Jump to content

Heweliusz

Klubowicz
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław

Recent Profile Visitors

1347 profile views
 1. a to nie zakwit bakteryjny?
 2. jak dla mnie to jesteś mega odważny, co ma do przecieku temperatura wody? rozumiem, że uszczelka może pracować pod wpływem temperatury (kurczyć się lub rozciągać) ale raczej nie ma tu mowy o takim zjawisku... zalewałeś to wodą o temperaturze bliskiej zera stopi C, żeby aż tak to wpłynęło na uszczelkę? rozkręć to i sprawdź, póki możesz to zrobić na spokojnie, bo póżniej będziesz płakał, że akwarium funkcjonuje a ja muszę zatrzymać obieg, bo cieknie z przelotów.
 3. Heweliusz

  Phosphate +

  Dzięki za info, preparat colombo
 4. Heweliusz

  Phosphate +

  Do użytkowników ww. produktu. Lejecie zalecaną dobową dawke? 0,1 ml/100l? Mam problem z PO4 - niestety permanentne 0, leję od 2 tyg 0,3 ml/300l /24h i niestety brak efektu, nie mogę podbić, czy można więcej tego lać? NO3 -10, karmię suchym, 5 kostek mrożonek i algi nori...
 5. Micro e od af będzie dobre? Po4 nisko? 0,04 to i tak szczyt, przez ostatni miesiąc permanentne 0. NO3 5-10. Karmię garścią suchego, algi nori i 5 kostek mrożonek dziennie.
 6. Akwa od kilku tygodni kuleje, w szczególności lpsy, wyniki icp w załączeniu. Nisko Fe, Mo, S, V. Dozować wszystko osobno,czy jakieś micro e lub coś innego?
 7. myślę, że każdy powinien mieć jakiś bufor Kh, bo to zawsze sie przyda. Właśnie w takich przypadkach. Czy to soda oczyszczona, czy NaHCO3 czy coś drogiego ze sklepu akwarystycznego KH 5 to za mało.
 8. Może warto spróbować zagadać z osobą, która kleiła akwarium? Podciągnąć pod wadę ukrytą, może coś się uda ugrać.
 9. Nie wiem czy nienawidzi, ja powiem o sobie. Założyłem akwarium 3 lata temu i startowałem na produktach af i dalej tak jest, ale od początku akcja z solą, co wiaderko to inne parametry, butelki typu aminokwasy, vitality - jak nie do połowy puste, to pęknięte zakrętki. Do prochów balinga nic nie mam ale do component strong już tak - każda ma inną zawartość, nigdy nie trafiłem żeby każda butelka była wypełniona taka sama objętością, jak nie wcześniej się kończy a, to później zostaje nadmiar k... Chyba to zniechęca do dalszej współpracy.
 10. Skąd masz takie wieści ze to jest to samo co af?
 11. Na stronie jest po podaniu numeru partii, chyba że gdzieś indziej, albo nie widzę...
 12. Hej, Odświeżę temat, Jakie poziomy otrzymujemy przy 33 i 35ppt? Chodzi mi mi głównie o KH, Ca, Mg
 13. To ja tylko dwa słowa zostawię do sceptyków, miłośników teorii spiskowych i antycovidowcow. Na codzień pracuje w szpitalu... Na codzień spotykam się z pacjentami, niestety codziennie widzę jak przyjmowani są nowi, intensywna terapia na odcinku covidowym obłożona do granic możliwości, coraz częściej trafiają młodzi ludzie w wieku 30+, w zeszłym tygodniu właśnie taki młody człowiek przegrał walkę. Personel wyżylowany do granic możliwości, albo pracuje, albo na kwarantannie i tak w kółko. Pacjenci umierają w samotności bo jest zakaz odwiedzin. Serdecznie współczuję rodzinie wszystkich pacjentów, nie tylko covidowych. Nikt mi nie wmówi, ze covid to wymysł rządu, że go nie ma albo inny ch... A sceptyków serdecznie zapraszam do szpitala, do pracy albo na wolontariat. Sory, że tak sceptycznie, ale można dostać na łeb od tego typu historii. Życzę wszystkim dużo zdrowia i szczęścia, żebyście Wy ani nikt z waszego otoczenia nie musiał walczyć tak jak to robią nasi pacjenci.
 14. Jak planowałem, tak też postąpiłem, i przesiadka na większe tj, 120x50x50. Minęło 5 miesięcy, obeszlo się bez strat. Obecnie lekki problem z zasoleniem, podejrzewam, że to od fito i ballinga. Leje po 125 ml ballinga i 150 ml fito. Próbuje zbić podmianami, walka trwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.