Skocz do zawartości
Bishop358

Quadri raz dziennie zalicza focha

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Jak w temacie. Mój czerwony Quadri raz dziennie całkowicie się chowa, po czym od początku zaczyna się pompować. Pory tych "fochów' są w godzinach 12-15. Drugi Quadri zielony nie zachowuje się tak. Czy to normalne? Parametry bez większych wahań. KH 8.6 Ca 415 Mg 1380 NO3 3 PO4 0 Zasolenie 1025 SG PH 8.1 Temp 25,5. 

received_760348687648032.jpeg

received_259621438037651.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Bishop358 napisał:

 Pory tych "fochów' są w godzinach 12-15.

 

czyli mniej więcej w porach karmienia rybek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może (nemo) dokarmia   i wtedy się kurczy  albo tak mocno  trze się ze ukwiał ma dość

U mnie padły przez (nemo) 2 małe ukwiały ale 100% nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w tym czasie nie podaje pompa albo ty jodu? opartego na płynu lugola ? ja zauważyłem że jak dam dwie krople wg zaleceń producenta to na chwile się LPSy kurczą, nie lubią tego roztworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

czyli mniej więcej w porach karmienia rybek ?

Tak, mniej wiecej w tych porach.

 

3 godziny temu, balast napisał:

Może (nemo) dokarmia   i wtedy się kurczy 

Tutaj raczej nie ma okreslonego schematu poniewaz czasem zamyka sie przed a czasem po karmieniu. Zalaczona fotka gdy ukwial jest zamkniety byla zrobiona dzisiaj przed karmieniem.  

 

3 godziny temu, balast napisał:

albo tak mocno  trze się ze ukwiał ma dość

Ciezko mi cokolwiek powiedziec na ten temat. Jedynie moze to ze ukwial jest dosc duzy (fotka gdy jest otwarty to nie jest jego max rozmiar).

Godzinę temu, Ura napisał:

a czy w tym czasie nie podaje pompa albo ty jodu? opartego na płynu lugola ? ja zauważyłem że jak dam dwie krople wg zaleceń producenta to na chwile się LPSy kurczą, nie lubią tego roztworu.

Jedyne mikro jakie podaje to Colombo All in One, mala dawka (ok 5ml) na 2-3 tygodnie w zaleznosci od konsumpcji wapnia.

 

Trudno wyczuc o co mu chodzi. Czerwony Quadri w ogole lubi sie przemieszczac mimo ze regularnie jest karmiony. To moglo byc spowodowane zmiana miejsca cyrkulatora. Teraz umiejscowil sie naprzeciw falownika (chyba lubi byc mocno wytrzepany na wszystkie strony). Zielony natomiast od poczatku bycia w akwa miejsca ani razu nie zmienil.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wiciak napisał:

Jaką masz lampę?

T5 6x24 (144W) dla 112 L czyli bedzie ok 1,3 W/L. Lampa stoi 10 cm na baniakiem. Baniak ma wysokosc 40 cm a Quadri jest ok 30 cm pod lampa.

Nie wydaje mi sie aby swiatlo bylo zbyt mocne, choc jestem dopiero poczatkujacym.

Dzis w nocy znow sie przeniosl, pod skale gdzie jest mniej swiatla...lub chodzilo o prad wody - ze wzgledu na problem z lekkim dino / okrzemkami zwiekszylem i zmienilem kierunek cyrkulacji. Prad wody wieje teraz w inne strony. Po obserwacjach widac ze Quadri przesuwa sie w kierunku silniejszego pradu.

 

Edit.

Zawrócił w drugą stronę. Nie mam pojęcia o co mu chodzi :/ Obieżyświat mi się trafił...

Edytowane przez Bishop358 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ma jakieś sterowanie? Może w godzinach 12-14 jest największe natężenie i światło jest za mocne dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wiciak napisał:

Lampa ma jakieś sterowanie? Może w godzinach 12-14 jest największe natężenie i światło jest za mocne dla niego.

Jest tylko podzielona na dwa kanały. Od 10 do 20 świecą dwie niebieskie świetlówki plus od 11 do 19 dodatkowe 4. 

 

Parametry wody są ok, cyrkulacja nie za mocna i nie za słaba, karmiony regularnie krewetkami koktajlowymi dwa razy w tygodniu, raz połowa małej krewetki i raz cała. Więc może faktycznie chodzi o oświetlenie. Nic innego do głowy mi nie przychodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz tam z crassa, od poczatku siedzial w jednym miejscu na dole akwarium, jakieś dwa tygodnie temu wcisnal sie pod skalę i siedzi tam skurczony, natomiast quadrii tez wedrowal u mnie jakies dobre 4 miesiące aż w koncu znalazl miejsce i siedzi narazie, dokarmiam go krewetka raz w tygodniu, przy okazji nowego miejsca zalatwil mi dwie.favie i policopore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób eksperyment i zmniejsz oświetlenie w tych godzinach na 1-2 dni i zobaczysz czy to była przyczyna czy jednak coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazlem przyczyne. Jest to nagle zapalanie sie i wylaczanie swiatla (szok swietlny). Po kazdym zgaszeniu swietlowek quadri blyskawicznie sie zamyka po czym powoli otwiera w ciagu kilku godzin jednak mniej niz zwykle. Inne korale jak Euphyllia zreszta tez. Rano, w poludnie efekt jest podobny jednak na mniejsza skale i dotyczy tylko czerwonego Quadri. Pasowaloby zainstalowac sciemniacz pytanie tylko czy cos takiego istnieje do lampy typu T5?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.