyżeczka Reef Pearls a raz w tygodniu miks z 3-4mrożonek ( różne planktony , ikra itp) a fosforany nie przekraczały 0,08 .

Lampa : Aquario 8x54W T5 - świetlówki wymieniane pod koniec czerwca także praktycznie nowe ( szczególnie że od połowy lipca świecę tylko 3 parami , jedna para świeciła tylko 2 tygodnie ) ,

Oświetlenie nocne z paska LED 1m .

Obieg : NJ 4500 , podłączona do powrotu na wężu ,

Cyrkulacja : 2 x Tunze 6095 kupione w styczniu tego roku, oczywiście na gwarancji , regulowana moc i możliwość podłączenia do sterownika , największą zaletą są ich niewielkie gabaryty ,

są jeszcze 2 x JVP - 5000l/h i 1x JVP -6000l/h ( aktualnie JVP nie pracują w akwarium )

Automatyczna dolewka Aqua Trend + Newa Maxi 500 - pompa kupiona miesiąc temu , zbiornik na dolewkę 50l zamykany od góry ( woda dodatkowo nie paruje )

Aqua Medic - Reefdoser RD3 - 3 pompy, praktycznie nie używany

Tak wygląda sump :

20140903_191301.jpg

Obsada:

Zebrasoma Desjardini - zdrowa, pięknie wybarwiona i dobrze odżywiona ( je z ręki ) , koło 15cm , już nie rośnie , u mnie od roku , ma około 2-3lat

Chelmon Rostratus - kupiony w kwietniu, bardzo żwawy , je mrożonki i co najważniejsze aiptasje ( po to go kupiłem, z początku nie był za chętny ale teraz jest już czysto - a miałem prawdziwy armagedon ) , nie tyka koralowców

Acanthurus Olivaceus - pocieszna rybka, jeszcze mała ( jakieś 6-7cm) , w szacie młodocianej - czyli żółtej , w akwarium od 2 miesięcy, je (a raczej pochłania ) wszystko , podczas wprowadzenia obyło się bez żadnej ospy,

Salarias Fasciatus - ładny,spasiony, ze mną od początku, miesiąc temu zaczął jeść mrożonki

4 x Pseudanthias Squamipinnis - w tym jeden samiec , jeden z nich nadal nie jest przekonany do płatków , ale też nie próbowałem specjalnie ich do tego namawiać ( płatki sypałem bardzo sporadycznie) , puki co nie za duże sztuki

Labroides Dimidiatus - ma trochę nie równo pod sufitem ale spełnia swoje zadanie , raz wyskoczył z akwa

2x Lysmata Amboinensis - Parka , regularnie składają larwy ( więc jakby ktoś chciał się pobawić w odchów to żaden problem... )

Diadema Setosum - mała , przez te jamy w mojej skale i jej usilne pruby wejścia do nich a później wyjścia trochę przerzedziły się jej igły ( musiałem jej pomóc się uwolnić)

Rozgwiazda piaskowa - idealnie spełnia swoje zadanie

Jest jeszcze kilka nassariusów, od groma turbo ( mnożą się na potęgę) i kilka ślimaków glonożernych których nazwy nie pamiętam . W sumpie Clibanarius sp ( w akwa , przestawiam szczepki ) , 2 ostrygi - mam je już 5 miesięcy

W sumpie od groma mysis, kiełży i innego cuda , skała dosłownie się od tego rusza , jest też sporo rurówek , oddech smoka 7x7cm i jakiś glon który wyrósł ze skały ale nie umiem go zidentyfikować 15x15cm ( gęste , grube 2-3mm łodygi )

Koralowce:

3 spore skałki z briareum - 2 wielkości pięści , jedna nawet trochę większa , trzecia mniej więcej 7x5cm )

4 x kolonie zoa wszystkie po około 50szt , na osobnych skałkach (piękne zielone, czerwono-różowe, pomarańczowe z brązowymi rzęskami i niebieskie z granatowymi rzęskami , jest jeszcze mała szczepka - 6szt pomarańczowych z zielonymi rzęskami )

2x sinularia fluo na podstawce- różne gatunki , obie po 10cm wysokości - jedna bardziej rozgałęziona - aktualnie skóruje

Pseudogorgonia - ogromna 30x40cm na

Goniastrea - około 60-70mordek, o dziwo bardo wytrzymała 15x15cm

Muzgowiec z dwoma rhodasticami na jednej skałce 10x12cm

Euphyllia paraancora - 10-12 mordek

Euphyllia glabrescens - zostały tylko 4 główki

Jest jeszcze trochę favi fluo , która odżywa ze szkieletu ( aktualnie z 5-6 mordek )

20140903_193754.jpg

20140903_193909.jpg

DSC_0384.jpg

20140903_191522.jpg

DSC_0409.jpg

Jest jeszce od groma sprzętu , począwszy od czyścików, skrobaków, siatek, klipsy na nori, testy saliferta ( NH4, 2x NO2 , 2x NO3, 2x PO4 , 2x MG , pH, KH, Ca ) - ważność testów min. do 2016, CA i KH do 2018.

