Jump to content

Heweliusz

Klubowicz
 • Content Count

  122
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław

Recent Profile Visitors

1458 profile views
 1. Heweliusz

  Błazenki

  Hej, Chyba mogę się już pochwalić swoim małym sukcesem. Za 4 razem udało mi się odchować błazny. Nie za dużo bo około 40 sztuk, większość jest już po metamorfozie, jest pierwszy pasek, jak się okazuje nie jest to takie proste. Ja czekałem na to 3 lata, tyle mam swoją parę, kupione jako młodziki ok pół roczne. Tarlo zaczęło się gdy temperatura podskoczyła do 27 stopni w akwarium, podejrzewam, że to mogło mieć też wpływ. Pierwsza ikra złożona była na skale za ukwialem, więc czekanie w nocy z latarką i wyławianie mikroskopijnych rybek, to było ciekawe doświadczenie. U mnie od złożenia ikry do wylęgu mija 7 dni, potem 3-4 dni przerwy i kolejna ikra. Następne ikry były składane też za ukwialem ale już na dnie akwarium, także udało mi się podłożyć płytkę i samica następny razem złożyła ikrę już na płytce, 7 dnia przed zgaśnięciem światła przełożyłem płytkę z ikra do małego akwarium lęgowego, gdzie ustawiłem bablowanie z napowietrzacza tak, żeby ikra była cały czas w ruchu. Oczywiście musimy się przygotować i zaopatrzyć w żywy pokarm, czyli wrotki i fitoplankton. Dobrze mieć też sąsiada, który poratuje nas w razie awarii hodowli fito albo wrotki, żeby można było odtworzyć hodowlę. Podrzucam link do moich 16 dniowych rybek https://youtu.be/qrxfnU1j2Bk
 2. dlaczego ta lampa wisi tak wysoko nad akwarium?
 3. a to nie zakwit bakteryjny?
 4. jak dla mnie to jesteś mega odważny, co ma do przecieku temperatura wody? rozumiem, że uszczelka może pracować pod wpływem temperatury (kurczyć się lub rozciągać) ale raczej nie ma tu mowy o takim zjawisku... zalewałeś to wodą o temperaturze bliskiej zera stopi C, żeby aż tak to wpłynęło na uszczelkę? rozkręć to i sprawdź, póki możesz to zrobić na spokojnie, bo póżniej będziesz płakał, że akwarium funkcjonuje a ja muszę zatrzymać obieg, bo cieknie z przelotów.
 5. Heweliusz

  Phosphate +

  Dzięki za info, preparat colombo
 6. Heweliusz

  Phosphate +

  Do użytkowników ww. produktu. Lejecie zalecaną dobową dawke? 0,1 ml/100l? Mam problem z PO4 - niestety permanentne 0, leję od 2 tyg 0,3 ml/300l /24h i niestety brak efektu, nie mogę podbić, czy można więcej tego lać? NO3 -10, karmię suchym, 5 kostek mrożonek i algi nori...
 7. Micro e od af będzie dobre? Po4 nisko? 0,04 to i tak szczyt, przez ostatni miesiąc permanentne 0. NO3 5-10. Karmię garścią suchego, algi nori i 5 kostek mrożonek dziennie.
 8. Akwa od kilku tygodni kuleje, w szczególności lpsy, wyniki icp w załączeniu. Nisko Fe, Mo, S, V. Dozować wszystko osobno,czy jakieś micro e lub coś innego?
 9. myślę, że każdy powinien mieć jakiś bufor Kh, bo to zawsze sie przyda. Właśnie w takich przypadkach. Czy to soda oczyszczona, czy NaHCO3 czy coś drogiego ze sklepu akwarystycznego KH 5 to za mało.
 10. Może warto spróbować zagadać z osobą, która kleiła akwarium? Podciągnąć pod wadę ukrytą, może coś się uda ugrać.
 11. Nie wiem czy nienawidzi, ja powiem o sobie. Założyłem akwarium 3 lata temu i startowałem na produktach af i dalej tak jest, ale od początku akcja z solą, co wiaderko to inne parametry, butelki typu aminokwasy, vitality - jak nie do połowy puste, to pęknięte zakrętki. Do prochów balinga nic nie mam ale do component strong już tak - każda ma inną zawartość, nigdy nie trafiłem żeby każda butelka była wypełniona taka sama objętością, jak nie wcześniej się kończy a, to później zostaje nadmiar k... Chyba to zniechęca do dalszej współpracy.
 12. Skąd masz takie wieści ze to jest to samo co af?
 13. Na stronie jest po podaniu numeru partii, chyba że gdzieś indziej, albo nie widzę...
 14. Hej, Odświeżę temat, Jakie poziomy otrzymujemy przy 33 i 35ppt? Chodzi mi mi głównie o KH, Ca, Mg
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.