Skocz do zawartości
Pawcio95

Nowe większe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich drogich forumowiczów, morszczukiem jestem od roku, posiadam kwadracik 45x45x45 i chciałbym założyć nowy drugi zbiornik tez kwadrat tylko mam tu właśnie dylemat jakie rozmiary powinien mieć by można było trzymać ryby większych gatunków oraz żeby efekt był przyzwoity

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dodam jeszcze ze myślałem nad. Rożnymi wersjami 60x60x60 70x70x70 oraz 100x100x60 jak i 100x100x100

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100x100x100!!!! Taki baniak robił by MEGA wrażenie. Ale obsługa takiego kloca to nie lada wyzwanie.

Dla większych rybek lepszy jest baniak długi i głęboki, żeby miały się gdzie rozpędzić i jak zawrócić przynajmniej tak mi się wydaje.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5c05c46cd67138d5d616f0b92670fbf9.jpg

Aktualnie posiadam taka mała kosteczkę z Kaskada i lampa Zetlight

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

8240ed1aa7e488eef5ed5faba55a0d40.jpg49ad9b49ec1d9ca771de301c3ee0b380.jpg16e35bae03615880ac52cff3d6d083bb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co rozumiesz obsługa ? W sesie wejście do niego i bawienie sie z przyklejaniem korali czy utrzymanie zbiornika w porządku pod względem Parametrów? Właśnie długi i szeroki to moze aż taka wysokość nie jest potrzebna ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100cm wysokości zbiornik robiłby wrażenie, ale obsługa byłaby bardzo trudna. Coś przesunąć, poprawić przy dnie będzie możliwe tylko używając jakiegoś chwytaka. Jak chcesz jakieś większe ryby to kostka nie jest dobrym pomysłem. Ryby raczej wolą pływać w poziomie niż góra dół, a co za tym idzie ważniejsza jest powierzchnia, długość, niż wysokość. O jakiej objętości zbiornika myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka kostka tak, 100x100

ale

z kominem na samym środku, rybki pływają dookoła, a akwarium oglądane z 3 ston, a najlepiej z 4 :)

takie cuś

http://nano-reef.pl/topic/72042-sprzedam-zbiornik-kostka-567l/

albo nie rób kostki i zrób 200x50x100 wysokie :D

sam bym takie zrobil, ale nie wniosę do domu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 80 cm wysokości problemy z ustawieniem czegoś na dole , bez drabiny nie da rady .Jeszcze oświetlenie> chyba HQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o objętość to nie mam założonego progu chciałbym zeby ryby czuły sie dobrze tez myślałem zeby lepiej było dłuższe i szerokie niż wysokie, a co do wysokości to jaka odpowiednia 60? I szerokość 100 czy większa ? Czy moze mniejsza ? Najpierw myślałem o kwadracie na środku pokoju w biurze ale równie dobrze moze byc prostokąt przy ścianie tylko pytanie jaka szerokość zeby ryby mogły sobie popływać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz mam kostkę i widzę ze rybki pływają sobie do Okola ładnie i pierwsza myśl miałem na kostkę tez tylko większa

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokość 100 to już wypas. Wysokość 60 albo 65. Daj jeszcze długość coś pod 2 metry i będzie mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaże Ci różnice hehe

akwarium, no ładne :)

post-16958-0-81711600-1452721898_thumb.jpg

i

AKWARIUM

post-16958-0-27210300-1452721962_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i też są pewnie takie wydatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tam

zamiast robić 200x100x50h robisz 200x50x100h !! litraż ten sam, a różnica jak wyżej :dj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak np: 160 x 90 x 70 ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi a twoje na zdjęciu jaki litraż ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi dobrze ci radzi ,nie baw się w niskie akwarium bo to ni hu hu wygląda

efekt daje wysokość zbiornika,to ma być akwarium a nie oczko wodne w parku :thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób wysokie na 1.5 metra. Zadowolisz niektórych na forum. ;)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium powyżej 80 cm wysokości stosuje się szkło o grubości przynajmniej 19 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie na Bogoto przesiadka hehe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a jest tu ktoś kto robi odpieniacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo nie ,lepiej zrób 20cm wysokie to niektórzy się posikają ze szczęścia,i będziesz miał wtedy mnóstwo westchnień ahhhh uuuumm oooooooh :rofl:

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium o tych wymiarach jest istotnym elementem wystroju domu, mieszkania. Pytasz nas o akwarium a nikt nie wie gdzie to ma stać. może być tak że ludzie będą cie klepać po ramieniu i zachwycać się wymiarami a dla ciebie będzie tylko kłopotem bo zajmie pól pokoju, będzie nie pasowało do pokoju, przytłoczy i na co dzień będziesz się z nim źle czuł. Dla mnie akwarium powinie być dopełnieniem pokoju niczym cudowny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium o tych wymiarach jest istotnym elementem wystroju domu, mieszkania. Pytasz nas o akwarium a nikt nie wie gdzie to ma stać. może być tak że ludzie będą cie klepać po ramieniu i zachwycać się wymiarami a dla ciebie będzie tylko kłopotem bo zajmie pól pokoju, będzie nie pasowało do pokoju, przytłoczy i na co dzień będziesz się z nim źle czuł. Dla mnie akwarium powinie być dopełnieniem pokoju niczym cudowny obraz.

Masz racje generalnie będzie stało w moim prywatnym pomieszczeniu ,,biurze" w skład którego wchodzi powierzchni o powierzchni 100m2, jest to jak gdyby 1/3 piwnicy, tu przychodzą moi znajomi i kontrahenci, tak naprawdę czy to będzie stało na środku czy przy ścianie obojętne, np w domu mam 1 akwarium morskie na biurku 100l, 1 w salonie 600l i teraz myśle o gabinecie generalnie pokój 10x10 i bardziej służy jako loby bar, usiąść zapalić wypić dobry trunek i porozmawiać, i tak ostatnio przy lampce dobrego wina rozmarzyłem się i postanowiłem że zrobię sobie i tu akwarium i pytanie czy lepiej strzelić na ścianie czy na środku pokoju

a teraz pytanie czy macie kogoś kto jest w stanie zrobić dobry od pieniacz i lampę ? czy raczej kupić coś o znanej marce ? jak BK czy Deltec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi a twoje na zdjęciu jaki litraż ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wiem o które zdjęcie Ci chodzi..

Ale moje nowe akwa ma wymiary 180x60x85 h 920 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje generalnie będzie stało w moim prywatnym pomieszczeniu ,,biurze" w skład którego wchodzi powierzchni o powierzchni 100m2, jest to jak gdyby 1/3 piwnicy, tu przychodzą moi znajomi i kontrahenci, tak naprawdę czy to będzie stało na środku czy przy ścianie obojętne, np w domu mam 1 akwarium morskie na biurku 100l, 1 w salonie 600l i teraz myśle o gabinecie generalnie pokój 10x10 i bardziej służy jako loby bar, usiąść zapalić wypić dobry trunek i porozmawiać, i tak ostatnio przy lampce dobrego wina rozmarzyłem się i postanowiłem że zrobię sobie i tu akwarium i pytanie czy lepiej strzelić na ścianie czy na środku pokoju

a teraz pytanie czy macie kogoś kto jest w stanie zrobić dobry od pieniacz i lampę ? czy raczej kupić coś o znanej marce ? jak BK czy Deltec ?

noo jak to ma być reprezentacyjne miejsce to tym bardziej nie może być niskie, bo to będzie pośmiewisko a nie dekoracja

tylko i wyłącznie wysoki baniak :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.