Milwauke z nowym opakowaniem reagentów , refraktometr, spławik, 2l węgla , 1l DI (węgiel i żywica jeszcze nie otwarte) , 3/4 opakowania 1l PhosGuard , 1/2 opakowania Algeax , 2 buteleczki atramentu (jedna w połowie użyta ), duży chemiclean ( na 3407l , użyta dawka na 500l ) , sporo płatków i nori , zapas mrożonek na parę miesięcy , jest jeszcze sporo dupereli , jakieś małe pompki, brzęczyki , rurki, wężyki , sól i jaja do hodowli artemi, świeżo napoczęta butelka czystej do vodka method , resztę prochów do balinga ( Ca, KH , sól bez NaCl ) i inne cuda przydatne przy akwarium . Zapomniałem jeszcze o filtrze osmozy ( 3 prefiltry , membrana wymieniona w maju , di - dokładam prefiltry na 2 kompletne wymiany , jest jeszcze kilka ale bez węgla ) i elektronicznym mierniku TDS .

Akwarium przed katastrofą w końcu się ustabilizowało ( cyjano ostatni raz w maju , później było dino ale zeszło) , regularne podmianki na Aqua Forest rafowej, bez probiotyków ( jeden 25kg karton w zestawie, jeszcze nie napoczęty ), widać było przyrosty a i kolory były całkiem dobre.

Nowemu właścicielowi pomogę w przenosinach i instalacji w nowym miejscu, również później będę służył radą osobiście czy to korespondencyjnie ( jeśli akwa pojedzie gdzieś dalej ).

Cena jaka mnie interesuje za całość to 9000zł - do negocjacji .Propozycje przesyłajcie na priv .

Przy odrobinie pracy i czasu można wyczarować na tym zestawie na prawdę cudo, oto jak wyglądało akwarium przed pogromem:

DSC_0381.jpg

Jeszcze ostatni filmik

Po więcej informacji i szczegółów czy zdjęć zapraszam na priv lub na mój dziennik

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez felek (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłajcie na PW swoje propozycje cen , rozpatrzę wszystkie rozsądne .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie na części

Życie :

1. Zebrasoma Desjardini - 180zł

2. Chelmon Rostratus - 180zł

3. Acanthurus Olivasceus - 180zł

4. Salarias fasciatus - 50zł

5. 4 x Pseudanthias Squamipinnis - 120zł ( tylko razem )

6. Labroides Dimidiatus - 50zł

7. 2x Lysmata Amboinensis - 100zł

8. Rozgwiazda piaskowa - 50zł

9. 2 x sinularia - 60zł za obie

10. 4 x zoa - 160zł za wszystkie kolonie + gratis mała szczepka 7 polipów

11. 3 skałki z briareum - 120zł

12. Goniastrea - 150zł

13. Mózgowiec z dwoma rhodastic na skałce - 100zł

14. Gorgonia - 160zł

15. Euphyllia paraancora - 130zł

Piasek 25-30kg - 250zł

Żywa skała - 27kg w głównym i 30kg w sumpie - 25zł/kg lub całość za 1250zł

Sprzęt :

1. Akwarium + stelaż + sump + hydraulika + zbiornik na dolewkę + szafka - 2250zł

2. 2x Tunze 6095 - 600zł za szt. 1100zł za obie.

3. 3x JVP - 100zł

4. New Jet 4500 - 250zł

5. Odpieniacz - 1100zł

6. Automatyczna dolewka + pompa Newa Maxi 500

7. Lampa - 700zł

8. Oświetlenie nocne LED - 50zł

9. Pompy dozujące - 750zł

10. Filtr odwróconej osmozy + DI + 10wkładów ( 5x 1micron , 5x 5micron ) + 2 x wkład węglowy - 250zł

11. Miernik TDS Dual - 60zł

12. Milwaukee + 16 reagentów - 200zł

13. Refraktometr - 100zł

Życie tylko odbiór osobisty ( ostatecznie rozważę wysyłkę), do sprzętu pierwszeństwo z odbiorem osobistym .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.