Skocz do zawartości
igor1980

pokarm dla różnych korali

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem akwarium. Nabyłem ostatnio kilka korali, i mam pytanie czy jest jakiś jeden pokarm którym można dokarmiać różne koralowce, np:

xenia, zoa, gorgonia, pseudogorgonia, euphyllia, rhodactis.

na allegro znalazłem Fauna Marin Ultra min F.

Z opisu wynika że nadaje się chyba do wszystkiego ( ale czy do niczego również? ).

A może mrożony plankton?

proszę o sugestie.


ryby: Labroides dimidiatus, Pseudocheilinus hexataenia, Chromis viridis x10, Zebrasoma veliferum, Valenciennea puellaris

korale: Capnella, Caulastrea curvata, Discosoma, Rhodactis, Zoanthus, Xsenia, Gorgonia, Briareum, Pseudogorgonia, Euphylia paraankora,Euphylia yaeyamaensis, Euphylia ancora, Euphylia glabrescens Lobophytum, Parazoanthus, Gonipora, Hystrix, Clavularia viridis. Sarcophyton, Ricordea florida, Echinopora, Sinularia, Lobophyllia corymbosa, Lobophyllia rainbow, Blastomussa wellsi,Blastomussa merletti, Caulastrea echinulata,Caulastrea furcata, Acanthastrea echinata, Duncanopsammia axifuga, Turbinaria,Montipora Capricornus, Pocilipora, Stylophora,

inne: Entacmea quadricolorx2, Lysmata amboinensisx3, Archaster angulatus, Blue hermit crab, Tectus Fenestratus, Mespilla globulus, Strombus sp., Ophiolepis superba, Anemonia viridisx2,

e82224c9727bb7685812ea5f1715d41au488a451.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożony plankton czerwony, zielony, dobne ikry i jaja wszelkich stworzeń morskich, drobna artemia - to z mrożonek, a z suchych to za bardzo nie wiem ale AF ma w ofercie CoralFood i RicoFood jest też ReefPearls. Są też pokarmy w płynie ale niech się w tym temacie wypowiedzą Ci, co używają:)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam reefpearls kosztuje co prawda ponad 50 pln bo chyba 52, ALE torebeczkę kupiłem chyba ze dwa lata temu i jeszcze mam ....połowę, pamiętam, że jak kupowałem to mi się wydawało, że przepłacam i za miesiąc będę musiał nową kupić, ale sprzedawca twierdził, że to "na lata" jest .. i miał rację :). Daję szczyptę jak mi się przypomni, wprost w strumień pompy cyrkulacyjnej, ale nie częściej niż 2 razy na tydzień oprócz tego to co ryby jedzą czyli spirulina i mrożonki... aaa i podczas karmienia nie wyłączam odpieniacza, obiegu, światłą, grzałki i nie robię tego w nocy dwie godziny po pełni księżyca... tylko tak jak napisałem - jak mi się przypomni... aaa i jeśli się nie mylę to trzeba uważać z tymi pokarmami, bo w zbyt dużej ilości mogą mieć negatywny wpływ na parametry wody....

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam H2Ocean Pro dla SPS-ów i dla LPS-ów, RedSea Reef Energy AB, i różne mrożonki BCUK Aquatics. Myślę, że pomysł stosowania jednego pokarmu nie jest najlepszy, jeżeli dobrze rozumiem intencje wynikające z postawionego pytania.

Nawet najlepszy pokarm jeżeli używać tylko jednego nie jest dobrym rozwiązaniem bo nie jest w stanie dostarczyć wszystkich substancji odżywczych o co trudno w warunkach sztucznych jakie panują w akwarium. Dochodzi do tego jeszcze zróżnicowanie sposobu pobierania pokarmu chociażby ze względu na jego wielkość.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokarmem do wszystkiego jest pewnie jak z klejem uniwersalnym, niby działa ale lepszy jest ten dedykowany. Ja osobiście stosuję JBL koral fluid - to własnie taki podstawowy ogólny pokarm, i nawet chyba działa, przyrosty są zauważalnie większe. Ale czy kolory lepsze to już nie jestem pewien, ale to bardziej zawiła sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Tak sobie kombinuję że Fauna Marin Ultra min F. będę sypał za pomocą pipety bezpośrednio nad euphyllie, claustrea, ewentualnie zoa, a czerwony plankton rozpuszczę i puszczę w obieg to xenia, gorgonia, pseudogorgonia, rhodactis powinny wyłapać co będzie pływać z prądem.

A właśnie, co z płynnymi pokarmami. Ktoś używał?


ryby: Labroides dimidiatus, Pseudocheilinus hexataenia, Chromis viridis x10, Zebrasoma veliferum, Valenciennea puellaris

korale: Capnella, Caulastrea curvata, Discosoma, Rhodactis, Zoanthus, Xsenia, Gorgonia, Briareum, Pseudogorgonia, Euphylia paraankora,Euphylia yaeyamaensis, Euphylia ancora, Euphylia glabrescens Lobophytum, Parazoanthus, Gonipora, Hystrix, Clavularia viridis. Sarcophyton, Ricordea florida, Echinopora, Sinularia, Lobophyllia corymbosa, Lobophyllia rainbow, Blastomussa wellsi,Blastomussa merletti, Caulastrea echinulata,Caulastrea furcata, Acanthastrea echinata, Duncanopsammia axifuga, Turbinaria,Montipora Capricornus, Pocilipora, Stylophora,

inne: Entacmea quadricolorx2, Lysmata amboinensisx3, Archaster angulatus, Blue hermit crab, Tectus Fenestratus, Mespilla globulus, Strombus sp., Ophiolepis superba, Anemonia viridisx2,

e82224c9727bb7685812ea5f1715d41au488a451.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.