Skocz do zawartości
ksrekin

AmQuel plus firmy KORDON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy słyszał ktoś o tym preparacie. Jakieś plusy, minusy. Co to wogóle jest bo widziałemm filmik na youtubie jak w przeciągu 5 min zbił no3 z 40 do 0.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuzylem w Reefmaxie opakowanie tej soli,podobno z

bija NO3,trudno jest mi powiedziec,czy skutecznie,bo generalnie w RM-ie NO3 caly czas bylo w ryzach (2-3 ppm),zarowno na tej,jak i innych solach. Ca i Mg praktycznie nie mierzylem,wiec trudno jest mi cos powiedziec,jesli chodzi o te parametry. Korale (miekkie i LPS) wygladaly podobnie,jak i na innych solach,ani lepiej,ani gorzej. Sol sie nie zbrylala,dobrze rozpuszczala,wiec tu nie mozna sie niczego czepiac. Jednak,co do cudownych wlasciwosci,jesli chodzi o zbijanie NO3,to raczej bym sie za bardzo nie nastawial,pewnie gdyby miala jakies rewolucyjne wlasciwosci,szybko by zdobyla rynek.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki filmik mnie zainspirował więc pytam z ciekawości. Może ktoś próbował.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zwrociles uwagę ile tego wlał do zaledwie niewielkiej ilości wody? Jeśli taką dawkę trzeba zapodawac,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w/g opisu w sklepie wychodzi że standardowa dawka to +/- 1ml na 10l wody

"ok. 5ml środka, na ok. 45,5l wody słodkiej lub słonej "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że 10ml na ok 45 l wody. Zamówiłem :), przyjdzie w środe i spróbuje po 1 ml w odstępach parogodzinnych. Zbaczymy jakie będą skutki. Z tego co wyczytałem na angielskich forach działa ale nie zalecają do stałego urzytku. Ja mam problem z no3 od długiego czasu nie moge zbić bo po4 mam zawsze zerowe. Efekty opisze .


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na malawi forum test tego srodka zbija no3, po4 i amoniak do zera ale nikt nie wie co sie z tym dzieje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam akwarium na tej soli z amquelem od początku ale niestety testów nie robiłem :p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam akwarium na tej soli z amquelem od początku ale niestety testów nie robiłem :p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

To po co ją kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Promocja i znajomość sklepu akwarystyczny24. Po co? Żeby "solić" ROdi :p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladne testy sa na forum malawi mysle, ze w slonej wodzie tez bedzie dzialac.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć że to złoty środek na zbicie no3. Podobno odpieniacz lubi zaszaleć po tym środku czyli no3 przechodzi w jakiś związek i jest wywalony przez pienienie. Przetestuje na własnym zbiorniku.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy nie jest akumulowany a po odstawieniu srodka moze byc nieciekawie jak no3 pojdzie nagle w kosmos.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu jest napisane że dawka 5ml na 44l wody zbija no3 o jakieś 2 mg/l.

Ocena organoleptyczna preparatu:

Bezbarwny, bez zapachu, jest bez smaku ale po chwili wyczówa się posmak pikanteri jakby lekka nutka pieprzu tam była.

Dowiedziałem się natomiast że paru osobom wytłukło to całą obsade w akwarium. Powód. Dali za dużą dawkę odrazu i ryby nie wytrzymały nagłej zmiany parametrów.

Ja stosuje obecnie dawki na poziomie 5ml na dobę (120l w obiegu). Po tygodniu napisze jakie są różnice w parametrach i czy były jakieś różnice w zachowaniu życia.

Dzień drugi - xenia jest sflaczała, green star polyp otwożył tylko połowe główek, reszta bez zmian.

Dzień trzeci - dodałem 3ml xenia leży jak flak, jej polipy pobielały jakby je coś popaliło. Narazie odstawie ten wynalazek bo sie boje że nie odżyje. :(

Edytowane przez ksrekin (wyświetl historię edycji)

fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.