Skocz do zawartości
yellow

Ciasne ale własne (63l)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszedł czas na deczko większy zbiornik i nastąpiła przeprowadzka do 63l brutto akwarium.

Zbiornik : 45x40hx35

Oświetlenie : 120W LED skręcone na ok 50%

Cyrkulacja: Kaskada fnz3(Saechem PhosGuard , Chemi-Pure Elite) i koralia 900

Odpieniacz : resun sk300

Grzałka : 50 W

Żywa skała ok 3,5 kg plus dołożone ok 3 kg suchej

Piasek ok 2 kg plus dołożone ok 2 kg

Woda z mniejszego zbiornika a reszta świeża solanka

Zwierzaki : 1 mały błazenek , krewetka debelius , ok 10 slimaków columbella , euphylia , zoa zielone i różowe oraz małe szczepki caulastrei , cladielli , capnelli .

Rady i uwagi mile widziane ;)

Kilka fotek , jakosc słaba bo robione telefonem.

1598111_DSC_0032.JPG

1598114_DSC_0051.JPG

1598112_DSC_0039.JPG

1598113_DSC_0044.JPG

Edytowane przez yellow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm może "wyczarować" panel filtracyjny, napakować ceramiki + odpieniacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy robić cotygodniowe podmianki juz czy sie jeszcze wstrzymać ?? Bo teraz chyba powinno na nowo być dojrzewanie , zgadza się?

I co z odpieniaczem włączać go czy na razie nie ma potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ładny zbiorniczek podmianka najwcześniej po miesiącu od startu puki co cierpliwie obserwuj, odpieniacz jak najbardziej odpal i melduj na bieżąco powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się nalot na suchej skalę i piasku wiec postanowiłem zrobić testy.

NO3 ; 5

NO2: 0,25

PO4: 0

Reszty nie mierzylem bo chyba narazie nie ma potrzeby.

Mam też problem z odpieniaczem bo w ok 8 godz wywala kubek wody lekko zabarwionej a powinien chyba syf? Czy mylę się? Wodę uzupelnilem solanka swieżą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"wywala kubek wody lekko zabarwionej"

czyli źle ustawiony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej na pewno babkę kopiącą masz sporo piachu a dla niej to idealne warunki do kopania, przesiewania i przenoszenia dzięki temu eliminuje strefy martwe, będziesz miał czysty piach i przy okazji ubawisz się po pachy obserwując zwierzaka.

W swojej 70-tce posiadam błazenki , chromisy (tu masz kilka ras do wyboru) pterapogony,posiadałem także babkę koralową żółtą nieduża rybka bardzo przyjemna ciągle widoczna z przodu zwłaszcza w górnych partiach korali.

Generalnie winno się mieć zwierzaki które ładnie wyglądają ale także te mniej efektowne które w akwarium pracują usuwając np.glony,aiptazię,czyszczą zwierzaki z pasożytów itd ajważniejsze żebyś nie przesadził z liczebnością :thumbup: powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 6 rybek i myślę że to max przy 70 litrach błazny i tak siedzą praktycznie w jednym miejscu, pterapogon pływa między kryjówkami natomiast chromisy po całym akwa.Jest jeszcze brzydal który jest mistrzem kamuflażu i wypływa tylko do jadła tak więc widzisz nikt sobie nie przeszkadza inaczej każdy zwierzak znajdzie swoją miejscówke w akwarium.

Oczywiście ilością ryb u mnie nie sugeruj się mam obecnie odpalonego miniflotora który z taką ilością rybek i wydalanego białka radzi sobie wyśmienicie postępuj "małymi krokami" melduj i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem malutkiego ocelarisa i zamowilem kolejnego bo pozostałe były już dość spore.

Zastanawiam się czy obecna cyrkulacja jest wystarczająca czy pokusić się jeszcze o dolozenie jednej korali 900?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrimisy odradzam, to są spore ryby i do tego agresywne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :

Oświetlenie zostało zmienione na chinskie LED-y i jak dla mnie świeci ładniej . 120 W skręcone na ok 50% .

Do akwarium narazie nowych zwierzakow nie dawałem poza błaznem gdyz zaczeło wyłazic troche glonów mimo żadnych zmian parametrów. Miesiąc temu zamowiłem w kilka nasariusów (wciąż czekam) mam nadzieje że gdy piasek bedzie dobrze przekopywany to tez troche moze na te glony wpłynie ...

Kilka fotek ( telefonem)

1924610_11008931_792918147469238_879585366_n.jpg

1924611_11014701_792918120802574_36658997_n.jpg

1924608_10968071_792918137469239_1665366893_n.jpg

1924609_10968071_792918144135905_1940038262_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo musze dac sobie spokoj z akwarystyka morska . Praca za granica mi sie zmienila i mam czeste dluge urlopy w pl i nie ma kto sie akwarium wtedy zajmowac. Wiec sila wyzsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.