Jump to content

ksrekin

Klubowicz
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  UK/ SY13
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, wędkarstwo
 • Akwarium
  120 l w obiegu

Recent Profile Visitors

489 profile views
 1. Woda z octem 1:1. Szmatka i wio. Nie cudować. Jak nawet resztki octu zostaną to posłużą jako pożywka dla bakterii.
 2. Według angielsiego nazewnictwa pierwsze i drugie zdjęcie bottom polip. Trzecie Kenya Tree. Czwarte AIPTASIA. ( nie kupuj nic gdzie widzisz aiptasie. Upierdliwe cholerstwo ) Na start bym nie wkładam. Poczekałbym z tydzień. To są dość odporne korale.
 3. No dokładnie tak samo jak ja. Raz w miesiącu słoik xeni idzie w kibel.
 4. Minęły już prawie 2 lata od kiedy mnie posoliło . Teraz mogę powiedzieć że moje akwarium jest bezstresowe. Co 2 dni podmieniam watę filtrującą I raz dziennie karmie rybkI. Podmianek nie robie wcale. I raz na miesiąc wyrywam około 0,5 litrowy słoik xeni bo nie ma już miejsca. Ps. Jest ktoś w uk zainteresowany xenią
 5. Podałem dwa linki do sklepów. Są pierwsza klasa. Zwłaszcza ten ze Stoke-on-Trent. Napisz do niego na Facebooku. Koleś (Andy) to naprawde skarbnica wiedzy. Wiem że może daleko, ale napewno w tej okolicy się zaopatrzysz.
 6. Wiesz. Ja też kiedyś walczyłem z taką skałą. ponad pół roku Średnia radocha. Odradzam przy tej wielkości zbiorniku. Prędzej bym się skusił na tą sztuczną.
 7. A w zbiornikach z rybkami nic nie ma? Ja zawsze brałem tą z akwariumów
 8. Poprostu zrezygnowali z żywej skały bo mają lepszy profit z suchej i jest mniej problematyczna dla sklepu. Nie kupój tam ryby i korali bo przy ich przemiale to nawet nie przechodzi aklimatyzacji. Są bardzo duże straty.
 9. Ja się zaopatrywałem w http://www.a-zaquatics.com w Crewe I http://www.mermaidaquatics.co.uk Mają naprawde duży wybór. OL67UB postcode jest maidenhead aquatic w sklepie ogrodniczym. Sprzedają skałę na wagę tą co mają w zbiornikach ( można sobie obejrzeć jak wygląda) I jeszcze jeden tej samej sieciówki jest w Bolton ale nie wiem czy mają morszczyzne.
 10. A gdzie mieszkasz w tej Anglii? Bo w mojej okolicy jest pare sklepów gdzie mają żywą skałę
 11. Minął ponad rok. Wszystko się rozwija. Od dłuższego czasu zero strat. Przestałem robić podmiany. Ewentualnie reguluje poziom zasolenia co jakiś czas. Aż wieje nudą i chce się coś więcej. Nie potrafię dodać zdjęcia w całości bo za duże są, a nie wiem jak zmniejszyć.
 12. U mnie LabPolyp zadziałał. Stosowałem według zaleceń co 12 godzin przez 20 dni. Po 14 dniu dopiero ospa zaczęła się cofać. Dodatkowo wit. C 2 krople daję codziennie. Pokarm z czosnkiem.
 13. Jak nie chcesz oddać ryb to zamawiaj przy okazji zbiornik jakieś 120litrów. I mam prośbę. Nie pisz niedługo postów typu: zdechła rybka, padł koral,co jest nie tak. Albo Zielono Mam .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.